Co musisz wiedzieć o zegarkach sportowych Garmin?

Trendy w zakresie produkcji zegarków zmieniły się znacząco na przestrzeni lat. Cały czas jesteśmy aktywnymi obserwatorami rzeczywistości, która staje się coraz bardziej cyfrowa. Trudno wyobrazić sobie w dzisiejszych czasach życie bez technologii – mamy nowoczesne telewizory, smartfony czy też zegarki posiadające tak wiele funkcji, że znacząco wykraczają one poza zakres swojej podstawowej użyteczności. Zegarki uległy znacznej przemianie i dziś nie są już tylko narzędziem, które ma pokazywać czas. Stał się wręcz monitorem naszego życia, który prześledzi każdy krok i każde działanie. Postanowiliśmy przybliżyć wam możliwości tego typu zegarków i zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu.

Kontroluj swoje aktywności z zegarkiem sportowym

Często uważa się, że zegarki sportowe mają wręcz futurystyczny wygląd, który odbiega od tego, co znamy już z klasyki sztuki zegarmistrzowskiej. To błędne myślenie, gdyż nowoczesne zegarki mające przeznaczenie dla osób aktywnych, niekoniecznie przypominają opaski smartbandowe. Jak najbardziej można ze sobą połączyć klasyczny wygląd zegarka z nowoczesnymi funkcjami. Nie musi być więc to zwykły zegarek, który posiada tylko i wyłącznie stoper – absolutnie nie. Jasne, często można spotkać elektroniczne tarcze, natomiast zegarki sportowe w takim wydaniu są po prostu wygodniejsze, ponieważ analogiczna tarcza utrudnia wyświetlanie dokładnego pomiaru, co ma szczególnie znaczenie podczas aktywności.

Chcąc zdecydować się na zakup zegarka sportowego, trzeba mieć świadomość, że zegarek nie służyć tylko i wyłącznie do pomiaru godziny, ale również i monitorowania aktywności fizycznej. Dzięki nim można podnosić efektywność swojego treningu, co docenią nie tylko amatorzy, ale i również profesjonaliści. Należy zwrócić uwagę, że trenując jakąś dyscyplinę, każdy chce robić postęp – niezależnie od tego czy jest pływakiem, biegaczem czy też podnosi ciężary. Zegarek przeznaczony dla aktywnych sprawia, że dzięki połączeniu z telefonem można sprawdzać swoją aktywność za pomocą wykresów. W ten sposób za niewielkie pieniądze można prowadzić analizę, z której można wyciągnąć wnioski, by stać się jeszcze lepszym sportowcem.

Zegarki sportowe nie tylko posiadają dużą wodoszczelność pozwalającą na nurkowanie na dużych głębokościach, ale mają zainstalowane wiele trybów aktywności, dzięki czemu można monitorować nawet najprostsze elementy funkcjonowania jak uderzenia serca, puls czy też ilość spalonych kalorii. Z zegarkiem sportowym o wiele łatwiej jest zadbać o swoją wagę.

garmin wspinaczka 800x534 1

Zegarki Garmin – profesjonalny smartwatch sportowy

Na rynku obecnie można znaleźć wiele zegarków sportowych. Jest to spory segment zegarków, ponieważ zawodowi sportowcy korzystają z niego cały czas, a i amatorzy widzą, że pozwala on podnieść swój poziom. Naturalnym jest, że nie każdy może pozwolić sobie na najdroższe zegarki sportowe, które można kupić w sklepach. Szukają więc oni tańszej alternatywy, która mimo wszystko jednak nie będzie odbiegać poziomem od najbardziej luksusowych produktów. Zegarki Garmin są więc świetnym rozwiązaniem w takiej sytuacji. Nie dość, że są to jedne z najlepszych zegarków sportowych, jakie można zakupić, to również nie są najdroższe. Oczywiście, zawsze znajdzie się ktoś, kto powie, że dana cena jest zbyt wysoką, jednak w zamian otrzymuje produkt, który będzie zegarkiem na lata.

Garmin ma wiele serii zegarków, natomiast chcemy przybliżyć dwie. Pierwszą z nich będzie Garmin Epix z zawsze włączonym wyświetlaczem 1,3 calowym AMOLED, który sprawia, że można korzystać z niego nawet przy pełnym słońcu. Znacząco ułatwi to trening tym osobom, które nawet pomimo upalnej pogody wykonują swój trening na świeżym powietrzu. Mapy TopoActive w połączeniu ze świetnym system satelitarnym sprawiają, że z zegarka korzysta się doskonale. To modele, które mają zainstalowane wiele trybów: jazda na nartach, gra w golfa czy wiosłowanie. Posiada funkcję trenera oraz sugeruje przybliżony wynik osiągany na treningu.

Drugim modelem, o którym powiemy parę słów to Garmin Fenix. Sprawdzi się idealnie zarówno dla początkujących oraz zaawansowanych. Warto podkreślić model Sapphire, który został wyposażony w szafirowe szkiełko, a model Solar charakteryzuje się ładowaniem baterii ze słońca. Istotne są treningi HIIT dostarczające każdego dnia porady dotyczące ćwiczeń, ale również i pomiar treningu w czasie rzeczywistym. Dużą zaletą modeli Garmin Fenix jest to, że potrafią one działać przez wiele dni na jednym ładowaniu.

garmin fenix 7 silownia 800x532 1
fenix 7 Series Lifestyle Photography

Czy zegarki sportowe są odpowiedzialne za formę?

Bezpośrednio nie, bo jasne jest, że trzeba swoje przepracować na siłowni czy też na innych treningach. Trzeba jednak zaznaczyć, że sport w XXI wieku charakteryzuje się wykorzystaniem technologii i może się okazać, że nawet jeden mały detal ma wpływ na końcowy wynik. Dlatego właśnie warto zakupić zegarek smartwatch, by mieć narzędzie monitorujące przebieg progresu. Bez posiadania go na ręce trzeba sięgać po inne narzędzia, a intuicyjny trening w dzisiejszych czasach to przeszłość.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest