Jak pozbyć się drugiego podbródka?

Obecność drugiego podbródka potrafi być przyczyną frustracji i kompleksów. Za jego pojawienie się odpowiedzialne mogą być takie czynniki jak genetyka, otyłość, starzenie się, nieprawidłowa postawa ciała na co dzień, a nawet nadmierne opalanie się. Podwójny podbródek potrafi optycznie dodać więcej kilogramów oraz lat, więc najlepiej jest się go pozbyć. Na szczęście jest to możliwe, za pomocą kilku prostych zasad i ćwiczeń.

Więcej ruchu

Siedzący tryb życia bardzo łatwo wpływa na pojawianie się nadprogramowych kilogramów, a co za tym idzie – drugiego podbródka. Z tego względu warto ćwiczyć przez 30 minut dziennie, co najmniej trzy razy w tygodniu. Może to być basen, spacer, jazda rowerem, domowe treningi na macie lub na siłowni. Dzięki temu skóra odzyska jędrność i zniknie nadmierna masa ciała oraz niechciany podwójny podbródek.

Zdrowa dieta

Drugi podbródek pojawia się kiedy skóra traci elastyczność, staje się przesuszona, a w tkankach gromadzi się tłuszcz. Żeby temu zapobiec należy wypijać minimum 1,5 litra wody dziennie oraz zielonej herbaty. Woda nawadnia organizm, dzięki czemu skóra staje się nawilżona i elastyczna, a zielona herbata wpływa na usuwanie toksyn z organizmu oraz wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej. Ważne jest również spożywanie warzyw i owoców, bogatych w witaminy oraz składniki mineralne, które pełnią ważne funkcje w budowie i odnowie naszej skóry. Cenna jest głównie witamina E, znajdująca się między innymi w olejach roślinnych, orzechach, nasionach roślin strączkowych, pestkach lub jajkach, ponieważ wpływa na elastyczność i sprężystość skóry. Równie istotna jest witamina C, ponieważ stymuluje produkcję kolagenu, który jest niezwykle pomocny w pozbyciu się drugiego podbródka. Żeby dostarczyć skórze kolagenu można włączyć do swojej diety wszelkiego rodzaju galarety mięsne, owocowe, czy wywary z kości. Oprócz tego należy wykluczyć z menu wysokokaloryczne i bogate w tłuszcze pokarmy, typu dania fast food, żywność wysoko przetworzona oraz słodycze, które powodują odkładanie się w organizmie tkanki tłuszczowej oraz przyspieszają procesy starzenia się skóry.

Prawidłowa postawa ciała

Jest to jeden z czynników, który ma wpływ na wygląd szyi. Jeśli postawa będzie zgarbiona, to z czasem pojawi się poważny problem w postaci drugiego podbródka, ponieważ mięśnie szyi stracą swą sprężystość. Dlatego na co dzień nie należy się garbić. Plecy powinny być wyprostowane, a łopatki ściągnięte, co wpłynie na prawidłowe napięcie mięśni szyi.

Ćwiczenia mięśni szyi

Ich regularne wykonywanie pozwoli skutecznie pozbyć się drugiego podbródka. Ćwiczenia te nie są trudne, więc nie powinny sprawić nikomu problemu. Oto kilka z nich:
1. Wysuwaj podbródek do przodu, a potem do tyłu i wykonuj te ruchy na zmianę przez 15 sekund.
2. Wymawiaj głośno samogłoski a, o, e, i, u.
3. Obracaj głowę na zmianę najpierw w prawo, potem w lewo co najmniej 10 razy.
4. Odchyl głowę do tyłu i wytrzymaj w tej pozycji kilka minut. Powtórz ćwiczenie parę razy.

Dobrym sposobem na ćwiczenie mięśni podbródka jest również uśmiechanie się, które niweluje wiotką skórę szyi. Podczas żucia gumy mięśnie twarzy są w ciągłym ruchu, co wpływa pozytywnie na wysmuklenie drugiego podbródka, a na dodatek poprawia zarys żuchwy.

A może masaż?

Nie bez powodu mówi się, że szyja zdradza wiek kobiety. Jest to część ciała, która starzeje się dużo szybciej niż twarz. Po 25 roku życia organizm produkuje mniejsze ilości kolagenu, przez co skóra szyi staje się mniej jędrna. Regularne masowanie szyi w kierunku podbródka zwiększy elastyczność skóry, a także poprawi krążenie, aby włączyć ten zabieg do codziennej rutyny, wykonuj go podczas porannej i wieczornej toalety. W czasie masażu możesz zastosować krem, najlepiej z kolagenem, czy witaminami A i E, w ten sposób zregenerujesz skórę szyi i pozbędziesz się drugiego podbródka.

Zmiana stylu życia i codzienne ćwiczenia to najskuteczniejszy sposób na to, by pozbyć się drugiego podbródka. Co prawda dzięki powyższym sposobom nie uzyska się natychmiastowego efektu, ale codzienne stosowanie tych kilku prostych trików, z czasem przyniesie pozytywne rezultaty.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest