Czym się kierować podczas wyboru kołdry naturalnej?

Wiele osób lubi dobrze się wyspać, ale mało kto zastanawia się, od czego konkretnie ta jakość snu zależy. Oprócz podstaw, takich jak odpowiednie ilości snu, warto zwrócić uwagę na dobór najlepszych dodatków do naszego łóżka. Nic tak dobrze nie otuli do snu, jak kołdra. Czym się kierować podczas wyboru kołdry naturalnej? Jaki jej rodzaj wybrać? Kwestie te zostaną szerzej omówione w niniejszym artykule.

Kołdra naturalna  – jaką wybrać?

Kołdra naturalna to taka, która posiada wypełnienie naturalnego pochodzenia, czyli z puchu, pierza, a także z bawełny i jedwabiu. Dzięki temu wyróżnia się ona bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi, co za tym idzie, kołdry naturalne są bardzo ciepłe. Świetnie sprawdzą się w okresie jesienno-zimowym, kiedy za oknem minusowe temperatury. Warto podkreślić również, że mimo wszystko, kołdra naturalna nie posiada tendencji do przegrzewania, dlatego nie grozi nam przegrzanie się podczas snu. To wszystko dzięki stosowaniu naturalnych poszyć, np. z bawełny, czy jedwabiu, które gwarantują świetną cyrkulację powietrza. Jak widać, istnieje sporo rodzajów kołder naturalnych. Które wypełnienie wybrać? Jakie czynniki brać pod uwagę?

koldra naturalna jaka wybrac 400x267 1

Kołdra naturalna – wybór wypełnieniaWybierając kołdrę naturalną, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na rodzaj wypełnienia, jaki zawiera. Dostępne na rynku kołdry naturalne zawierają:

  • wypełnienie z puchu gęsiego – wykonane jest z miękkich gęsich piór, ten rodzaj wypełnienia był przed lata jednym z bardziej popularnych, dziś uchodzi za luksusowy produkt, gdyż wypełnienie z puchu gęsiego pozwala zachować ciepło i gwarantuje wysoką cyrkulację powietrza, dlatego sprawdzi się dobrze zarówno zimą, jak i latem;
  • wypełnienie z pierza – składa się z puchu i ptasich piór, gatunkowo uchodzi za nieco gorszą opcję od wypełnienia z puchu gęsiego, jednak wciąż gwarantuje wysoką jakość użytkowania, kołdra z takim wypełnieniem będzie nieco cięższa oraz będzie posiadać słabsze właściwości termoizolacyjne, jest to jednak dobra opcja, jeśli chodzę o cenę;
  • wypełnienie z wełny – w pełni naturalne, często wykonywane z wełny merynosów australijskich albo wielbłądów, ten typ wypełnienia wyróżnia duża miękkość i lekkość, świetnie sprawdza się przez cały rok;
  • wypełnienie z jedwabiu – jest to jeden z bardziej luksusowych rodzajów wypełnień naturalnych, charakteryzuje się świetną termoizolacją, co więcej, jedwab nie posiada właściwości uczulających ani nie gromadzi w sobie kurzu, świetnie sprawdzi się więc także u alergików.

Wybór konkretnego wypełnienia będzie więc zależny przede wszystkim od preferencji konsumenta oraz kwoty, jaką chce przeznaczyć na zakup kołdry naturalnej.

Wybór kołdry naturalnej i innych dodatków

Aby zadbać o wysoką jakość snu, warto zwrócić uwagę także na wybór innych dodatków. Do kołdry naturalnej trzeba również dobrać dobrą poduszkę. Dostępna na rynku jest poduszka z wkładem naturalnym, poduszka ze sztucznym wkładem oraz poduszka ze specjalistycznym wkładem, czyli poduszka ortopedycznaDo kołdry naturalnej i poduszki, należy także dobrać odpowiedni materac, a także optymalne stelaże pod materac.

Poszukując kołdry naturalnej, warto zastanowić się, nad czym nam zależy najbardziej. Czy kołdra ma być możliwie ciepła, a może powinna posiadać najlepsze właściwości termoizolacyjne? Czy będzie przeznaczona dla alergika? Następnie warto wybrać najlepiej pasujący rodzaj wypełnienia i wyposażyć swoją sypialnię w dobrą kołdrę naturalną, poduszki, materac i dobry stelaż. Wysoka jakość snu gwarantowana.

wybor koldry naturalnej i innych dodatkow 400x267 1

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest