Buty na plażę i do wody – jakie wybrać najlepsze?

Wypoczynek nad wodą pozwala się zrelaksować i zapomnieć o codziennym pośpiechu, opłaca się więc zadbać o to, by przebiegał bez problemów. Jeśli chcesz czuć się komfortowo na plaży lub na basenie, koniecznie pomyśl o odpowiednim obuwiu. Sprawdź, jakie klapki plażowe i buty do wody warto wybrać!

Idealne buty na plażę i basen

Latem przydaje się kilka rodzajów butów. Wśród nich znajdują się między innymi klapki plażowe wykonane z gumy lub lekkiej pianki. Takie buty nie przemakają, są bardzo lekkie, a do tego błyskawicznie się je zdejmuje i zakłada. Odsłaniają one znaczną część stopy, zatem nogi w nich nie pocą się i nie przegrzewają. Modele, które można dziś kupić, są do tego wyposażone w antypoślizgową podeszwę i wyróżniają się trwałością. Znaczna część klapków plażowych jest też odpowiednio wyprofilowana, dlatego chodzenie w nich to czysta przyjemność.

Choć spacerowanie po plaży na boso jest bardzo zdrowe dla stóp, to trzeba pamiętać o tym, że w piasku mogą znajdować się kawałki szkła lub ostre kamienie. Poza tym klapki tego rodzaju przydają się nie tylko nad samą wodą – zakłada się je także, wybierając się pod prysznic lub wychodząc z hotelu na plażę. Dzięki nim unikniesz więc nie tylko skaleczenia się kawałkiem rozbitej butelki, kamieniem lub muszlą, ale zadbasz też o higienę swoich stóp. Modne klapki plażowe o nowoczesnym designie mogą przy tym wszystkim wspaniale uzupełniać strój kąpielowy. Na efektowny look na plaży składają się przecież także dodatki oraz obuwie!

Buty do wody – konieczność czy modny gadżet?

Zastanawiasz się, czy buty do wody są Ci naprawdę potrzebne? Przecież im mniej mamy na sobie na plaży i w wodzie, tym swobodniej się czujemy! Niestety wejście do wody bez butów nie zawsze kończy się dobrze, bo, tak jak na plaży, na dnie mogą znaleźć się ostre kamienie, kawałki szkła, żwir bądź puszki, poza tym istnieje ryzyko nadepnięcia na parzącą meduzę lub spotkania z jeżowcem. Zamiast ryzykować poważne zranienie, a nawet wizytę w szpitalu, lepiej zapewnić sobie i swoim bliskim bezpieczeństwo podczas zabawy w wodzie. Warto dodać, że buty do wody różnią się od klapków budową. Mają przewiewną tekstylną cholewkę, która zapewnia maksymalną swobodę ruchów. Takie obuwie trzyma się na nodze i nie przeszkadza w pływaniu. Jeśli zamierzasz stanąć na brzegu morza i spokojnie obserwować, jak inni szaleją wśród morskich fal, załóż klapki, ale jeżeli masz zamiar aktywniej spędzać czas, to koniecznie wybierz buty do wody! Nie wiesz, jaki model wybrać? Postaw na miękkie i oddychające tkaniny, dzięki którym nogi nie będą się pocić. Buty do wody z elastycznymi sznurówkami doskonale przylegają do nogi. Świetnie sprawdzają się również dobrze dopasowane do kostki projekty typu slip-on.

Jak widać, klapki na plażę i buty do wody odgrywają istotną rolę podczas urlopu. Jeśli wybierasz się na basen, to weź ze sobą tylko klapki z gumy lub pianki, ale nad morzem lub nad jeziorem potrzebne będą Ci także buty do wody! Chcesz zaopatrzyć się w praktyczne i jednocześnie modnie prezentujące się obuwie, dzięki któremu Twój wypoczynek nad wodą będzie przyjemniejszy i bezpieczniejszy? Odwiedź stronę internetową sklepu CCC albo wybierz się do jednego ze sklepów stacjonarnych tej firmy. Znajdziesz tam szeroki wybór modeli dla kobiet, mężczyzn i dzieci!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest