Błogosławieństwo rodziców przed ślubem

Błogosławieństwo to dar od Boga,który rodzice przekazują na ręce swoich dzieci. Dar błogosławieństwa oznacza pomyślność, obfitość,życie w pełnym zdrowiu,pokoju i radości. Wszystko to przenika się wzajemnie od wymiaru materialnego po wymiar duchowy. Według tradycji błogosławieństwo odbywa się w domu rodzinnym panny młodej,jest to jedno z najbardziej wzruszających i symbolicznych wydarzeń w dniu ślubu.

Co wnosi błogosławieństwo w życie nowożeńców?

Nowożeńcy poprzez otrzymanie błogosławieństwa rodziców,rozpoczynają swoją nową wspólną drogę. Osoby z rodzin wierzących doskonale zdają sobie sprawę z tego, że błogosławieństwo jest czymś więcej niż tylko tradycją. Tak jak Bóg, gdy stwarzał świat,wypowiedział nam nim pełno błogosławieństw i błogosławił człowiekowi,aby ten się rozmnażał i panował nas ziemią. Tak samo rodzice, gdy wypowiadają nad swoimi dziećmi słowa błogosławieństwa,nadają kierunek ich nowemu życiu ,często są to chwile pełne wzruszenia i wielkich emocji dla całej rodziny. Rodzice błogosławią młodej parze i oddają ją w ręce Boga by miał ich w swej opiece i by mogli poznać Jego Syna Jezusa Chrystusa,który zbawił ludzi od wszelkiego przekleństwa a właśnie przyniósł im błogosławieństwo i wyzwolenie z grzechów. Gdy błogosławieństwo płynie ze szczerego serce ma potężną moc sprawczą w życiu młodej pary i mogą oni spodziewać się naprawdę cudów na wspólnej małżeńskiej drodze!

slubne obraczki blogoslawienstwo galazka 0
Ludzka życzliwość a błogosławieństwo boże

Rodzice z reguły chcą wszystkiego co najlepsze dla swoich dzieci i są przychylnie nastawieni do zawierania małżeństw oraz życzą swoim dzieciom by miały się jak najlepiej , wiodły szczęśliwe i pełne obfitości życie. Jednak jest bardzo duża różnica ,czy słowa te zostaną wypowiedziane w zwykłej formie życzeń ludzkich, gdzie wyrażamy nasze dobre chęci. Czy też słowa te zostaną wyrażone właśnie w formie błogosławieństwa bożego. Ponieważ bożego błogosławieństwa nie zastąpi żadna ludzka życzliwość. Młoda para, nawet gdy rodzicie nie są pewni co do wyboru drugiej połówki ,powinna prosić usilnie rodziców o przedślubne błogosławieństwo. Moc rodzicielskiego błogosławieństwa jest ogromna,gdyż rodzice dostali od Boga autorytet prosto z nieba. Dlatego mogą w mocy tego nadanego im autorytetu wcielić w życie dzieci ogrom dobrych słów przeważnie pełnych miłości. Boże błogosławieństwo jest niezwykle ważne i nie powinno go nigdy zabraknąć przed ślubem młodej pary.

Ręce pełne błogosławieństwa

Błogosławieństwo młodej pary przeważnie odbywa się w domu rodzinnym panny młodej-chyba chyba że ceremonia organizowana jest poza miejscem zamieszkania np. w hotelu czy pensjonacie. W tej uroczystej chwili powinni być obecni zarówno oboje z rodziców panny młodej, jak i pana młodego. Ceremonia powinna mieć charakter odświętny, zatem obowiązkowe piękne stroje i nastawienie serca. Miejsce może być dodatkowo ozdobione świeżymy pachnącymi kwiatami . Chrzestni rodzicie również mogą być obecni i też pobłogosławić młodą parę. Podczas ceremonii młoda para uklękła przed rodzicami na znak poddania się im i proszą rodziców o błogosławieństwo. Z kolei rodzicie kładą swoje ręce na głowy dzieci i mogą powiedzieć to co mają w sercach . Przeważnie błogosławimy młodą parę w imieniu Ojca,Syna i Ducha Świętego. Potem wszyscy mogą przekazać sobie święty pocałunek i radować się z obecnej chwili, gdyż z rąk rodziców do rąk dzieci zostało przekazane błogosławieństwo, które będzie przechodzić z pokolenia na pokolenie. Warto o to zadbać i uczyć kolejne pokolenia by słowa błogosławieństwa nie opuszczały ich ust i serca. Jest to bardzo wzruszający moment i ludzie przeważnie wzruszeni płaczą z radości i szczęścia .

Podziękowanie dla rodziców

Młoda para może podziękować rodzicom za trud włożony w ich wychowanie oraz pomoc w zorganizowaniu wesela . Można wręczyć rodzicom jakiś szczególny upominek i kwiaty, aby zapamiętali na długo ten doniosły i jakże ważny dzień w życiu.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest