Jak stworzyć funkcjonalną domową siłownię?

Domowa siłownia brzmi poważnie, ale stworzenie jej u siebie wcale nie musi oznaczać nie wiadomo jak wielkich kosztów. Wszystko to, czego potrzebujesz to chęci, miejsce i podstawowy sprzęt, który pomoże Ci przetrwać w formie czasy pandemii. Teraz co prawda profesjonalne siłownie są zamknięte, ale pomyśl ile wydajesz na karnety i dojazdy w normalnych okolicznościach. Sprzęt zakupiony za te oszczędności traktuj jako inwestycję, która zwróci Ci się, o ile dostatecznie często będziesz z niego korzystać! Dodatkowo, zapewni Ci możliwość ćwiczenia w spokoju, bez wszechobecnego tłoku i czekania na swoją kolej do urządzeń. Korzystając z własnych sprzętów uzyskasz też pewność, że wszystko jest higieniczne.Tylko od czego zacząć? Ten artykuł pomoże Ci dobrać dla siebie idealne wyposażenie domowej siłowni, które posłuży Ci przez lata.

Siłownia w mieszkaniu? To możliwe!

Niezależnie od tego, gdzie mieszkasz, jedyne czego potrzeba Ci na start, to miejsce, które możesz zagospodarować na ćwiczenia. Może to być osobny pokój, piwniczka, a nawet jakiś większy kąt w pomieszczeniu innego przeznaczenia. Na początek warto zaopatrzyć się w matę sportową, którą wyłożysz podłogę w swojej docelowej siłowni. Zapewnia ona lepszą przyczepność niż śliska posadzka czy panele i pozwoli Ci efektywniej wykonywać trening. Dodatkowo zabezpiecza powierzchnię przed uszkodzeniami, które mogłyby pojawić się w razie upuszczenia większych ciężarów. Ma też właściwości wygłuszające, więc jeżeli mieszkasz w bloku, sąsiedzi z pewnością docenią ten jej aspekt, a Ty będziesz mógł ćwiczyć z dowolną intensywnością, nie martwiąc się o skargi na hałas.

Wyposażenie domowej siłowni – co jest niezbędne?

Podstawową inwestycją w wyposażenie domowej siłowni powinny być ciężary. Posiadając już same hantle o różnej wadze, jesteś w stanie ćwiczyć bardzo dużo różnych mięśni. Dodając do tego trening ze sztangą możesz już rozwijać całe swoje ciało. Pamiętaj o zakupie różnych obciążeń, żeby móc rozbudowywać swój trening i czynić go bardziej wymagającym. Myśląc o ćwiczeniach z obciążeniem, warto zainteresować się też kettlebellami, które odpowiednio używane przysłużą się do ogólnorozwojowego treningu funkcjonalnego. Podnosząc jakiekolwiek ciężary zaopatrz się też w zapas magnezji. Jest to proszek absorbujący pot, który po wtarciu w ręce poprawia ich chwyt. Przy bardziej intensywnych ćwiczeniach będzie niezastąpiony!

Do ciężarów warto dokupić odpowiednie stojaki do magazynowania, ale niech nie będzie to Twój priorytet. Jeżeli możesz pozwolić sobie na odłożenie hantli i sztangi gdzieś na bok, a Twój budżet jest ograniczony, to zamiast kupować stojaki, lepiej zainwestować na początek w sprzęt, który pozwoli Ci na większe możliwości treningu.

Priorytetem powinna być dla Ciebie prosta ławka do ćwiczeń. Warto upewnić się, że wykonana jest z wytrzymałych materiałów, gdyż z pewnością będziesz korzystać z niej dużo i nie chcesz by zbyt szybko się zużyła. Umożliwi Ci nowe sposoby różnorakich ćwiczeń i pomoże usprawnić Ci trening ze sztangą. Jeżeli chodzi o to ostatnie, rozejrzyj się za ławkami, które w zestawie posiadają stojaki z hakami, na które możesz odłożyć gryf z obciążeniem. Znacznie ułatwi Ci to ćwiczenia.

Coraz większą popularnością w domowych siłowniach cieszą się też skrzynie. Łatwo jej składować i ćwiczenia z nimi świetnie rozwijają skoczność. Podobnie jak i z resztą sprzętów i tutaj warto zadbać o to by miały różne wysokości, co umożliwi podnoszenie stopnia trudności treningu zgodnie z Twoimi postępami.

Myśląc o tym, jaki sprzęt do domowej siłowni będzie niezbędny, nie wolno zapominać o treningu cardio. Idealnym rozwiązaniem jest trójca sprzętów, czyli bieżnia, rowerek i ergometr wioślarski. Wiążę się to jednak z dużym wydatkiem, więc na początek spokojnie wystarczy Ci tylko jedno z tych urządzeń. Tego rodzaju przyrządy pomogą Ci zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej, poprawią Twoją kondycję i pomogą rozbudować masę mięśniową. Wybierz model, który posiada czytelny wyświetlacz, jaki pozwoli Ci monitorować parametry treningu w trakcie jego wykonywania i płynnie zmieniać jego ustawienia. Dobrej jakości sprzęt zapewni Ci wiele poziomów intensywności ćwiczeń i różne plany treningowe, więc jego możliwości i efekty, które przynosi, warte są inwestycji.

Jaki sprzęt do domowej siłowni? Solidny i ze sprawdzonego sklepu

Ćwiczenia to dobra zabawa i dbanie o zdrowie, ale także i odpowiedzialność. Zakupiony sprzęt powinien pochodzić z dobrego źródła i posiadać niezbędne atesty. Dlatego zakupów dokonuj w sprawdzonych i cenionych sklepach. Jednym z nich jest Training Showroom, oferujący markowy sprzęt używany przez sportowców i profesjonalistów. Zakupy w tego rodzaju miejscach dadzą Ci gwarancję, że korzystasz w pełni bezpiecznego i solidnego wyposażenia. Dodatkowo, będziesz mieć pewność, że będące w Twoim posiadaniu przyrządy i akcesoria będą mogły służyć Ci przez lata, dzięki swojej wytrzymałości i jakości wykonania, a Ty nie zmarnujesz pieniędzy na ich przedwczesną wymianę.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest