Trening z Sylwią Wiesenberg – zasady, efekty i opinie

Wyrzeźbiony brzuch to jej znak rozpoznawczy. Chwali się nim między innymi na Instagramie, gdzie śledzi ją prawie 14 tysięcy followersów. Znana przede wszystkim ze swojej autorskiej metody treningowej Tonique. Kim jest mieszkająca w Nowym Jorku Polka Sylwia Wiesenberg i na czym polega sekret jej perfekcyjnej sylwetki?

Polska trenerka w amerykańskim świecie fitness

Sylwia urodziła się w Warszawie. W wieku 17 lat postanowiła wyjechać na studia do Australii, gdzie ukończyła dwa kierunki studiów- italianistykę i dziennikarstwo. Kolejne lata na studiach, spędziła już w Nowym Jorku, gdzie została przeniesiona. Z początku nie była tym zachwycona, jednak z czasem pokochała to miasto. Zresztą mieszka w nim do dziś. Po studiach wyjechała do Londynu w poszukiwaniu pracy. Początkowo pracowała w finansach, jednak to fitness był dla niej największą pasją i to z nim chciała wiązać swój zawód. Tak też się stało.

Ostateczną decyzję odnośnie sportowej kariery podjęła w Nowym Jorku, gdzie ponownie trafiła przy okazji oferty pracy. Największą rewolucję na swojej sportowej ścieżce przeszła po ciąży, kiedy próbowała wrócić do dawnej sylwetki. Mimo wielu niepowodzeń i bezskutecznych prób zrzucenia dodatkowych kilogramów, w końcu udało jej się osiągnąć cel. Pomogła jej w tym innowacyjna metoda treningowa, którą zresztą sama opracowała. Dziś korzysta z niej wiele młodych matek, które również chcą powrócić do formy po ciąży. Obecnie Sylwia, jako matka dwójki dzieci, uważa że nie należy przedkładać dobra rodziny nad dbanie o sylwetkę. Oczywiście dzieci są dla niej najważniejsze i stawia je na pierwszym miejscu, jednak przyznaje, że czasami staje się egoistką, bo chce być nie tylko dobrą matką, ale przy tym wyglądać i czuć się dobrze ze swoją figurą.

Metoda Tonique

W drodze ku osiągnięciu sylwetki sprzed ciąży, Sylwia opracowała innowacyjną metodę treningową- Tonique. Zrobiła to głównie z myślą o kobietach, które dążą do odzyskania formy po ciąży. Oczywiście to jeden z wyjątków, bo jest to propozycja dla wszystkich kobiet w różnym wieku, które chcą po prostu zadbać o sylwetkę i trochę wysmuklić ciało. Charakterystyczną cechą tej metody jest przede wszystkim intensywność. Duże znaczenie ma tutaj ćwiczenie dolnych partii ciała, czyli nóg i pośladków. Warto również dodać, że w Tonique angażujemy nie tylko nasze ciało, ale również umysł.

Metoda Sylwii łączy w sobie takie dyscypliny jak bieganie, gimnastyka czy narciarstwo. Trening rozpoczyna się od rozgrzewki, która trwa około czterech minut. Polega ona na balansowaniu na ugiętych nogach w przysiadzie, co pozwala odpowiednio przygotować mięśnie na nadchodzący wysiłek. Później przechodzimy do treningu właściwego, który w całości składa się z kombinacji skłonów i wyskoków. Innowacyjne tutaj jest to, że trening zaczynamy od ćwiczeń na jedną nogę, później przechodzimy do górnych partii ciała (plecy, ręce, klatka piersiowa), a następnie robimy serię na drugą nogę.

Ćwiczenia wykonujemy dynamicznie w liczbie od 30 do 40 powtórzeń, co pomoże spalić tłuszcz, a także zbudować wymarzone mięśnie. Natomiast trening każdej z nóg powinien trwać około 30 minut, więc jak widać wcale nie tak mało. No i najważniejsza rzecz! Gdzie szukać zestawu ćwiczeń z programu Tonique. Wszystko znajduje się na płycie DVD „Tonique Born To Move”, dostępnej zarówno w angielskiej, jak i polskiej wersji językowej. Można wybrać tryb ćwiczenia ze wskazówkami trenerki lub z muzyką (dla bardziej zaawansowanych). Płyta dzieli się na 3 części: dwie z nich to treningi, a trzecia to rozciąganie, które można potraktować jako rozgrzewkę lub wykorzystać po treningu jako element rozluźniający dla rozgrzanych mięśni.

Efekty treningu z Sylwią Wiesenberg

Bóle mięśni i zakwasy po takim treningu to norma, jednak z czasem wypracujemy sobie lepszą kondycję, co pozwoli nam osiągnąć upragniony cel. Ważną cechą jest tutaj silna wola i wewnętrzna determinacja. Nie wspominając już o wytrwałości. Sylwia twierdzi, że bez ciężkiej pracy nie da się zbudować ładnej sylwetki. Program Tonique pozwoli nam pozbyć się zbędnych kilogramów i ujędrnić nasze ciało. Dodatkowo mamy też możliwość zredukowania poziomu tkanki tłuszczowej. Oprócz budowania mięśni zbudujemy również wytrwałość, a pomoże nam w tym duża liczba powtórzeń, które trzeba wykonać przy każdym ćwiczeniu. Wiadomo, że efekty nie pojawią się od razu. Dlatego ważnym elementem jest także cierpliwość, która niewątpliwie pomoże wytrwać w programie i utrzymać systematyczność ćwiczeń.

Oprócz programu Tonique na płycie DVD, Sylwia publikuje filmiki z gotowymi zestawami ćwiczeń na platformie YouTube. Tam znajdują się zarówno krótkie propozycje serii na daną partię ciała, jak i zestawy angażujące całe nasze ciało do ruchu. Tak naprawdę do wyboru do koloru. Oprócz tego można znaleźć filmiki, gdzie Sylwia prezentuje ćwiczenia niestandardowe, jak np. przy biurku czy przy ksero. Trzeba przyznać, że to ciekawe rozwiązanie, szczególnie dla osób pracujących, które nie zawsze mają czas na normalny trening na siłowni lub w domu.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest