Trening w domu dla pań – jakie treningi i akcesoria sprawdzą się najlepiej?

Idealna sylwetka może stać się rzeczywistością – w większości przypadków wystarczy odrobina chęci i dobrze przygotowany plan. Jeżeli brakuje Ci czasu na wykonywanie treningów na siłowni, nic nie stoi na przeszkodzie, aby podjąć treningi we własnych czterech kątach. Sprawdź, jak ćwiczyć, aby osiągnąć piękne kobiece kształty.

Trening siłowy w domu dla pań

Kobiety często boją się wykonywania treningów siłowych, wierząc, że jak tylko zaczną podnosić ciężary to ich sylwetka stanie się bardziej męska niż kobieca. Z tego względu, damska część społeczeństwa, woli skupić się na gubieniu tkanki tłuszczowej, a strefa budowania mięśni jest nieformalnie zarezerwowana dla Panów. Takie podejście jest błędne i należy je jak najszybciej zmienić, choćby z kilku powodów:

  • Mięśnie spalają tkankę tłuszczową – to może być dobry motywator do treningu siłowego w domu dla pań, którym zależy na zrzuceniu kilku dodatkowych kilogramów. Każda dodatkowa powierzchnia mięśniowa to więcej spalonych kalorii każdego dnia.
  • Przyrost muskulatury jest trudny do osiągnięcia w przypadku płci damskiej – ze względu na niski poziom testosteronu u pań, osiągnięcie rozbudowanej masy mięśniowej jest bardzo utrudnione, dlatego obawa kobiet przed tym, że zaczną przypominać mężczyzn, jest zgubna.
  • Żaden trening nie poprawi kobiecych krągłości lepiej niż ćwiczenia z zakresu siłowego – mięsień pośladkowy, to jedna z najbardziej rozbudowanych tkanek mięśniowych w naszym ciele. Duża powierzchnia mięśniowa oznacza, że potrzebny jest spory ciężar, żeby zmusić tę partię mięśni do pracy. Jeżeli marzysz o pięknych, krągłych pośladkach, zacznij trening siłowy, a pierwsze efekty zauważysz niemal od razu.
  • Poprawa postawy ciała – jeżeli w dzieciństwie nie nosiłaś tzw. „pajączka”, a Twoja aktualna postawa, kształtem przypomina skorupę żółwia, to powinnaś zastanowić się nad aktywnością siłową. Mięśnie wspomagają utrzymywanie prawidłowej postawy ciała, a to pozytywnie wpływa na aparycję.

Trening siłowy niesie za sobą wachlarz zalet i pożądanych skutków ubocznych, dlatego warto rozważyć włączenie go do swojego planu treningowego.

Trening obwodowy w domu dla pań

Jeżeli zależy Ci na szybkiej przemianie sylwetki w tę wymarzoną, powinnaś zainteresować się treningiem obwodowym. Jest to coraz bardziej popularna forma sportu, która wspiera rozbudowę tkanki mięśniowej, przy jednoczesnym spalaniu tłuszczu. Treningi tego typu charakteryzują się krótko trwającymi seriami ćwiczeń, ale serie te są bardzo intensywne. Ćwiczenia obwodowe poprawiają kondycję i wytrzymałość, a przy tym mogą być rozwiązaniem dla osób, które mają niewiele czasu na treningi. Jeżeli jednak jesteś osobą początkującą, rozpoczęcie treningów obwodowych powinnaś skonsultować z lekarzem, lub zacząć od niskiego natężenia ćwiczeń, aby uniknąć kontuzji. Największą zaletą domowego treningu obwodowego dla pań jest osiągnięcie błyskawicznych efektów, co jest nieocenionym motywatorem dla zniecierpliwionych.

Akcesoria do treningu w domu dla pań

Wydawać by się mogło, że zarówno trening siłowy, jak i obwodowy, wymaga sprzętu, który zajmuje dużo miejsca i jest niebotycznie drogi. Na szczęście takie ćwiczenia możemy bez problemu wykonywać w domu, a sprzętu, jakiego potrzebujemy, jest niewiele. Możesz zacząć od skompletowania takich akcesoriów jak:

  • mata
  • hantle
  • obciążniki neoprenowe
  • bandy
  • sztangi

Do rozpoczęcia przygody z domowymi treningami dla pań nie potrzeba zbyt wiele, za to można bardzo dużo zyskać. Rozsądny plan treningowy i zbilansowana dieta to klucz do osiągnięcia spektakularnych efektów, przy wykorzystaniu minimum sprzętu.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest