Smartwatch vs. smartband. Który sprzęt wybrać do monitorowania aktywności?

Rosnąca świadomość na temat roli codziennej aktywności fizycznej sprawia, że coraz szersze grono osób uprawia sport. Amatorzy biegnia, jazdy na rowerze, nordic walkingu i innych dyscyplin wypełniają polskie ulice oraz parki. Na siłowniach można natomiast zobaczyć kobiety i mężczyzn pracujących nad rzeźbą ciała. Bez względu na to, gdzie i kiedy się ćwiczy, codzienną aktywność fizczyną warto monitorować. Jaki sprzęt wybrać do tego celu – smartwatch czy smartband?

Funkcje sportowe smartwatcha

Smartwatch, czyli inteligentny zegarek, to urządzenie, które uzupełnia funkcje smartfona. Dzięki niemu otrzymuje się powiadomienia o połączeniach przychodzących – smartwatch sygnalizuje je wibrowaniem na ręce, a także korzysta się z GPS oraz wielu innych udogodnień.

Sporym zainteresowaniem cieszą się sportowe funkcje zegarków typu smart. Smartwatch może mierzyć kroki, pokonany dystans, tętno, a także wiele innych parametrów związanych z aktywnością fizyczną. Dodatkowo będzie pełnić funkcję zegarka i urządzenia do komunikacji, jeśli wybierze się zaawansowany technologicznie model z możliwością wykonywania połączeń głosowych i tworzenia wiadomości tekstowych.

Funkcje smartbandu

Smartband, czyli opaska sportowa, służy wyłącznie do monitowania aktywności w ciagu dnia. Za jego pomocą mierzy się pokonany dystans, tętno, spalone kalorie, liczbę pokonanych długości basenu, a także jakość snu. Dzięki temu otrzymuje się pełny obraz funkcjonowania swojego ciała w ciągu doby. Dodatkowo możliwe jest przesyłanie danych ze smartbandu i tworzenie na ich podstawie raportów za wybrany okres.

Smartband jest urzązeniem, które przydaje się wyłącznie osobom dbającym o codzienną aktywność fizyczną. Z jego pomocą skutecznie poprawia się swoją kondycję fizyczną i osiąga się różne cele – buduje się masę mięśniową, zrzuca się zbędne kilogramy itp.

Smartwatch czy smartband?

Szukając sprzętów ułatwiających dbanie o zdrowie i kondycję fizyczną, powinno się brać pod uwagę przede wszystkim własne potrzeby. Osoby, które chcą uprawiać sport i jednocześnie być cały czas w kontakcie z innymi, powinny postawić na smartwatch. Jeśli chce się korzystać wyłącznie z funkcji sportowych, wystarczającym urządzeniem jest smartband. Wybór smartbandu jest w takim przypadku rozsądny, gdyż opaska sportowa jest o wiele tańsza. Smartwatch ze średniej półki to wydatek rzędu kilkuset złotych, a smartband kupi się już na nieco mniej niż 100 zł.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest