Trener personalny – jak go wybrać, na co zwrócić uwagę? Doradzamy!

Marzysz o estetycznej i atrakcyjnej sylwetce ? A może chciałbyś być silny jak lew lub zwinny jak jaszczurka ? Po pomoc w uzyskaniu efektów sportowych, oczywiście najlepiej udać się do specjalisty, który będzie mógł pomóc w odpowiednim doborze ćwiczeń, a także nauczy techniki ich wykonywania, aby Twoja sportowa kariera nie zakończyła się kontuzją. Jednak jak wybrać trenera, aby mieć pewność co do jego kompetencji ? Odpowiemy na to w tym artykule.

Trener personalny jakie cechy powinien posiadać?

  1.  Zawód trenera personalnego nie jest uregulowany. Oznacza to, że obecnie każdy może nazwać się trenerem i dzięki temu rynek fitness pełen jest ‘’trenerów’’, którzy nie mając dostatecznej wiedzy, mogą wywołać więcej krzywdy niż korzyści dla swojego klienta. Dlatego pierwsze, czym należy się kierować przy wyborze trenera, jest odpowiednie wykształcenie z jego strony. Należy sprawdzić jakie szkolenia ukończył trener, a bardzo dużym atutem powinny być przy naszym wyborze kierunkowe studia wyższe na kierunku trenerskim lub fizjoterapii.
  2.  Wysoka cena za usługę, często utożsamiana jest z wysoką jakością. Jednak nie należy myśleć w ten sposób przy wyborze trenera. Możemy bowiem znaleźć zarówno świetnych trenerów w niskiej cenie, a także takich u których stracimy fortunę , a o wymarzonej formie będziemy mogli najwyżej
  3. Bardzo ważnym aspektem, który musimy wziąć pod uwagę przy wyborze trenera, jest nasz cel treningowy. Jeśli zależy nam głównie na sylwetce, powinniśmy się udać do specjalisty od kulturystyki, natomiast jeśli chcemy zbudować siłę, dobrze by było udać się od trenera zajmującego się treningiem ukierunkowanym na siłę. Na takiej samej zasadzie, nie pójdziemy przecież do stomatologa, jeśli boli nas kolano, tylko powinniśmy szukać ortopedy.
  4. Kolejną sprawą będzie podejście trenera do klienta, o wiele przyjemniej będzie się współpracowało z osobą profesjonalną, która poza posiadaniem odpowiedniej wiedzy i umiejętności zastosowania jej w praktyce, będzie umiała wyjaśnić swojemu klientowi cel zastosowania poszczególnych ćwiczeń, a także sprawi że trening będzie się odbywał w przyjemnej atmosferze. Dlatego przed umówieniem się z kimś na dłuższą współpracę, zacznij od kilku treningów aby sprawdzić czy dana osoba Ci odpowiada.

Gdzie szukać trenera personalnego?

Najlepszą drogą do znalezienia dobrego trenera, będzie rekomendacja od zaufanej osoby, która poprzez współpracę z trenerem osiągnęła swój cel, lub znacznie się do niego przybliżyła.

Jednak jeśli nie polecono Ci żadnego trenera, do poszukiwania najlepiej użyć internetu, jednak musisz pamiętać, że po wyszukaniu w najprostszy sposób w wyszukiwarce np hasła: ‘’ trener personalny Kraków’’, wyskoczą najlepiej pozycjonowane profile trenerów, którzy po prostu zapłacili za reklamę, a wielu spośród takich trenerów, są na tyle oblegani że mimo wysokiej ceny, nie wykazują wystarczająco indywidualnego podejścia do klienta, a często nawet bazują na współpracy online i skorzystanie z takiej oferty może się okazać zmarnowaniem pieniędzy. Zwróć uwagę na profile mniej znanych trenerów i weź pod uwagę takich, którzy podają swoje kwalifikację i informują o doświadczeniu i swojej specjalizacji.

Kolejnym sposobem na znalezienie trenera, może być skorzystanie z oferty klubu fitness w Twojej okolicy. Jednak w takich miejscach musisz uważać na osoby robiące złudzenie profesjonalizmu poprzez otoczkę wizualną i również powinieneś sprawdzić kwalifikacje takiego trenera.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest