Stepper: jakie są zalety i efekty ćwiczeń na stepperze?

Poprawa kondycji, wzmocnienie i wyrzeźbienie mięśni oraz jędrna skóra – to wszystko możesz osiągnąć ćwicząc na stepperze. Urządzenie to daje niesamowite efekty, a sam trening jest niezwykle przyjemny. Główną zaletą jest tutaj połączenie dwóch rodzajów ćwiczeń – siłowych, które budują nasze mięśnie oraz mających na celu pobudzenie pracy metabolizmu i pozbycie się zbędnych kilogramów. Zazwyczaj, podczas układania planów treningowych te dwa rodzaje aktywności trzeba umiejętnie połączyć, by uzyskać wymarzony efekt szczupłego, a zarazem pięknie wyrzeźbionego ciała. W przypadku steppera jedyne co musisz zrobić, by cieszyć się doskonałym wyglądem to wejść na urządzenie i rozpocząć trening.

Do kogo skierowane są ćwiczenia na stepperze?

Stepper to doskonały sposób, by poprawić wygląd dolnych partii naszego ciała. 20 minutowy trening wykonywany 3-4 razy w tygodniu zapewni nam przede wszystkim wzmocnienie i wyrzeźbienie mięśni nóg, zmniejszenie obwodu ud oraz ujędrnienie i podniesienie pośladków. Dodatkowym atutem jest również poprawa systemu krążeniowego i oddechowego naszego organizmu oraz znaczne polepszenie kondycji – uzyskujemy to dzięki przyspieszonej pracy serca. Podczas ćwiczeń ważne jest, aby nasz puls utrzymywał się na wysokim poziomie przez cały czas trwania treningu.

Jak poprawnie ćwiczyć na stepperze?

Przed wejściem na urządzenie ważne jest, aby rozgrzać ciało i przygotować mięśnie i stawy do pracy – wystarczy 5-10 minutowa rozgrzewka, by odpowiednio rozpocząć trening. Po jej wykonaniu wchodzimy na platformy steppera i rozpoczynamy ćwiczenia właściwe. Najlepsze w stepperze jest to, że wykonywane ćwiczenia są bardzo przyjemne, nie absorbują naszej uwagi, więc możemy robić kilka rzeczy jednocześnie – na przykład: oglądać film, rozmawiać, słuchać audiobooka. Ważne jest jednak obranie prawidłowej postawy – proste plecy, ściągnięte łopatki i napięte mięśnie brzucha (ostatni element dodatkowo pomoże nam zarysować mięśnie brzucha i pozbyć się uporczywej tkanki tłuszczowej z tego obszaru ciała).

Stepper to również nasz sprzymierzeniec, jeśli chcemy pozbyć się pomarańczowej skórki, która gromadzi się najczęściej w okolicy ud i pośladków. Te proste ćwiczenia znakomicie ujędrniają i wygładzają skórę, dzięki czemu cellulit przestanie być naszym problemem.

Stepper – jaki  wybrać?

Stepper to bardzo kompaktowe, poręczne w transporcie urządzenie. Ćwiczyć na nim możemy wszędzie – przyrząd ten często stanowi wyposażenie siłowni, ale z powodzeniem może on stać się jednym z elementów domowych treningów. Jego koszt jest niewielki, za to efekty przy regularnie wykonywanych treningach mogą przerosnąć nasze oczekiwania. Stepper zajmuje niewiele miejsca, dlatego nawet jeśli nasze mieszkanie ma niewiele metrów, to i tak z powodzeniem możemy zainwestować w jego zakup. Całość składa się jedynie z dwóch umocowanych obok siebie pedałów, podczas wykonywania ćwiczeń wystarczy wejść na urządzenie i naprzemiennie wykonywać ruchy nóg – czynność jest podobna do wchodzenia po schodach lub zwykłego marszu.

Jeśli chcemy nieco rozbudować trening i zaangażować do pracy również górne partie ciała, dobrym wyborem będzie pełnowymiarowy stepper, który dodatkowo jest wyposażony w specjalne drążki, dzięki którym pięknie wyrzeźbimy ramiona i jeszcze bardziej zarysujemy mięśnie brzucha. Bardziej rozbudowane urządzenia mają również zbudowany wyświetlacz, który informuje nas o ilości spalonych kalorii oraz daje możliwość wyboru programu treningowego.

To niezwykle przyjemna forma treningu, która pozwala nam na szybkie uzyskanie rezultatów, całościowe zaangażowanie najważniejszych partii dolnych mięśni a jednocześnie pozwala zachować dosyć lekką formę ćwiczeń, która nie jest zbyt męcząca, dlatego każda osoba nawet nieprzystosowana do zbyt dużej aktywności fizycznej może rozpocząć pracę nad poprawą sylwetki.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest