Profesjonalne wyposażenie do siłowni

Rynek fitness w Polsce przeżywa swój rozkwit a osób, które regularnie uprawiają aktywność fizyczną, przybywa. Same siłownie oferują bardzo różnorodne zajęcia i maszyny do ćwiczeń, na których możemy wytrenować prawie każdy mięsień. Osoba, która odwiedza siłownię po raz pierwszy, może czuć się nieco zagubiona, dlatego poniżej przedstawiamy profesjonalne wyposażenie do siłowni, jakie można tam znaleźć. Urządzenia Siłowe

Urządzenia siłowe, w przeciwieństwie do sprzętów cardio, skupiają się na danej partii mięśni zamiast na ćwiczeniach ogólnorozwojowych. Wśród nich można znaleźć prasy do nóg, ramion czy klatki piersiowej. Poziom obciążenie można dopasować do samego siebie, tak samo, jak wysokość, tak aby zapewnić, jak najlepszy komfort i bezpieczeństwo użytkownika.

Urządzenia Cardio

Bieżnie

Bieżnie to chyba najpopularniejsze urządzenia, które na pewno spotkamy w każdej siłowni. Poziom prędkości można dopasować pod siebie w zależności od naszej kondycji i czasu, jaki zamierzamy spędzić na bieżni. Można również wyregulować poziom wzniesienia, który sprawia wrażenie biegu pod górkę lub po płaskiej powierzchni.

czeladz strefa cardio bieznie gipara.1200x900

Rowery stacjonarne

Rowery można spotkać w bardzo wielu wariantach. Jednak zasada jest prosta: osoba, która ćwiczy na rowerku, pedałuje, a na wyświetlaczu pojawiają się statystyki m.in. czas, kalorie, szybkość, utrata wagi, puls. Dodatkowo w rowerach można wyregulować według swoich potrzeb siedzisko i to często bez konieczności schodzenia z roweru.

Eliptyki

Ćwicząc na eliptykach, najważniejsze jest, by złapać odpowiedni rytm i płynność ruchu poprzez jednoczesny ruchu nóg i rąk. Jest to doskonałe narzędzie nie tylko na mięśnie nóg czy pośladków, ale także na koordynację.

Eliptyki mogą posiadać regulację kroku biegowego i zmianę obciążenia stawów. Dzięki temu osoba ćwicząca nie musi martwić się o odpowiednią amortyzację ani o dopasowanie do swojego wzrostu.

Czy można zamienić naszą energię na prąd?

Podczas treningu na siłowni większość dostępnych sprzętów ze względu na mechanizm urządzenia i zastosowane w nich udogodnienia (np. wyświetlacze) pobierają prąd elektryczny. Jednocześnie osoba ćwicząca produkuje ogrom energii kinetycznej, która w zasadzie się marnuje. Czy da się zamienić energię trenującego na energię elektryczną? Otóż da się. Jednym z producentów, który zapewnia takie rozwiązanie, jest firma SportsArt – profesjonalne wyposażenie siłowni.

SportsArt wykorzystuje technologię ECO-POWR™, która wykorzystuje na bieżąco energię ćwiczących do zasilania urządzeń pracujących w klubie. Jest to możliwe dzięki specjalnym mikroinwerterom wprowadzonym do wewnętrznej instalacji elektrycznej.

Jako pierwsi na rynku wprowadzili ekologiczne silniki do bieżni, które oszczędzają nawet 34% prądu w stosunku do analogicznych urządzeń. Poza tym każda bieżnia sama przechodzi w tryb uśpienia, gdy nie będzie używana. Jest to szczególnie przydatne w momentach małego ruchu na siłowni.

Podsumowanie

Większość urządzeń na siłowniach jest na tyle intuicyjnych, że można je obsługiwać samodzielnie. Warto pamiętać zwłaszcza podczas pierwszych wizyt na siłowni, żeby w razie problemów pytać trenerów i innych pracowników siłowni o pomoc w obsłudze maszyn. Nie ma co ryzykować kontuzją i przerwą w treningach.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest