Wyzwanie – wyszczuplamy i rozciągamy nogi!

Regularne ćwiczenia rozciągające są bardzo ważne dla naszych nóg, ale również całego ciała. Poza tym, że stajemy się bardziej elastyczni, zapobiegamy kontuzjom, to na dodatek wyszczuplamy uda. Jeśli nie umiesz zrobić szpagatu, systematyczny stretching pomoże Ci z tym. Jesteś gotowa podjąć to wyzwanie? Do dzieła!

Kiedy się rozciągać?

Zazwyczaj rozciągamy się po treningu, jednak przed intensywnymi ćwiczeniami warto wykonać stretching dynamiczny. Składają się na niego krótkie ćwiczenia np. skłony z pogłębieniem czy wymachy nóg.

Na czym polega wyzwanie?

Rozciąganie można traktować jako osobne ćwiczenia, jak i jako dodatek do treningu. W przypadku, gdy są one uzupełnieniem do naszych codziennych aktywności fizycznych, trzeba rozciągać się przed i po treningu. W ciągu tygodnia wykonuj stretching co najmniej 4 razy. Optymalnym rozwiązaniem będzie rozciąganie się co drugi dzień.

Co zyskasz dzięki ćwiczeniom rozciągającym?

Zapobieganie kontuzjom

Po pierwsze rozciąganie nóg daje nam bezpieczeństwo. Odpowiednio przygotowane do ćwiczeń mięśnie nie ulegają w łatwy sposób kontuzji, ponieważ rozciągając się, poprawiamy ukrwienie nóg oraz uelastyczniamy ścięgna i więzadła.

Przeciwdziałanie zakwasom

Rozciąganie nóg po treningu sprawia, że mięśnie szybciej się regenerują, wobec tego zakwasy będą mniej bolesne albo uda się ich całkowicie uniknąć.

para rozciąganie nog na plaży 23 2147645437

Wyszczuplenie nóg

Już miesiąc regularnych ćwiczeń rozciągających wystarczy, aby nogi stały się smuklejsze. Stretching powoduje, że mięśnie się wydłużają, dzięki czemu ciało wygląda szczuplej.

Łatwiejszy trening

Ruch mięśni po rozciąganiu jest łatwiejszy, ponieważ są mniej sztywne, a ciało jest elastyczne. Stretching dobrze sprawdzi się przed bieganiem lub treningiem cardio. W trakcie ćwiczeń nogi nie będą boleć, a także o wiele łatwiej będzie się poruszać.

Relaks

Ćwiczenia rozciągające zmniejszają poziom stresu i pozwalają się zrelaksować. Taki odpoczynek dla ciała, jak i umysłu przydaje się po uciążliwym dniu w pracy, na studiach lub kiedy po prostu mam nerwowy dzień.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest