Trening EMS – na czym polega? Efekty elektrostymulacji mięśniowej

Trening pobudzający nasze mięśnie do intensywniejszej pracy, poprawia kondycję oraz pomaga nam w szybszym spalaniu tkanki tłuszczowej. Elektrostymulacja mięśni staje się coraz bardziej popularna nie tylko wśród znanych sportowców. 30-minutowy trening z tym urządzeniem może się okazać bardziej lepszy niż Ci się wydaje! Poznaj jego tajemnice!

Trening EMS – jak to działa?

Zaczynamy od wykonania analizy składu ciała, potem trener musi dobrać specjalny zestaw ćwiczeń odpowiadający naszym potrzebom i wymaganiom. Następnym krokiem jest założenie stroju, który jest wyposażony w elektrody, mające za zadanie wspomaganie pracy mózgu w wysyłaniu impulsów do mięśni. Trening trwa od 20 do 30 minut. W tym czasie elektrody pracują z różną częstotliwością, zmuszają je do pracy, nawet te które ciężko jest wypracować. Ćwiczenia mimo mogą się wydać nam proste, są niesamowicie skuteczne przy wykorzystaniu tego sposobu. Nie martw się, że doświadczysz bólu. Impulsy są takich samych parametrów jak te generowane przez nasz własny mózg, sprawia to, że są one całkowicie bezpieczne.

Trening EMS – efekty

Przychodzą zaskakująco szybko! Już po jednym razie zauważysz różnicę w swoim ciele, na pełny efekt powinno się poczekać od 4 do 6 tygodni. Oczywiście, zależy to od planu jaki został nam ułożony, celu jaki chcemy osiągnąć oraz obszaru mięśni nad jakim chcieliśmy popracować. Zazwyczaj możemy zauważyć:

 • zwiększenie wytrzymałości, lepsza kondycja
 • zredukowanie cellulitu
 • zmniejszenie bólu stawów oraz pleców
 • zmniejszenie tkanki tłuszczowej, modelowanie sylwetki
 • lepszy i zdrowszy wygląd skóry

Trening EMS – przeciwwskazania

Mimo iż tego typu aktywność fizyczną mogą rozpocząć osoby niewysportowane, niemające dużej styczności ze sportem, istnieje wiele przeciwności w rozpoczęciu takiej metody trenowania. Nie powinny wybierać jej osoby, które:

 • są w ciąży
 • mają cukrzycę, nadciśnienie, zaawansowaną miażdżycę, zaburzenia tętniczego krwi
 •  mają rozrusznik serca, chorują na choroby serca lub układu nerwowego
 •  mają rany/poparzenia/podrażnienia w miejscach okolicach znajdywania się elektrody
 •  posiadają implanty medyczne oraz metalowe
 • borykają się z problemami w krzepnięciu krwi, krwotokami
 • kobiety podczas menstruacji

Trening EMS – opinie

Elektrostymulacja zdobywa coraz większą liczbę swoich zwolenników, doceniają ją przede wszystkim osoby, które dużo pracują, mają mało czasu na długie spędzanie czasu na siłowni lub po prostu nie lubią męczyć się i długo czekać na rezultaty. Użytkownicy doceniają efekty jakie przynosi w krótkim czasie i chętnie udostępniają zdjęcia na portalach społecznościowych pokazując swoją „przemianę”. Wiele kobiet, które są już po urodzeniu dziecka chwali za wzmacnianie mięśni brzucha i szybkie odzyskanie smukłej sylwetki, dają sobie rady który trener w ich mieście dobiera najciekawsze ćwiczenia i gdzie będzie najtaniej. Wiele z nich radzi by mimo wszystko przed skorzystaniem z tej metody zgłosić się do lekarza. Wśród opinii najczęściej wymienianą wadą jest jego cena.

Trening EMS – cena

Produkt nie jest jeszcze bardzo popularny, dlatego jego ceny nie są niskie. Zazwyczaj, najbardziej opłaca się zakupić cały pakiet treningowy, który będzie obejmował opiekę instruktora, treningi, analizę składu ciała oraz plan ćwiczeń. Cena będzie zależała od miasta w jakim mieszkamy. Za jedno wejście zapłacimy od 100 do 180 zł. Za pakiet 4 wejść (1 wejście w tygodniu) od 400 zł do 600 zł. Są także oferty na 8 lub 12, ich ceny to od 1000 w górę. Do kosztów które płacimy siłowni/klubowi sportowemu do którego uczęszczamy musimy doliczyć kwotę (płaconą jednorazowo) za zakup stroju ok. 150 zł. Mimo iż kwoty są dość duże ta aktywność zdobywa zwolenników ze względu na niesamowite efekty na które miło popatrzeć!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest