Wybieramy roller do masażu mięśni – jaki wybrać?

Jak korzystać z rollera do masażu mięśni? Rollowanie mięśni – co to jest i dla kogo jest polecane? Roller do mięśni, czyli wałek do masażu jest przyrządem, który stanowi nierozłączny element uzupełniający trening. Jest to narzędzie, które pomaga w rozluźnieniu mięśni po ćwiczeniach. Wykonany jest z wytrzymałej, syntetycznej pianki. Najczęściej występuje w formie podłużnego walca o karbowanej lub gładkiej powierzchni. Świetnie sprawdzi się , kiedy będziemy go stosować do ćwiczeń regeneracyjnych.

Rollery do masażu rozluźniają mięśnie, podnoszą ich elastyczność i kurczliwość. Osoby, które regularnie i intensywnie ćwiczą, bardzo często zapominają o rozciąganiu oraz regeneracji. A taki mały, wydawać by się mogło, niepozorny przyrząd może zdziałać cuda w walce z zakwasami. Masaż przy użyciu rollera pomaga utrzymać kondycję naszych mięśni na pożądanym poziomie. Tylko jak z niego korzystać? Jest to bardzo łatwe. Wystarczy, że podłożymy wałek pod mięsień, który wymaga rozmasowania. Gdy znajduje się na swoim miejscu zaczynamy podłużne rolowanie. Dzięki temu rozbijane są zgrubienia, które powstały w skutek przeciążenia treningiem. Jest to urządzenie, które sprawdzi się również u osób, które prowadzą siedzący tryb życia. Z pomocą rollera możemy rozluźnić mięśnie, które zastały się po całodziennym siedzeniu. Rollery do masowania mięśni korygują także wady postawy i poprawiają koordynację ruchową. Jest to przyrząd, który każdy powinien mieć.

Roller do masażu mięśni – ćwiczenia, ukojenie bólu oraz rehabilitacja w jednym

Korzyści płynące z używania wałka do masażu
Rollery do ćwiczeń przynoszą wiele korzyści. Między innymi rozbijają zgrubienia, które powstały w wyniku intensywnych ćwiczeń. Dzięki rollerowi rozciągamy organizm oraz zwiększamy elastyczność całego ciała. Pomaga on w likwidacji zakwasów oraz wspomaga produkcję kolagenu, a także dodatkowo chroni przed kontuzjami. Rollery do masażu zwiększają ruchomość stawów i poprawiają kurczliwość mięśni. Stosując regularnie roller do mięśni sprawimy, że proces regeneracji po wysiłku będzie przebiegał znacznie szybciej i krócej. Rollery fitness wykorzystywane są również często podczas rehabilitacji. U osób z nieprawidłowym napięciem mięśni oraz u tych, którzy mają problemy z kręgosłupem przynoszą bardzo szybkie i efektowne rezultaty. Jeśli roller do mięśni będzie używany regularnie, to korzyści zdrowotne będą widoczne w bardzo krótkim czasie. Oczywiście przed zakupem należy zapoznać się z najważniejszymi zasadami dotyczącymi używania wałków, a także dobrze dobrać odpowiedni dla siebie. Warto skorzystać z porady doświadczonej osoby, która profesjonalnie i fachowo dobierze odpowiedni roller, a także pokaże jak prawidłowo go używać. Dzięki temu rolowanie będzie efektywne, a co najważniejsze bezpieczne dla naszego organizmu.walek do masazu pesport

Kto i kiedy powinien używać wałka do masażu?

Dla kogo został stworzony ten produkt? W zasadzie dla każdego. Rollery do ćwiczeń mogą być używane zawsze i wszędzie. Można z niego korzystać podczas oglądania ulubionego filmu czy serialu, a nawet chwilę przed zaśnięciem. Osoby, które regularnie trenują, używają wałka przed i po treningu. Rollery do masowania mięśni świetnie sprawdzają się u osób, które prowadzą siedzący tryb życia. Z wałka korzystać można o każdej godzinie i w każdym miejscu. Nie ma tutaj sztywnych ram, jak długo trzeba rolować dany mięsień. Warto jest posłuchać swojego organizmu. Jeśli masz wrażenie, że któreś mięśnie potrzebują więcej uwagi i troski, to śmiało roluj i zadbaj o nie. Rollery świetnie nadają się dla osób, które borykają się z bólami kręgosłupa. Rolowanie pozwala rozluźnić spięte mięśnie, a co za tym idzie sprawia, że plecy przestają boleć. Roller nie ma ograniczeń wiekowych. Jest to przyrząd, który może być stosowany zarówno przez młodych, jak i tych starszych. Jego niewielkie gabaryty sprawiają, że można go mieć zawsze przy sobie. Nie tylko w domu, ale także w pracy, czy na wakacjach.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu rollera do masażu?

Jaki roller do masażu wybrać?
Zanim wybierzemy wałek do masażu powinniśmy zastanowić się, czego od niego oczekujemy. Czy ma to być roller do masażu całego ciała, a może jedynie określonych partii mięśni? Z racji tego, że rollery do masażu występują w różnych kształtach, wielkościach i twardościach, to warto zapoznać się z poniższymi kwestiami. Przede wszystkim należy znaleźć profesjonalny sklep, który oferuje towar najwyższej jakości. W sklepie sportowym PESport możecie liczyć na fachową obsługę, która odpowie na wszystkie nurtujące pytania i dobierze odpowiedni przyrząd do naszych potrzeb. Warto też przy tej okazji zwrócić uwagę na jakość rollerów. Tylko znane i renomowane marki, takie jak na przykład HMS czy EB FIT spełnią wszystkie oczekiwania. Reasumując – profesjonalny sklep i dobry produkt, to połowa sukcesu. A teraz kilka szczegółów dotyczących rodzajów rollerów do masażu. Pierwszą istotną rzeczą jest faktura wałka. Możemy spotkać wałki gładkie i z wypustkami. Rollery fitness gładkie idealnie sprawdzą się u osób, które ćwiczą, ale ich mięśnie potrzebują jedynie lekkiego relaksu i rozluźnienia. Charakteryzują się tym, że podczas masażu uzyskujemy bardzo delikatny efekt. Rollery z wypustkami zdecydowanie bardziej masują ciało. Jest to model dedykowany osobom, które borykają się z problemami zbitych mięśni. Kolejną rzeczą jest kształt rollera. Rollery do masowania mięśni występują w wielu różnych formach. Najczęściej spotykane są podłużne, które różnią się od siebie wielkością.

Nadają się one idealnie do rolowania mięśni kończyn dolnych i górnych. Rollery w kształcie kuli są świetne do automasażu. Pomagają w regeneracji mięśni, a niewielki rozmiar sprawia, że możemy je mieć zawsze przy sobie i używać wówczas, gdy tego potrzebujemy. Idealnie nadaje się do masażu stóp. Rollery „ósemki”, czyli tak zwane podwójne piłki do masażu zaprojektowane zostały z myślą o masażu mięśni przykręgosłupowych. Wcięcie na środku idealnie dopasowuje się do kształtu pleców, co zapewnia najwyższą skuteczność użytkowania. Dobrze stymulują mięśnie kręgosłupa, zapewniając rozluźnienie i mniejszą podatność na urazy. Wałki, które posiadają wypustki dodatkowo pomagają w walce z cellulitem. Rollery do masażu możemy podzielić także ze względu na twardość. Wyróżniamy wałki miękkie, twarde i średnio twarde. Rollery miękki polecane są osobom początkującym oraz takim, którym dokucza ból i duże napięcie mięśni. Także drobnej postury osoby powinny korzystać z miękkich przyrządów. Wałki twarde polecane są osobom, które bardzo intensywnie trenują i mają atletyczną sylwetkę. Szczególnie dedykowane są mężczyznom uprawiającym sport wyczynowo. Średnia twardość dedykowana jest osobom zarówno początkującym, jak i tym regularnie trenującym. Warto także zwrócić uwagę na wielkość, która powinna być adekwatna do wielkości mięśnia. Do masowania mięśni ud i łydki zalecany jest standardowy wałek o długości 30-35 cm.

Wałek do masażu powinien znajdować się w każdym domu, jako przedmiot codziennego użytku. Przynosi on ukojenie w bólu oraz relaks i odprężenie.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest