Czyścimy piekarnik naturalnymi sposobami

Czyszczenie piekarnika, nie jest zbyt łatwą czynnością ze względu na środki chemiczne. Nie powinny mieć one kontaktu z tym urządzeniem, dlatego lepiej skupić się na naturalnych sposobach.

Jak oczyścić piekarnik?

  • Kiedy piekarnik nie jest bardzo brudny, a wymaga jedynie umycia należy zmieszać wodę z octem.
  • Kolejnym sposobem jest woda zmieszana z sodą oczyszczoną. Jeśli piekarnik wymaga sporego sprzątania wtedy można wykorzystać do tego parę wodą. Postawić w piekarniku naczynie żaroodporne, z wodą. Następnie włączyć go na około mniej więcej dwieście czterdzieści stopni i poczekać aż cała woda wyparuje. Następnie po godzinie możemy umyć piekarnik. Brud, nawet ten najbardziej męczący powinien zejść.
  • Ciekawą metodą jest też wykorzystanie sody oczyszczonej. Na kilka godzi przed samym czyszczeniem należy połączyć w dużym naczyniu ze sobą kilka rzeczy : sodę oczyszczoną, płyn do naczyń oraz ocet. Należy wybrać takie naczynie, aby połączone ze sobą składniki nie miały reakcji wypłynięcia. Zaczekać aż piana opadnie, i nagrzać piekarnik do pięćdziesięciu stopni. Następnie rozprowadzić ją po kilku elementach. Kolejny krokiem będzie mycie. Trzeba wlać do miski bardzo ciepłą wodę i namoczoną w niej gąbką, aby przemyć piekarnik. Brud nie schodzi po jednym myciu, ale bez większego problemu da się usunąć nawet najbardziej brudne części.
  • Najtrudniejsze może być czyszczenie drzwiczek. Czyszcząc drzwiczki, dobrze będzie jest rozkręcenie i wyjęcie wewnętrznej szyby.
  • Najgorsza, i najtrudniejszą częścią czyszczenia jest płukanie. Przez sporą ilość płynu do naczyń, bardzo trudno będzie go wypłukać. Jednak, najważniejsze tutaj będzie wykazanie się przede wszystkim cierpliwością. Najlepiej użyć do tego chłodnej wody, która będzie dobra do zmywania płynu. Potrzebna będzie również gąbka, która należy wykonywać mniej ruchów, ponieważ wytworzy się piana. Inną alternatywą jest również zakupienie specjalnej ściereczki kuchennej, która pochłania takie substancje. Na samym końcu pozostałości należy wypalić przy nagrzaniu piekarnika, o czym już wspomniałam. Przy używaniu wody z octem, należy kupić butelkę posiadającą dyfuzor.

Inne metody

Do innych metod, należy użycie środków chemicznych. Jednak, nie jest po polecane, szczególnie dla osób, które bardzo dużo korzystają piekarnika. Aby lśnił wystarczy mieć w domu trzy składniki: soda, ocet i płyn do naczyń. To są bardzo dobre metody oraz skuteczne, jedynie co jest potrzebne to przede wszystkim cierpliwość. Naturalne metody są tak samo skuteczne jak każde inne.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest