Jak randkować przez Tindera?

W dobie internetu nawiązywanie nowych znajomości stało się dużo prostsze i szybsze. Mnóstwo ludzi szuka w sieci towarzysza do rozmów, bądź potencjalnego partnera. Ciężko spotkać dziś osobę, która nie doświadczyła jakiejkolwiek relacji zapoczątkowanej przez przeróżne portale. I tak, fani gier mogą poznać innych graczy podczas ogólnej rozgrywki odbywającej się za pośrednictwem internetu, a single poszukujący drugiej połówki mają możliwość przeglądania tysiąca profili osób, którym przyświeca ten sam cel. Szczególnie skupiono się na tych drugich, choć popularne portale randkowe zmieniały się na przestrzeni lat. Dzisiaj zdecydowanie najpopularniejszy jest Tinder, dlatego będzie głównym tematem artykułu.

Tinder – co to jest? Zasady działania

Tinder to nowoczesna aplikacja randkowa. W związku z tym możemy korzystać z niej na telefonie w każdym miejscu i o dowolnej porze. Dzięki temu rozmowy można prowadzić praktycznie przez cały dzień. Aplikacja jest darmowa, a co ważniejsze nie wymaga skomplikowanych testów dopasowania. Do stworzenia profilu wystarczy posiadanie konta na Facebook’u, skąd przenoszone są zdjęcia i informacje. Gdy zakończymy ten proces możemy swobodnie korzystać z portalu, czyli przeglądać propozycje potencjalnych partnerów. Wyświetlane są ich zdjęcia, oraz opisy, a my decydujemy, czy dana osoba nas zaciekawiła. W takim wypadku możemy polubić konkretny profil, o czym druga strona dowie się dopiero, gdy odwzajemni kliknięcie. Pojawia się wtedy powiadomienie i mamy możliwość nawiązania kontaktu i rozpoczęcie flirtu.

Praktyczne porady dotyczące randkowania poprzez Tindera

Jak już zauważyliśmy główny nacisk kładzie się na zdjęcia- to po nich oceniamy proponowanych kandydatów, dlatego w pierwszej kolejności powinniśmy się skupić właśnie na nich. Zdecydowanie lepiej wybrać lepszej jakości, gdyż nieostre kiepsko się prezentują. Pierwsze z nich, czyli wyświetlane najpierw powinno być najlepsze, gdyż to głównie od niego zależy, czy zainteresuje kogoś do tego stopnia, by przeglądnął resztę zdjęć, bądź nasz profil. Lepiej odpuścić wyzywające zdjęcia, lub w skąpych strojach, gdyż ktoś może nas negatywnie odebrać, za to ciekawe będą zdjęcia pokazujące, to czym się interesujemy,jak na przykład sport, taniec, czy malowanie obrazów. Jeśli chodzi o rozmowy, to bardzo ceniona jest kreatywność. Dobrze jest unikać znanych tekstów i dać coś od siebie. Uważa się, że najlepszy czas na pogawędkę jest rano, kiedy zajmujemy się dojazdem do pracy, szkoły i przy okazji czekania w korku, bądź tramwaju chętnie zerkniemy na wiadomości. Warto również unikać rozmów, gdy jesteśmy pijani, bądź rozdrażnieni, gdyż możemy tym zniechęcić do siebie potencjalnego partnera. Jeżeli szukamy czegoś poważnego, warto dać szansę chociaż na rozmowę, bo może akurat ktoś nas do siebie przekona.

Opinie dotyczące Tindera

Polskie portale randkowe nie umywają się do zagranicznego Tindera, dlatego stał się popularny również u nas. Zdarzają się historie, które rozpoczęły się właśnie na Tinderze, a zakończyły na ślubnym kobiercu. Na pewno można znaleźć tam wartościową osobę, o ile będziemy cierpliwie czekać, gdyż nie da się ukryć, że aplikacja uważana jest również za łatwą drogę do szybkich i niezobowiązujących znajomości. Część profili nakierowana jest właśnie na takie relacje, co może zniesmaczyć osoby szukające prawdziwej miłości. Dodatkowo nie można zapominać, że w Internecie wszystko wygląda idealnie, dlatego możemy się rozczarować spotykając kogoś na żywo. Powinniśmy przede wszystkim dbać o swoje bezpieczeństwo i nie zapominać, że mimo wszystko mamy kontakt z obcą osobą, która może być zdolna do wielu rzeczy. Mimo to Tinder nadal jest w modzie, więc może czasem warto zaryzykować i poznać kogoś interesującego.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest