Aktywni zimą: Wybieramy buty trekkingowe dla niej i dla niego

Buty trekkingowe - jakie wybrać?

Trekking jest ciekawą formą aktywności fizycznej, której popularność stale rośnie. Coraz większa część społeczeństwa decyduje się na kontynuowanie ulubionych aktywności na świeżym powietrzu w okresie zimowym, ze względu na ich korzystny wpływ na wygląd sylwetki, zdrowie oraz codzienne samopoczucie. Jednym z akcesoriów, które z pewnością uczyni zimowy trekking bezpiecznym i przyjemnym jest właściwe obuwie. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu butów trekkingowych na okres zimowy?

Buty trekkingowe dla niej i dla niego – najważniejsze informacje

Trekking jest rodzajem sportu, który definiowany jest jako forma turystyki uprawiana w różnorodnych warunkach klimatycznych oraz terenowych. To rodzaj wędrówki, która korzystnie wpływa na wygląd ciała, ogólną wydolność organizmu, ale także zdrowie fizyczne oraz psychiczne. Wykonywanie jej w okresie zimowym jest nieco bardziej wymagające, ze względu na oblodzoną nawierzchnię lub zaśnieżone drogi, czego efektem może być upadek i rozwinięcie się kontuzji. Warto pamiętać, że obowiązkowym atrybutem każdego piechura na czas mrozów i śnieżyc powinny być dobre buty.

Buty trekkingowe damskie lub męskie są akcesorium, które poprawiają zdolności fizyczne podczas pieszych wędrówek w okresie zimowym, zarówno w mieście, jak i na nieco bardziej wymagającym, górskim terenie. Najważniejszym parametrem, który bezwzględnie należy wziąć pod uwagę podczas ich zakupu, jest rodzaj podeszwy zastosowanej przez producenta. Dobrej jakości obuwie trekkingowe powinno posiadać dość grubą, solidnie wykonaną podeszwę, która doskonale izoluje stopę od zimnej, często mokrej lub oblodzonej powierzchni. Ponadto, jej konstrukcja powinna opierać się o obecność dużej ilości zagłębień, które zapewniają użytkownikowi zwiększoną przyczepność do podłoża i ochronę przed bolesnym upadkiem lub urazem.

Wysokość cholewki butów trekkingowych – co warto wiedzieć?

Buty trekkingowe męskie oraz damskie z pewnością zapewnią komfort podczas zimowej przechadzki po miejskich chodnikach i parkach, jak i po trudnym, wyżynnym terenie. Kolejnym parametrem, który należy wziąć pod uwagę podczas zakupu tego typu obuwia jest wysokość cholewki. Wysoka cholewka z pewnością sprawdzi się dla początkujących piechurów szukających dobrych butów na krótki wypad w góry oraz zaawansowanych trekkingowców, którzy decydują się na wspinanie na wysokie partie gór. W takim wypadku cholewka doskonale zabezpiecza stopę przed śniegiem i wodą, a dodatkowo ochrania kostkę przed ewentualnym urazem.

Buty trekkingowe z niską cholewką doskonale sprawdzą się podczas codziennych wyjść na zewnątrz w mieście czy też podczas spacerów w parku i mało wymagającym terenie wiejskim. Ich główną właściwością jest zwiększenie przyczepności użytkownika do nawierzchni, czyli chodnika czy drogi oraz poprawa komfortu termicznego podczas wyjścia na zewnątrz.

Z jakiej tkaniny powinny być wykonane buty trekkingowe?

Buty trekkingowe na zimę powinny być wykonane z wysokiej klasy surowców, które są odporne na eksploatację, a także zapewniają ochronę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Jednym z najlepszych sklepów, który oferuje szeroki wybór polecanych butów do trekkingu jest sieć CCC. To sklep posiadający szeroki asortyment obuwia w różnych, nawet trudnodostępnych rozmiarach. Ponadto, CCC oferuje możliwość wykonania zakupów stacjonarnie, jak i online, co jest bardzo ważne dla dużej grupy konsumentów.

Buty trekkingowe na zimę zwykle wykonywane są ze starannie wyselekcjonowanej skóry naturalnej. Dzięki zastosowaniu tego typu tkaniny obuwie znacznie zwiększa swoją trwałość, a dodatkowo wpływa na zwiększenie wodoodporności butów oraz komfortu termicznego użytkownika.

 

Materiał promocyjny, który przygotował nasz partner.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest