Jak dobrać zdrowe i bezpieczne buty sportowe dla aktywnego dziecka?

Wybór butów sportowych dla aktywnego malucha to prawdziwe wyzwanie. Idealna para powinna być wygodna i bezpieczna. Chociaż dziecięcy rynek obuwniczy wydaje się bogaty, nie wszystkie marki proponują zdrowe obuwie. Poniżej sprawdzisz, jakie cechy powinny mieć buty sportowe dla kilkulatka i dowiesz się, gdzie warto szukać odpowiedniej pary.

Zdrowe buty sportowe – sprawdź, co je wyróżnia

Bezpieczne buty dla dziecka charakteryzują konkretne cechy – odpowiednio elastyczna podeszwa, szeroki i wysoki czubek oraz oddychające materiały. Jakie mają znaczenie?

– Elastyczna podeszwa, zginająca się na 1/3 długości sprawia, że obuwie precyzyjnie dopasowuje się do dziecięcej stopy i podąża za ruchem dziecka, pozwalając mu zachować pełną swobodę, bez względu na intensywność zabawy.

– Odpowiednio szeroki i wysoki czubek (taki, żeby umożliwiał swobodne poruszanie palcami), pozwala zachować komfort i zapobiega ewentualnym deformacjom.

– Oddychające materiały zapewnią prawidłową cyrkulację powietrza, a w konsekwencji – zapobiegną nieprzyjemnym otarciom. Warto zatem zwrócić uwagę na wkładkę – wysokojakościowy materiał włókienniczy będzie skutecznie chłonął wilgoć, pozostawiając stopę przyjemnie suchą.

Jak wybrać buty dla aktywnego kilkulatka?

Wybór butów dla kilkulatka warto zacząć od wyboru odpowiedniego rozmiaru. Możesz to zrobić, mierząc obrys stopy dziecka. Wówczas do uzyskanego wyniku musisz dodać 10 mm – po to, żeby zapewnić stopie właściwy luz. Chcesz mieć pewność, że buty sportowe dziecięce będą idealnie dopasowane? Skorzystaj z opcji esize.me, dostępnej w ofercie CCC (zarówno w salonach stacjonarnych, jak i w e-sklepie). Innowacyjne rozwiązanie umożliwia dodanie skanu stopy, a w konsekwencji – jeszcze bardziej precyzyjny wybór butów. Warto to zrobić, zwłaszcza że oferta sneakersów i innych butów sportowych dla najmłodszych jest naprawdę bogata!

Czy buty sportowe mogą być bezpieczne i stylowe?

Wybierając buty sportowe dla aktywnego dziecka, zwracaj uwagę także na design. Modne i bezpieczne modele proponują m. in.  takie marki jak Sprandi, Skechers i Adidas, dostępne w ofercie CCC. Zarówno stacjonarnie, jak i online możesz wybrać klasyczne sneakersy o minimalistycznym wykończeniu, modne i kolorowe obuwie sportowe, które nadaje charakteru codziennym stylizacjom, a także – buty przykuwające wzrok niebanalnym wzornictwem i buty pastelowe. Bogata oferta zapewnia swobodny wybór nie tylko pod względem estetycznym. W CCC możesz swobodnie wybrać tę parę, która będzie odpowiadała konkretnej dyscyplinie sportowej.

Dlaczego warto kupować buty sportowe?

Buty sportowe to jeden z podstawowych elementów dziecięcej garderoby. Wygodne, bezpieczne i stylowe, doskonale sprawdzają się na co dzień. Warto je wybrać przede wszystkim dlatego, że trendowe obuwie sportowe motywuje do podjęcia aktywności fizycznej, zapewniając komfort i bezpieczeństwo. Obudź w swoim dziecku pasję, zaczynając od wspólnych zakupów – stacjonarnie lub online.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest