Zumba – sposób na odchudzanie

Zumba to energiczny trening wykorzystujący elementy tańca latynoamerykańskiego oraz fitnessu. Technika powstała w latach 90 XX wieku do dziś cieszy się bardzo dużą popularnością ze względu na fakt, iż bardziej przypomina dobrą zabawę, niż faktyczny wysiłek fizyczny.

W czym tkwi sekret zumby i dlaczego warto jej spróbować?

Zumba to trening typu cardio, czyli idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Wykorzystuje ruchy typowe dla salsy, rumby, czy mambo, dlatego doskonale angażuje niemal wszystkie partie naszego ciała i pozwala wymodelować sylwetkę. Poprawia także naszą kondycję i wytrzymałość organizmu, dzięki czemu możemy pozwolić sobie na częstsze lub bardziej intensywne treningi.

Ile kalorii tracimy podczas zajęć?

Podczas godzinnego treningu Zumby spalamy około 450 kcal (mniej więcej tyle, ile podczas godziny joggingu). Dla bardziej odważnych istnieje także wersja Zumby z obciążeniem (Zumba Tonning), która wykorzystuje ciężarki i pozwala spalić do 600 kcal w ciągu godziny. Najwięcej jednak spalmy podczas zajęć Aqua Zumby, bo aż do 800 kcal. Odpowiedni efekt osiągniemy, jeżeli nasz trening będzie trwał ok. 30 – 60 minut i będzie powtarzany przynajmniej 3 razy tygodniowo.

Zumbę można ćwiczyć zarówno na siłowni podczas specjalnych sesji, jak i w domu. W internecie znajdziemy mnóstwo nagrań i specjalnych programów fitness, które wykorzystują Zumbę.

Sekret Zumby tkwi w zabawie

To technika, która wykorzystuje pozytywne emocje uczestników i podczas której można się rozluźnić i dać upust swoim emocjom i zmartwieniom, dlatego tak wiele osób bardzo sobie ją ceni i zachwala. Dobra zabawa to także świetne samopoczucie i większa pewność siebie, która wpływa na nasze codzienne nawyki i która sprawia, że chętniej będziemy wracać do treningów.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest