Trening z linami – zasady, ćwiczenia, efekty

Szukasz nowych wyzwań na siłowni? A może znudziły Ci się tradycyjne ćwiczenia? Pragniesz spróbować czegoś nowego i niekonwencjonalnego? Odpowiedzią na twoje potrzeby może okazać się trening z linami, który zyskuje coraz większą popularność. Sprawdź na czym polega taka forma ćwiczeń oraz jakie efekty może przynieść regularne wykonywanie takiego treningu!

Na czym polega trening z linami?

Obecnie oferta ćwiczeń i zestawów treningowych jaka dostępna jest na siłowni jest naprawdę bardzo rozległa. Rozwiązania proponowane przez instruktorów i trenerów personalnych są tak różnorodne, że każda osoba może znaleźć ćwiczenia idealnie dostosowane do swoich potrzeb i możliwości. Siłownie dysponują również szeroką gamą przyrządów do ćwiczeń, które można wykorzystywać w trakcie codziennych treningów. Dzięki temu ćwiczącym osobom nie grozi nuda i praktycznie za każdym razem mogą one wykonywać inne ćwiczenia. Ciekawą alternatywą wydaje się chociażby trening z linami. To ćwiczenie jest wręcz stworzone dla osób, które pragną całkowicie się zmęczyć i wypocić na siłowni. Trening z linami jest bowiem bardzo intensywny i wyczerpujący, angażuje dosłownie całe ciało oraz wszystkie mięśnie. Jednak od czasu do czasu warto się na niego zdecydować – efekty, jakie przynosi są tego warte.

Jak wygląda trening z linami?

Trening z linami należy wykonywać przy pomocy specjalistycznego sprzętu, czyli profesjonalnych lin treningowych, które w języku angielskim określane są jako battle ropes. Trzeba również zadbać o odpowiednią ilość miejsca do ćwiczeń. Najlepiej więc trenować z linami na siłowni. Trening z linami jest treningiem wytrzymałościowo-siłowym, który zyskuje coraz większą popularność na siłowniach. Jest to aktywność niezwykle dynamiczna, która wyraźnie odróżnia się od ćwiczeń statycznych, które wykonywać można nawet stojąc w miejscu. Jakie ruchy można więc wykonywać przy pomocy lin? Do najpopularniejszych ćwiczeń z linami należy: falowanie linami, biczowanie nimi, podrzucanie ich, przeciąganie lin, unoszenie, wyciąganie, a nawet kręcenie. Linami można także ruszać w lewo i w prawo. Ilość ruchów jest nieograniczona, a w dużej mierze zależy od posiadanej sił. Również pozycja przy wykonywaniu tych ćwiczeń może być różna. Można stać w rozkroku, ułożyć jedną nogę za drugą, a nawet jednocześnie podskakiwać lub wykonywać tradycyjne przysiady.

Jakie efekty przynosi trening z linami?

Kwestią, która interesuje chyba każdą osobę uprawiającą sport są konkretne rezultaty, jakie niesie za sobą wykonywanie ćwiczeń danego rodzaju. Również odnosi się to do treningu z linami. Jakie efekty mogą przynieść tego rodzaju ćwiczenia? Odpowiedź poniżej:

  • poprawa ogólnej kondycji organizmu
  • zwiększenie wydolności
  • spalenie dużej liczby kalorii
  • poprawa metabolizmu
  • wzmocnienie organizmu
  • wzrost wytrzymałości tkanki mięśniowej
  • rozbudowa tkanki mięśniowej
  • zwiększenie siły
  • polepszenie się koordynacji
  • wzrost odporności na kontuzje i urazy

Trening z linami to prawdziwe wyzwanie, nawet dla osób, które systematycznie ćwiczą i uczęszczają na siłownię. Jednak jest to również dobra zabawa. Taki dosyć spektakularnie wyglądający rodzaj treningu to świetny sprawdzian siły i wytrzymałości. Dzięki temu bez problemu możesz po prostu wyrzucić z siebie całą masę negatywnych emocji, stresów i frustracji. Jeśli więc zaciekawiła cię taka forma ćwiczeń wypróbuj ją w najbliższym czasie i sprawdź czy taki trening jest dobry również dla ciebie. To naprawdę połączenie przyjemnego z pożytecznym. Zadbasz o zastrzyk endorfin i pozytywnej energii, poczujesz się lepiej i poprawisz kondycję twojego organizmu.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest