Gry i zabawy towarzyskie – w domu i na imprezie

Rozrywka na wspólnym przyjęciu, to świetne rozwiązanie dla gości. Pytanie często pada, w jaki sposób sprawić, aby takie spotkanie było ciekawe i jakie gry zaproponować.

W jakie gry i zabawy zagrać na imprezie u znajomych?

Najpopularniejsze, w jakie można zagrać to:

  • „Kim jesteś” – zabawa, która wymaga poczucia humoru i najlepiej bawić się w gronie przyjaciół. Jedna osoba zadaje pytanie, a druga odpowiada. Zwycięża ta osoba, która wymyśli najzabawniejszą osobowość.
  • „Scrabble” – bardzo popularna rozrywka, która urozmaica każde przyjęcie. Jednak wymaga wcześniej zakupienia planszy oraz liter. Można ją również zrobić samemu. Gra, może również służyć jako rozrywka nie zależnie od okazji, i jest kierowana, również do młodzieży.
  • „Nigdy, przenigdy” – zaczyna się kiedy, są wypowiedziane określone słowa, a następnie każda osoba dokonuje wyznania. W wypowiedziach trzeba być szczerym, tym bardzo interesująca jest gra.
  • „Tabu” – kolejna gra planszowa, którą można zakupić przed imprezą. Uczestnicy losują karty, dzieląc się wcześniej na drużyny. Na kartach zapisane są hasła, które musi zgadnąć przeciwna drużyna. Nie można, również używać niektórych słów. Gra ta bardzo rozwija oraz można się dzięki niej świetnie bawić.
  • „Twister” – starsza gra, która pozwala lepiej się poznać. Na macie, są cztery rzędy kolorowych pól, a na niej 24 kółeczka, 6 pól jednego koloru. Gracze, na komendę muszą zastygnąć i pozostać w takiej pozie bez ruchu. Wygrywa, ta osoba, której uda się to najwięcej razy.
  • Monopol” – kupujemy nieruchomości. Gracz wybiera sobie pionek i ustawia się na polu start. Wygrywa, ta osoba, która kupiła najwięcej. Nadaje się również jako domowa rozrywka. Nie kosztuje zbyt dużo.

Jak dopasować wybór gry dla znajomych ?

Aby wybrać grę, musimy również na początku skupić się, na jakich tym znajomych zapraszamy. Należy zwrócić uwagę na wiek oraz rozpoznać jak dobre są owe znajomości. Jeśli, przyjęcie będzie, bardziej oficjalne należy wybrać grę planszową, która nadaje się dla każdego. Jeśli, towarzystwo jest nieco bardziej wyluzowane, można wybrać gry, przy której wszyscy lepiej się poznają. Kiedy wybieramy grę, którą będzie wykorzystywać głównie dla celów domowych, można wybrać grę planszową, która wpływa pozytywnie na różnego rodzaju umiejętności. Wybór należy do nas. Kiedy mamy również ograniczony budżet, można zdecydować się na gry, które nie wymagają zakupów, lub stworzyć je samemu. Jedyne co będzie potrzebne, to kartki papieru i coś do pisania np. statki.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest