Rozpoczynamy sezon kajakowy. Zobacz 13 najlepszych spływów kajakowych w Polsce!

Wraz z nadejściem lata na dobre rozpoczyna się sezon kajakowy. Słonce świeci już naprawdę mocno, a dni są na tyle długie, by bez obaw rozkoszować się relaksem na rzece. Sprawdź, które spływy kajakowe warto wybrać i jak się do nich przygotować. Zaplanuj spływ kajakowy w Katalogu Marzeń i spędź czas aktywnie. Oto nasze propozycje najbardziej urokliwych zakątków Polski, które zapraszają wszystkich amatorów kajakarstwa.

1. Spływ Pilicą (Częstochowa)

Oto propozycja spływu dla miłośników dużych wyzwań. 16-kilometrowy odcinek Pilicy niesie ze sobą okazję do obcowania z naturą, a przy okazji do przetestowania swoich kajakarskich umiejętności. Wybierz się na spływ Pilicą w okolicach Częstochowy, a przy okazji zaplanuj wyjątkową randkę albo spotkanie z przyjaciółmi w sam raz na początek lata.

2. Spływ Nidą w Górach Świętokrzyskich (Nowe Kotlice)

Ten spływ kajakowy został zaplanowany na około 3 godziny. To więc idealny wybór dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kajakami. Zabierzcie dzieci albo popłyńcie tylko we dwoje i spędźcie czas na podziwianiu przyrody i delektowaniu się leniwym nurtem Nidy.

3. Spływ Radunią w Kaszubskim Parku Krajobrazowym

Pokonaj odcinek Raduni od Ostrzyc do Kiełpina i poznaj smak kajakowej przygody. Pamiętaj o wyborze wygodnego, nieograniczającego ruchów stroju, który pozwoli ci się cieszyć słońcem, ale zabezpieczy skórę przed poparzeniem. Wybrany odcinek wymaga zaplanowania od 4 do nawet 7 godzin aktywności, ale jesteśmy pewni, że warto. Kaszubskie krajobrazy są jednymi z najpiękniejszych w Polsce, a panująca wśród nich cisza pozwala „naładować baterie” na kolejne miesiące intensywnej pracy.

4. Spływ Małą Panwią (Katowice)

Co skrywa w sobie trasa pomiędzy Krupskim Młynem a Kielczą na Śląsku? O tym przekona się każdy, kto weźmie udział w profesjonalnym spływie kajakowym. Wygospodaruj około 3 godzin w ciągu dnia, zabierz rodzinę lub znajomych i wspólnie pokonajcie odcinek Małej Panwi, który idealnie nadaje się na aktywny urlop na łonie przyrody.

5. Spływ Wisłą (Kraków)

Marzysz o wpływie Wisłą? W takim razie zorganizuj go wraz z Kolejowym Klubem Wodnym w Krakowie! 2 godziny spływu to idealna propozycja dla osób, którym przyda się przerwa od miejskiego pędu życia. W centrum Krakowa można nie tylko odpocząć, ale też spalić zbędne kalorie pod gołym niebem. A to wszystko w towarzystwie najbliższej osoby, dzięki spływowi kajakowemu dla dwojga Wisłą.

6. Spływ Bystrzycą (Lublin)

Znasz Bystrzycę? Pod tą trudną do wymówienia dla obcokrajowców nazwą kryje się jedna z najchętniej wybieranych przez miłośników kajakarstwa rzek w Polsce. Pokonaj trasę pomiędzy Prawiednikami i Zalewem Zemborzyckim i przekonaj się, z czego wynika jej popularność. Zanim wsiądziesz do kajaka z ukochaną osobą, weźcie udział w krótkim szkoleniu. Dowiecie się wszystkiego, co warto wiedzieć o bezpieczeństwie i doskonałej zabawie podczas spływu kajakowego.

7. Spływ Pilicą (Łódź)

Masz 5 godzin wolnego i nie wiesz, jak spędzić je najlepiej? W takim razie wybierz (się na) spływ kajakowy na Pilicy. Przepłyń odcinek pomiędzy Przedborzem a Łęgiem Ręczyńskim i przekonaj się, że kajakarstwo to aktywność dla każdego.

8. Spływ Pilicą (Piotrków Trybunalski)

Tę samą trasę pokonasz również, wybierając voucher na spływ dla dwojga w Piotrkowie Trybunalskim. Pilica ma do zaoferowania naprawdę wiele atrakcji, dlatego nie wahaj się ani chwili dłużej, tylko już dziś zaznacz w kalendarzu datę spływu kajakowego w samym centrum Polski.

9. Spływ Wartą lub Wełną (Poznań)

W tym przypadku do wyboru masz jedną z aż pięciu tras kajakowych. Każda z nich to odrobina sportu połączona z dobrą zabawą dla małych i dużych. Najłatwiejszy odcinek obejmuje fragmenty rzeki od Wełny do Jaracza (10 km). Najtrudniejszy, 30-kilometrowy, rozciąga się pomiędzy Rogoźnem i Obornikami. Bez względu na to, który wybierzesz, zapewnisz sobie i osobie towarzyszącej mnóstwo wspomnień.

10. Spływ Dunajcem (Szczawnica)

Przepłyń ze Sromowców Niżnych do Szczawnicy, a po drodze podziwiaj piękne górskie widoki. Podczas spływu kajakowego Dunajcem będziesz je miał na wyciągnięcie ręki. Oto propozycja rozrywki dla wielbicieli mocnych wrażeń.

11. Spływ Iną  (Szczecin)

W okolicach Bałtyku też można urządzić spływ kajakowy. Centrum Sportów Wodnych Delfin oferuje przygodę w okolicach Szczecina skrojoną na miarę. Długość spływu jest idealnie dopasowana do potrzeb uczestników, a wam pozostaje tylko świetnie się bawić.

12. Przemierzanie Zalewu Zegrzyńskiego (Warszawa)

Nie musisz jechać daleko, żeby spróbować swoich sił w sterowaniu kajakiem. Wystarczy, że odwiedzisz Nieporęt, oddalony od Warszawy o 35 km. To właśnie tam nadarzy się okazja do popływania kajakiem i uchwycenia nieco słońca. Godzinna atrakcja sprawia, że aby wyrwać się z miasta i poczuć zew natury wystarczy dłuższa przerwa na lunch.

13. Spływ Oławą (Wrocław)

W tym przypadku start i metę spływu wybierają sami uczestnicy. Za każdym razem pokonujecie jednak odcinek Oławy. Cały spływ zajmie około 4/5 godzin, więc spływ kajakowy w okolicach Wrocławia to doskonały pomysł na rodzinną rozrywkę.
Wszystkie propozycje dostępne na https://katalogmarzen.pl/pl/k/rafting-i-kajaki

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest