Jak podkręcić metabolizm?

Metabolizm to szereg reakcji zachodzących w organizmie,które mają na celu wykorzystanie energii do podtrzymania procesów życiowych. Każdy organizm dziedziczy swoje własne „tempo metaboliczne” w genach, jednak poprzez właściwe odżywianie, aktywny tryb życia i higienę możemy wpłynąć na przyspieszenie lub też zmniejszenie metabolizmu w naszych komórkach.

Spalanie kalorii w organizmie właśnie ściśle powiązane jest z naszym metabolizmem. Dosyć niezwykłym okazuje się,że największe przełożenie na proces spalanych przez nas kalorii warunkuje metabolizm spoczynkowy. Na metabolizm możemy wpływać na różne sposoby. Najpopularniejszym sposobem na podkręcenie tempa metabolizmu i
spalania kalorii jest oczywiście zwiększenie aktywności fizycznej oraz zmiana diety.

Poniżej prezentujemy sześć sposobów, które w skuteczny sposób przyspieszają tempo metabolizmu. Wtedy możemy cieszyć się ze „zgubionych „ kilogramów i wskoczyć w nowy rozmiar ciuchów i życia.

Plan ćwiczeń i treningu

Tutaj zalecane są ćwiczenia interwałowe,czyli te, które przełożą się na podniesienie tempa metabolizmu. Doskonały jest tutaj bieg na bieżni ze zmiennym tempem (co 30 sek.) oraz wspaniałymi okazują się takie ćwiczenia jak steper czy orbitek. Bieganie,pływanie czy jazda na rowerze również wspaniale przyspieszą metabolizm. Przez kilka godzin
po treningu interwałowym utrzymuje się efekt zwiększonego po wysiłkowego zużycia tlenu, co przyspiesza spalanie kalorii przez nasz organizm.

Aktywny dzień

Jeśli masz taką możliwość wybieraj schody nie windę oraz cały czas staraj się być w ruchu. Nie szukaj wymówek,że nie chce ci się wyjść na spacer czy też zrezygnować z samochodu i iść pieszo do pracy. Nasze nawyki stają się po czasie naszymi wrogami,które często stają
nam na drodze do zdrowego stylu życia. Większy ruch każdego dnia przedkłada się na podkręcanie metabolizmu. Już samo ćwiczenie 2 razy w tygodniu po 30 – 40 minut po 4 miesiącach podniesie nasz metabolizm spoczynkowy o ok.1000 kcal.

Regularne posiłki

Regularna dieta i dobrze zbilansowana przyniesie nam wiele korzyści. Musimy wyrzucić ze swojego planu dnia tzw” głodówki” czyli nie doprowadzać się do drastycznego stanu głodu. Wiele ludzi myśli, że stan głodu powoduje spalanie kalorii i utratę tkanki tłuszczowej,nic bardziej mylnego. Podczas głodu nasz metabolizm spowalnia i hormon
stresu staję się naszym sprzymierzeńcem. Dlatego posiłki powinny być spożywane w małych ilościach najlepiej co 2- 3 godziny. Wtedy metabolizm będzie pobudzony do działania.

Nie stresuj się

Kortyzol to hormon stresu jest to nasz wróg,dlatego, że wpływa on bezpośrednio na samopoczucie człowieka. Gdy stresujemy się nasz metabolizm spowalnia i w efekcie uzyskujemy odwrotny efekt do zamierzonego. Najlepiej więc unikać sytuacji stresowych i wysypiać się po 8 godzin dziennie, a po czasie zobaczysz lepsze efekty niż na siłowni.

Więcej białka w diecie

Organizm człowieka, aby spożyć białko musi zużyć o wiele więcej energii niż w przypadku bezbiałkowego posiłku. Musimy więc zbilansować swoją dietę odpowiednio by była bogata w białko oraz ustalić pory spożywania tych posiłków. Pamiętajmy,że zjadanie potraw białkowych na noc nie służy naszemu organizmowi.

6 nawykow ktore przyspiesza metabolizm 432008

Dodawajmy do diety naturalne termogeniki

Jednym z najbardziej znanych i lubianych termogeników jest cynamon, jest on przyprawą korzenną, która zwiększa tempo metabolizmu w naszym organizmie. Możesz z powodzeniem tę przyprawę dodawać do swoich potraw każdego dnia i cieszyć się szybszym tempem spalania kalorii. Cynamon ma wiele innych zastosowań, wpływa on na poprawę krążenia krwi i skutecznie obniża poziom złego cholesterolu. Kawa jest następnym  bardzo popularnym termogenikiem, uważa się,że spożywanie kawy przed treningiem powoduje spalanie kalorii nawet o 15%.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest