Jak właściwie przygotować się na zajęcia fitness?

Bez względu na to, czy na ćwiczenia wybieramy duży i znany fitness club w Krakowie, czy też mniejszy klubik w małej miejscowości, do zajęć zawsze musimy się odpowiednio przygotować. Przed wyjściem z domu powinniśmy zjeść lekki i pożywny posiłek, który dostarczy nam energii niezbędnej do ćwiczeń, zabrać ze sobą wygodny i dostosowany do rodzaju zajęć strój oraz pamiętać o zdrowej przekąsce po zakończonym treningu.

Posiłek przed zajęciami fitness – jeść czy nie jeść?

Przed wyjściem z domu na zajęcia fitness musimy koniecznie zjeść zdrowy posiłek. Nie powinniśmy się bowiem wybierać się na ćwiczenia bez dostarczenia naszemu organizmowi energii niezbędnej do wzmożonego wysiłku fizycznego. Zwłaszcza profesjonalne kluby, np. fitness club w Krakowie, szczególnie uczulają swoich klientów, jak ważne jest prawidłowe odżywianie przed i po treningu.

Bez względu na to, czy naszym celem jest schudnięcie, poprawa kondycji, czy też po prostu lubimy poćwiczyć, przed wizytą w klubie fitness musimy coś zjeść. Nie należy bowiem rozpoczynać ćwiczeń z pustym żołądkiem, gdyż nie będziemy mieli ani sił, ani energii na ich właściwe wykonywanie.

Co warto zjeść przed treningiem, żeby mieć energię do ćwiczeń?

Posiłek przed treningiem powinniśmy zjeść na ok. 2 godziny przed rozpoczęciem ćwiczeń. Pozwoli to bowiem naszemu organizmowi na przetrawienie pożywienia oraz zapobiegnie uczuciu pełności podczas treningu w klubie fitness.

Na ostatni posiłek przed wysiłkiem fizycznym poleca się zjedzenie np. pełnoziarnistego pieczywa, makaronów lub ryżu. Dostarczą one bowiem naszemu organizmowi energii. Warto połączyć te produkty także z chudym mięsem, które jest doskonałym źródłem białka. Osoby, które pilnują diety mogą natomiast przed treningiem zjeść sałatkę warzywną z kawałkami sera lub kurczaka polaną zdrową oliwą z oliwek lub jogurt z muesli.

Jak ubrać się na zajęcia do fitness klubu?

Strój to bardzo ważny element. Ładny i dobrze leżący na naszej sylwetce sportowy ubiór doda nam bowiem pewności siebie oraz sprawi, że regularne wizyty w klubie fitness stają się prawdziwą przyjemnością.

Wybierając ubranie na zajęcia fitness pamiętajmy, że strój powinien być właściwie dopasowany do rodzaju zajęć, na które będziemy uczęszczać. Odwiedzając po raz pierwszy fitness club w Krakowie zapytajmy więc jego obsługę o zalecenia odnośnie stroju. Dzięki temu będziemy wiedzieli, czy przygotowany przez nas strój sprawdzi się na wybrane przez nas treningi. Innego ubioru wymagają bowiem zajęcia z aerobiku, a innego joga.

Co zjeść po treningu?

Po wzmożonym wysiłku fizycznym również zaleca się zjedzenie niewielkiego, aczkolwiek pożywnego posiłku. Powinny to zrobić także osoby, które są na diecie. Posiłek po treningu jest bowiem wręcz wskazany, jeśli zależy nam na szybkiej utracie zbędnych kilogramów! Co zjeść po wysiłku w fitness club?

Od razu po wysiłku fizycznym najlepiej sprawdzą się produkty bogate w węglowodany, a więc owoce, soki owocowe i warzywne lub wafle ryżowe. Jeśli natomiast nie jesteśmy głodni, wystarczy także proteinowa przekąska w formie batonika. Większość klubów fitness, w tym fitness club w Krakowie – FitPark posiada takie produkty na miejscu, możemy je więc kupić od razu po skończonych zajęciach i zjeść przed pójściem do domu. Po powrocie zjedzmy natomiast posiłek bogaty w białko i węglowodany. Może to być np. gotowany na parze ryż, makaron z mięsem i warzywami albo jogurt naturalny z owocami. Pozwoli to odzyskać siły i dostarczyć naszemu organizmowi składników odżywczych i energii, które są mu potrzebne do regeneracji po wysiłku fizycznym.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest