Szczupłe nogi w kilku krokach

Social media i wyidealizowane zdjęcia półnagich sylwetek, które obiegają Internet, sprawiły wręcz, iż na przestrzeni lat wdaliśmy się w pogoń za ideałami. Szczupłe ciało, wąska talia, wysmuklone uda, stały się wręcz zmorą każdej kobiety. Przy normalnym trybie życie, opartym o pracę na pełen etat, często połączoną z opieką nad dziećmi i domowymi obowiązkami, ciężko znaleźć czas na odpoczynek, a tym bardziej na trening siłowy. Bez tego jednak nie sposób zadbać o naszą sylwetkę i pozbyć się tego, co nadprogramowe i niepotrzebne. Wystarczy jednak odrobina chęci 30-40 minut dziennie, by uzyskać wymarzony efekt.

Uda, czyli problem łączący wszystkie kobiety

Partie ciała, jakimi są brzuch oraz uda, to jedne z najbardziej wymagających części ciała. Kwestie anatomiczne nie zawsze nam sprzyjają. Tkanka tłuszczowa wykazuje się znaczną tendencją do odkładania nadprogramowych kilogramów właśnie w tych okolicach. Bywa to źródłem wielu kompleksów i obniżenia poczucia własnej wartości. Co więc zrobić, by uzyskać szczupłe uda i pożegnać dotychczasowe zmartwienia?

Akceptacja kluczem do sukcesu

W dobie Instagrama nie tak łatwo jest żyć miłością do siebie samego. Jesteśmy nieustannie zalewani wszystkim, co perfekcyjne, a jednocześnie tym co przytłaczające. Pracę nad swoim ciałem powinniśmy jednak zacząć właśnie od akceptacji tego, co widzimy w lustrze. Dopiero później możemy przejść do kolejnych kroków, jakimi są odpowiednia dieta oraz zmiana stylu życia. Pozbycie się dodatkowych kilogramów zaczyna się wnet od kuchni. Odpowiednio dobrana dieta i sposób odżywiania się są kluczowe przy utracie masy ciała. Redukcja tkanki tłuszczowej dotyczy jednak całej sylwetki.

Nie, jak spore grono uważa – pojedynczych partii.

Istotna jest zatem regularność z jaką spożywamy posiłki oraz ich ilość. Wprowadzenie do diety tłustych ryb, nasyconych w kwasy omega-3, chudego mięsa, mleka oraz innych produktów mlecznych o niskiej zawartości tłuszczu, to kolejne z kroków jakie powinniśmy podjąć. Owoce i warzywa, to składniki, których także nie może zabraknąć. Są one doskonałym źródłem błonnika rozpuszczalnego, który znacznie przyspiesza proces spalania tłuszczu.

Zmiana dotychczasowego sposobu odżywiania jest istotna. Jednakże nie powinno to opierać się to wyłącznie na produktach. Często wręcz pomijamy właściwe nawodnienie naszego organizmu. Wypicie 1,5-2 litrów wody dziennie brzmi jak wyzwanie, zadanie awykonalne. Nic bardziej mylnego. Możesz urozmaicić napój świeżo skrojonymi owocami i dodatkiem mięty lub zrobić imbirowy napar z odrobiną miodu. Warto też włączyć do diety herbaty. Zielna, czerwona lub biała są świetnym zamiennikiem innych napojów. Produkty gazowane, soki czy nektary są źródłem zupełnie zbędnych dla nas cukrów. Herbaty zaś oprócz poprawy samopoczucia, świetnie poradzą sobie z detoksykacją naszego organizmu oraz wspomogą spalanie tkanki tłuszczowej. Zastąpią one również produkty z kofeiną, takie jak kawa, która nie jest zalecana przy redukcji. Warto także wyeliminować wszelkie używki postaci alkoholu i papierosów. Prowadzą one do osłabienia naczyń krwionośnych oraz powstawania opuchlizny na nogach.

Połącz nowe, zdrowe nawyki z wysiłkiem fizycznym

Mimo, iż dieta stanowi pierwszy punkt wprowadzania zmian w życie, efekty nie będą widoczne natychmiast. Każda zmiana wymaga czasu oraz odpowiedniego podejścia. Aby osiągnąć rezultat, warto dodać do diety aktywność fizyczną. To właśnie ona w głównej mierze zagwarantuje nam ładne, smukłe nogi, a przede wszystkim świetne samopoczucie. Najprostszym oraz najbardziej efektywnym ćwiczeniem na wysmuklenie dolnych partii ciała jest podnoszenie nóg. Rodzaj tej aktywności jest bardzo często stosowany na zajęciach z fitnessu lub pilatesu. Pozwala wzmocnić nasze ciało od bioder aż po łydki i pośladki. Ujędrnia je, wzmacnia mięśnie brzucha i nie wymaga specjalnego przygotowania.

Jak prawidłowo wykonać ćwiczenie?

Rozłóż matę i przyjmij wygodną pozycję na boku. Głowa powinna być podparta na ugiętej ręce, a tułów ułożony w linii prostej. W momencie wykonywania ćwiczenia pamiętaj, by talia nie stykała się całkowicie z matą, a plecy postaraj utrzymać się prosto, tak by jednocześnie zachować równowagę, a mięśnie brzucha były napięte. Wraz z wydechem unosimy lewą nogę do góry, chwilę ją przytrzymujemy i upuszczamy.
By ćwiczenie wykonać prawidłowo, nie można zapominać o utrzymaniu odpowiedniej postawy ciała. Ćwiczenie wykonujemy 15 razy i zmieniamy stronę. Dla wymiernych efektów, cykl warto powtórzyć 4 razy. By delikatnie utrudnić wykonywaną czynność oraz jednocześnie przyspieszyć realizację naszego celu, możesz użyć specjalnych taśm. Podnoszenie nóg wykonujemy w ten sam sposób. Wymaga on jedynie użycia większej siły.
Do ćwiczeń siłowych warto dorzucić choć dwa razy w tygodniu trening cardio, który doskonale wpływa na proces spalania tkanki tłuszczowej. Codzienna jazda na rowerze lub spacer na bieżni z pewnością wyszczuplą dotąd tak problematyczne uda, a nam zapewnią większy komfort. Aktywność fizyczna jest świetnym rozwiązaniem na poprawę zdrowia i naszego nastroju. Pamiętajmy jednak o regeneracji i zdrowym podejściu do nowego stylu życia. Nasz organizm także zasługuje na odpoczynek!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest