Squash – zasady, opinie i spalone kalorie

Squash to świetna metoda na aktywność fizyczną, która spala mnóstwo kalorii, a do tego gwarantuje dobrą zabawę, umożliwiając wspólne spędzanie czasu. Jeśli nigdy wcześniej nie słyszałeś o tym sporcie, to koniecznie przeczytaj ten artykuł i sprawdź, dlaczego warto się nim zainteresować!

Na czym polega squash?

Pewnie niewiele z was wie, że squash narodził się w londyńskich więzieniach. Osadzeni, szukając rozrywki, zaczęli urozmaicać sobie czas, odbijając piłeczki od ściany. Następnie gra została wprowadzona w angielskich szkołach, gdzie zasady stopniowo zostawały odkrywane. Dziś, squash to szybka i dynamiczna gra, rozgrywająca się między dwoma zawodnikami. Za pomocą rakiety, odbija się piłeczkę o ścianę, w wyznaczonym polu, ograniczonym liniami.

Squash – zasady

Na początku gry, warto zapoznać się z każdym rodzajem zagrania. Zdecydowanie sprawę ułatwi Ci pomoc trenera lub osoby bardziej doświadczonej. Kiedy przyswoisz wszystkie zagrania, pora na ogólne zasady gry. Nie są one trudne, wystarczy opanować kilka punktów.

1. Rozgrzewka – z racji tego, że squash jest grą wymagającą dużej wytrzymałości i dobrej kondycji, przed rozpoczęciem należy się rozgrzać. Rozgrzewka powinna trwać 5-10 min.
2. Liczenie punktów – mecz trwa do trzech wygranych setów, podczas których tylko serwisujący zdobywa punkt. Jeśli wymianę wygra odbierający, uzyskuje on prawo do serwisu.
3. Serwis – każdy mecz rozpoczyna się serwisem, gdzie serwisujący musi znajdować się przynajmniej jedną nogą w kwadracie serwisowym, nie przekraczając linii. Przy serwisie, piłka powinna uderzyć w frontową ścianę i odbić się od podłogi w polu serwisowym przeciwnika.
4. Wymiana – po wykonaniu prawidłowego serwisu, rozpoczyna się naprzemienna wymiana uderzeń zawodników. Trwa ona do czasu, kiedy jeden z nich nie wykona nieprawidłowego ruchu.

Spalone kalorie podczas gry w squasha

Squash to gra, która angażuje wszystkie partie mięśniowe. Dzięki tej aktywności, szczególnie pracują mięśnie ramion, pleców i brzucha. Squash jest przeznaczony dla wszystkich, wystarczy tylko opanować ogólne zasady i zagrania. Podczas gry trwającej 60 minut, spalić można niemal 1000 kcal! Dodatkowo wzmacnia się mięśnie i zdobywa coraz lepszą wytrzymałość i dobrą kondycję.

Squash cieszy się dobrym opiniami. Jest to świetne rozwiązanie na odstresowanie po ciężkim dniu, dzięki możliwości solidnego wyładowania się. Towarzyszą mu pozytywne emocje, nawet w przypadku przegranego meczu. Dlatego warto wypróbować taką aktywność fizyczną, aby przekonać się na własnej skórze, ile radości daje.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest