Zajęcia fitness – jakie są najpopularniejsze zajęcia fitness?

Mówiąc o zajęciach fitness z pewnością każdy z nas ma na myśli ćwiczenia przede wszystkim odchudzające i wzmacniające nasze ciało. Zastanawialiście się jakie ćwiczenia obecnie są na topie? Które z nich warto wybrać?

Ćwiczenia wzmacniające sylwetkę

Najbardziej znanymi ćwiczeniami wzmacniającymi nasze ciało są tzw. ćwiczenia z aeroboxingu. Jest to połączenie bardzo aktywnego i intensywnego aerobiku oraz sztuk walki: boksu i kick-boxingu. Bardzo popularne są ćwiczenia ABS, które wzmacniają i budują tkankę mięśniową brzucha. W zwiększeniu wydolności i wytrzymałości organizmu z pewnością pomogą zajęcia z tabaty.

Trenerzy rekomendują również ćwiczenia z rollerem, wzmacniające mięśnie głębokie i poprawiające postawę całego ciała. Zajęcia z tym przedmiotem mogą być rozgrzewką, ale i również treningiem właściwym i kompletnym, albo relaksem po wcześniejszej aktywności fizycznej.

Ćwiczenia odchudzające

Spalanie tłuszczu, czyli fat burning, to jedne z najbardziej znanych i szybko działających ćwiczeń, dzięki którym można chudnąć nawet 1 kilogram tygodniowo. Bardzo dużo osób trenujących decyduje się także na trening ABT, polegający na serii energicznych ćwiczeń, które wyszczuplają trzy obszary kobiecego ciała – brzuch, pośladki i uda.

Często wybierane są także ćwiczenia ze stepem, które polegają na regularnym wchodzeniu na specjalną platformę. Taka aktywność redukuje tkankę tłuszczową, a także wzmacnia dolne partie mięśniowe. Step to nie jedyny przedmiot jaki trenerzy polecają do ćwiczeń odchudzających. Coraz bardziej znaną techniką jest tzw. fitness jumping, do którego potrzebujemy małej trampoliny. Ćwiczenie to bardzo mocno modeluje naszą sylwetkę, dzięki czemu możemy skupić się na dolnych partiach naszego ciała.

Dla kobiet polecane są także zajęcia taneczne, takie jak zumba. Zumba jest połączeniem tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness. Dodatkowo w ostatnich miesiącach bardzo znana stała się tzw. strong by zumba, która skupia się również na ćwiczeniach kardio oraz ćwiczeniach siłowych.

Ćwiczenia rozciągające

Joga jest najbardziej popularnym treningiem rozciągającym, jednocześnie będąc jednym z sześciu systemów filozofii indyjskiej. Joga uspokaja, ma przynieść nam relaks i przyjemność, a także rozciągnąć nasze ciało.
Stretching polega na stopniowym, powolnym rozciąganiu ciała. Dzięki czemu nasze ciało jest bardziej elastyczne i gibkie, a dodatkowo nasz organizm jest dużo bardziej dotleniony. Znanym ćwiczeniem rozciągającym jest również pilates, który składa się z elementów jogi, baletu i ćwiczeń siłowych.

Ćwiczenia taneczne

Oprócz wcześniej wspomnianej zumby popularnych jest bardzo dużo ćwiczeń i zajęć tanecznych, wzmacniających nasze mięśnie i poprawiających kondycję. Jednym z nich jest kontrowersyjny pole dance. Łączy w sobie ćwiczenia siłowe, akrobatykę, stretching i zmysłowy taniec. Polega na wykonywaniu różnych figur tanecznych na rurze. Równie zmysłowy jest taniec o nazwie high heels, tzn. taniec w szpilkach. Dzięki niemu poprawia się sposób poruszania się, wzmacniane jest całe ciało i jego mięśnie, kondycja. Z pewnością kobiety tańczące są bardziej pewne siebie i swojego seksapilu.

Bachata to taniec, który z roku na rok zwiększa swoją sławę, szczególnie wśród ludzi odwiedzających kluby z muzyką latynoamerykańską. Uelastycznia nasze ruchy, pobudza zmysły i pomaga poznać swoje ciało.

Treningi fitness przyciągają coraz więcej ćwiczących i chętnych do uzupełniania swoich treningów prostymi zadaniami. Ćwiczenia te za zadanie mają przede wszystkim wzmocnić nasze mięśnie, poprawić kondycję i wydolność organizmu. Z takimi zajęciami żaden trening nie będzie straszny! Wręcz bardzo przyjemny.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest