Joint

Pewnie, marihuana jest nielegalna, ale gdyby Ci się zdarzyło, zobacz co się dzieje w Twoim organiźmie po zapaleniu jointa.


Oczy

Kiedy receptory zaczynają reagować na zawarte w marihuanie kanabinoidy, twoje oczy robią się czerwone i ospałe a ciśnienie wewnątrzgałkowe obniża się. To właśnie wysokie ciśnienie wewnątrzgałkowe jest powodem jaskry i dlatego w niektórych krajach używana jest jako lek.

 

Mózg

Substancja czynna zawarta w joincie to THC uwalniająca dopaminę, czyli tzw. hormon szczęścia. Niestety powoduje również otępienie.

 

Płuca

Podczas palenia marihuany powstaje 4 razy więcej dymu niż podczas palenia tytoniu. Znajduje się niej również wiele niebezpiecznych związków wywołujących zmiany nowotworowe w płucach.

 

Serce

Pod wpływem THC rośnie ciśnienie krwi i tętno, co zwiększa ryzyko ataku serca w przeciągu pierwszej godziny po zapaleniu jointa.

 

Brzuch

Marihuana uwalnia endokanabinoidy, które wiążąc się z receptorami podwzgórza powoduje wzrost apetytu . Dlatego już kilka buchów  spowoduje że dopadnie Cię wilczy apetyt.

 

Jajniki

Niektóre badania wykazują, że THC tworzy niekorzystne dla plemników środowisko, co o obniża płodność. Inne badania wykazały zaburzenia w owulacji, ale marihuana nie została umieszczona na liście czynników wpływających na płodność

 

Mięśnie

Palenie marihuany może złagodzić skurcze mięśniowe. Przez to wykorzystywana może być w takich chorobach jak stwardnienie rozsiane lub choroba Parkinsona.
Lekarze twierdzą, że długotrwałe zażywanie marihuany może pogorszyć pamięć i zdolność koncentracji.
Tak więc decyzja należy do Ciebie

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *