Sprzęt fitness do ćwiczeń w domu – jakie akcesoria treningowe warto kupić?

Każda osoba dbająca o swoją formę doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że kluczowe znaczenie dla efektów ma regularność. W sytuacji, kiedy nie mamy możliwości wybrania się do klubu fitness i trenowania pod czujnym okiem instruktora, pozostają nam ćwiczenia w domu. Do ich wykonywania przyda się dobrej jakości sprzęt fitness i akcesoria, dzięki którym nasze treningi będą efektywniejsze i przyjemniejsze. W jaki sprzęt fitness i akcesoria warto się zaopatrzyć?

Mata do ćwiczeń w domu

Mata do ćwiczeń to jedno z podstawowych akcesoriów, których nie powinno zabraknąć w domu żadnego miłośnika aktywności fizycznej. Możemy wykorzystać ją do wykonywania ćwiczeń fitness oraz do treningów jogi. Dobrej jakości mata do ćwiczeń zwiększy komfort wykonywania treningów w pozycji leżącej oraz zapobiegnie obtarciom.

Wybierając matę do ćwiczeń należy zwrócić uwagę na jej grubość, rozmiar oraz materiał wykonania. Dobrej jakości mata powinna mieć grubość co najmniej 0,7 cm oraz posiadać antypoślizgową powierzchnię, która zapobiegnie jej przesuwaniu się po podłodze. Wykonana z dobrej jakości materiałów będzie towarzyszyła nam przez długi czas wykonywania treningów w domowym zaciszu.

Kettlebells do ćwiczeń siłowych w domu

Kettlebells to jeden z najbardziej uniwersalnych i najchętniej wybieranych przyrządów do ćwiczeń. Osoby, które chętnie korzystają z nich na siłowni i w klubie fitness mogą zakupić własny tego typu sprzęt fitness do użytku domowego. Dzięki niemu możliwe jest wykonywanie zróżnicowanych rodzajów ćwiczeń siłowych oraz trenowanie wielu partii ciała.

Dobrej jakości kettlebells posiada w swojej ofercie marka Apus Sports. Sprzęt fitness Apus Sports został wykonany w technice one-piece, która zapewnia im wysoką wytrzymałość oraz trwałość. Ich ergonomiczny kształt i optymalne dopasowanie do dłoni zwiększa efektywność treningów oraz podnosi komfort korzystania ze sprzętu. Kettlebells występują w różnych wagach, co pozwala dopasować je do zaawansowania oraz wymagań każdej osoby trenującej w domu.

Odpowiedni strój do ćwiczeń w domu

Wychodząc na siłownię lub do klubu fitness zawsze zabieramy ze sobą strój do ćwiczeń oraz wygodne buty. O ich założenie należy zadbać także przystępując do treningów w domowym zaciszu. Wygodny i przystosowany do ćwiczeń strój zapewni nam komfort oraz bezpieczeństwo w czasie wykonywania ćwiczeń. Posiadanie starannie wybranego i ładnego stroju bardziej motywuje także do wysiłku fizycznego oraz pozytywnie wpływa na jakość wykonywanych ćwiczeń oraz na nasze zaangażowanie.

Szczególną uwagę przy wyborze stroju do ćwiczeń należy poświęcić materiałowi jego wykonania oraz dopasowaniu poszczególnych części garderoby do sylwetki. Ubrania nie powinny krępować naszych ruchów być zbyt obcisłe. Nie mogą być także za luźne, aby ich poprawianie nie odwracało niepotrzebnie naszej uwagi od treningu. Starannie dobrane i wygodne obuwie zapewni z kolei bezpieczeństwo podczas ćwiczeń ruchowych i da stabilne oparcie stopom oraz reszcie naszego ciała.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest