Apteka internetowa – czy lepiej zamawiać online czy kupić tradycyjnie?

W dobie Internetu wszystko można zrobić za pomocą komputera i smartfona. Mimo, że większość ludzi wybiera taki rodzaj zakupów, nadal jest to temat dyskusyjny. Od jakiegoś czasu można trafić również na internetowe apteki. Czy opłaca się zamawiać w taki sposób? O tym w dzisiejszym poście.

Aby opinia o aptekach była rzetelna porównaliśmy kilka firm. Każda z nich oferuje podobne produkty: leki bez recepty, leki na receptę oraz dermokosmetyki. Jednak czy ich cena jest taka sama jak w aptekach stacjonarnych? Gdzie lepiej dokonać zakupu?

Cena w stacjonarnych i internetowych – porównanie

Mogłoby się wydawać, że zakupy robione przez Internet będą tańsze. Nie do końca tak jest. Jest masa produktów tańszych od tych, które można dostać w aptekach stacjonarnych, jednak nie ma na to reguły. Plusem aptek on-line jest to, że możemy porównać produkty na poszczególnych stronach. Stacjonarnie jest to możliwe, jednak zajmuje dużo więcej czasu. Apteki internetowe często oferują wyprzedaże. Gdy zamawiamy więcej produktów, często doliczana jest duża zniżka lub darmowy/tańszy koszt przesyłki.

Zakup leków na receptę

Tak samo jak w zwykłej aptece, przez Internet można zamówić leki na receptę. Zasada jest analogiczna jak w stacjonarnym punkcie, należy posiadać ważną receptę wystawioną przez lekarza. Jest kilka sposobów, aby zakupić taki lek. Jedne apteki mają specjalny formularz, w którym należy spisać tak zwaną ,,wirtualną receptę”. Inną możliwością, gdy leki są na receptę jest zamówienie ich przez Internet z osobistym odbiorem w stacjonarnym punkcie danej apteki internetowej. Kiedy nasza przesyłka dotrze do miejsca odbioru, należy udać się tam z receptą i odebrać zamówienie.

Sposób dostarczenia przesyłki

Jest to kwestia indywidualna – zależy od wyboru dostarczenia paczki. Są apteki które obiecują, że paczka zostanie dostarczona w ciągu kilku dni, a nawet kilku godzin. Są apteki które maja możliwość odbioru osobistego w punkcie odbioru. W takim przypadku za zamówienie można zapłacić pieniędzmi gdy klient nie zdecyduje się na przelew internetowy.

Inne plusy kupowania w aptece internetowej

Apteka to miejsce, do którego nie koniecznie wybieramy się wyłącznie po leki. Można tam dostać dużo artykułów leczniczych na przykład seria kosmetyków do skóry o konkretnym typie, której nie znajdziemy w sklepach kosmetycznych. W aptekach stacjonarnych produkty najczęściej znajdują się w miejscu, które nie jest bezpośrednio dostępne dla klientów. Aby dowiedzieć się o nich więcej, należy wiedzieć, jaki kosmetyk nas interesuje i poprosić farmaceutę. Oczywiście może być to plus, ponieważ pracownik apteki, który ma doświadczenie może poradzić czy warto skorzystać z danego produktu i czy sprawdzi się on w indywidualnym przypadku. Często jednak jest tak, że nie wiemy jaki kosmetyk konkretnie nas interesuje i na spokojnie chcemy zobaczyć asortyment na sklepowej półce. Aby zrobić rozeznanie, spokojnie poczytać etykiety i opinie, Internet będzie zdecydowanie lepszym miejscem. Możemy, dowiedzieć się, jak kosmetyk sprawdził się u innych osób z takim samym problemem jak nasz.

Kolejny plus dotyczy osób mieszkających za granicą. W stacjonarnych aptekach w innych krajach wiele leków znanych w Polsce jest po prostu niedostępnych, ponieważ są one produkowane tylko i wyłącznie na rynek polski. Jeśli więc zdarzy się, że wyjeżdżamy za granicę na dłużej, idealnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług aptek internetowych i zamówienie niezbędnych lekarstw on-line. W ten sposób nie musimy szukać zamienników, które często nie mają takiego samego działania.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest