Zasady diety i treningu Hardkorowego Koksa

Robert Burneika może się poszczycić jednym z największych obwodów ramienia na świecie. Jego biceps ma bowiem około 60 cm średnicy, podczas gdy średnia europejska (dla mężczyzn) to około połowa tej wartości ! Jak w takim razie osiągnąć taką masę mięśniową ? Jak wygląda dzień ‘’Hardkorowego Koksa” ? Odpowiedzi na te, oraz na inne pytania związane z dietą i treningiem zawodowego kulturysty, znajdziesz w tym artykule.

Robert Burneika – kim jest i skąd u niego zamiłowanie do sportu?

Ciężkiej pracy nauczył się od ojca, któremu już od najmłodszych lat pomagał w warsztacie samochodowym. Już od 14 roku życia zaczął trenować, a jego idolem był Arnold Schwarzenegger, a w pierwszych zawodach kulturystycznych wystartował w wieku 18 lat. Trzeba przyznać, że imponujące rozmiary Hardkorowego Koksa nie wzięły się znikąd, jego determinacja w dążeniu do celu jest imponująca.

Jak wygląda dieta ważącego ponad 130 kg kulturysty ? Sam Robert przyznaje że w okresie budowania masy spożywa co najmniej 6 posiłków dziennie, które w sumie składają się na liczbę około 8 tys kalorii! Podstawą w budowaniu olbrzymiej masy mięśniowej jest odpowiednia ilość białka, a jego ulubione źródła to steki wołowe , jajka, drób oraz ryby (zwłaszcza łosoś i dorsz) oraz odżywka białkowa. Poza białkiem niezbędne są także tłuszcze oraz węglowodany, czyli źródła energii. Jak przyznaje hardkorowy koksu, jego ulubione źródło węglowodanów to ryż, natomiast za najlepsze źródło tłuszczu uznaje: jajka, orzechy oraz awokado.

Trening zgodnie z zasadami Hardkorowego Koksu

A co z treningiem ? Aby osiągnąć hipertrofię mięśni na tak wysokim poziomie zaawansowania, niezbędna jest duża objętość treningowa. Hardkorowy koksu ćwiczy codziennie. Przeważnie ćwiczy planem treningowym typu split, angażując jedną lub maksymalnie dwie partie mięśniowe na każdym treningu.

Przykładowy trening bicepsów według Roberta:

  • uginanie ramion ze sztangą stojąc- 4 serie po 12 powtórzeń
  • uginanie hantli na modlitewniku- 4 serie po 10 powtórzeń
  • uginanie na maszynie typu hammer- 3 serie po 15 powtórzeń
  • uginanie ramion z linkami wyciągu stojąc- 3 serie po 12 powtórzeń

Jak widzicie objętość na sam mięsień dwugłowy ramienia jest kolosalna.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest