Poradnik: Jak szukać trenera personalnego w internecie?

W dzisiejszych czasach coraz więcej ofert przeglądamy w sieci. Tak dzieje się też z usługami trenerów personalnych. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru trenera osobistego? Jak analizować dostępne oferty w internecie? O tym poniżej.

Internet – źródło masowego przekazu

Wyszukiwarki internetowe stanowią większość jeśli chodzi o miejsce, w którym szukamy trenera. Oczywiście wciąż istotne są rekomendacje znajomych czy znanej siłowni. Szukamy także w portalach społecznościowych czy serwisach ogłoszeniowych. Jak z tego całego natłoku wyciągnąć rzetelne oferty trenerów osobistych? Jeśli chodzi o internet – konieczne jest kierowanie się kilkoma prostymi zasadami.

Trener osobisty obecny w wyszukiwarce

Większość osób po prostu wpisuje w wyszukiwarkę interesującą ich usługę z zawężeniem do lokalizacji. Pojawiają się oferty trenerów i klubów, które są dobrze wypozycjonowane. Nie oznacza to jednak, że znajdziemy tam wartościowych trenerów. Nie każda dobrze wypozycjonowana strona świadczy o kompetencjach trenera. A raczej o większej inwestycji pracy i finansów we własną reklamę. Sama pozycja w wyszukiwarce nie mówi nam zbyt wiele. Konieczne jest więc wejście w ofertę i przyjrzenie się danemu trenerowi osobistemu.

Wprawne oko – co oferuje nam trener personalny?

Zastanów się, jakiej usługi potrzebujesz. Obecnie możesz znaleźć niemal każdą z nich. Sprawdź, jaką ofertę ma wybrany przez Ciebie trener. Zwróć również uwagę na ceny. Czy są one adekwatne do kwalifikacji trenera? Zorientuj się, jakie kursy ukończył trener osobisty i czy stale podnosi swoje kompetencje. Ważne jest przecież, żeby wybrać usługę pod względem jakości. Te wszystkie informacje znajdziesz m.in. w profilach trenerskich w serwisie LepszyTrener.pl

Jeśli chcesz więcej informacji, to koniecznie przejrzyj media społecznościowe interesującego Cię trenera. Linki do profilów na Instagramie czy Facebooku także znajdziesz w profilu trenerskim. Możesz śmiało „lustrować” wybranego trenera czy instruktora. W końcu chcesz nawiązać stałą współpracę, więc wybór specjalisty jest bardzo ważny. Nie daj się zwieść liczbie lajków czy followersów. Nie zawsze popularny trener, to dobry trener. Nie zawsze także oferuje interesującą Cię usługę. Często znani trenerzy personalni skupiają się na treningach online, a ich ceny są niekiedy wygórowane.

Trener personalny w serwisie ogłoszeniowym

Na wielu znanych serwisach ogłoszeniowych aż pełno od ogłoszeń trenerów i instruktorów. Pojawia się jednak spory problem z ich wiarygodnością. Często w takich ogłoszeniach nie ma nawet podstawowych danych. To sprawia, że bardzo trudno nam zweryfikować kwalifikacje trenera. Zwykle podstawowym wyznacznikiem staje się cena. A cena oczywiście bardzo rzadko idzie w parze z jakością. Ten problem znika podczas przeglądania ofert w serwisie LepszyTrener.pl

W każdej chwili możesz przejrzeć profil trenerski i przeanalizować zamieszczone dane. Większość trenerów ma w pełni uzupełnione profile. Nie ma więc problemu z weryfikacją. Możesz sprawdzić ukończone kursy, szkolenia czy szkoły, doświadczenie czy specjalizację. Wybieraj te profile, co do których masz pewność, że trener spełni Twoje oczekiwania.

Wiedza u źródeł – zobacz opinie klientów

Nic tak nie informuje o kwalifikacjach trenera, jak opinie klientów. To właśnie podopieczni są w stanie rzeczywiście ocenić jakość usług trenerskich. Podczas szukania trenera osobistego w internecie zwróć szczególną uwagę na to, co o trenerze mówią klienci. W serwisie LepszyTrener.pl na profilu trenera znajdziesz komentarze podopiecznych. Im więcej gwiazdek i pochlebnych słów, tym lepiej. Klienci osobno oceniają kompetencje trenera, wyjaśnianie zadań i ćwiczeń, zaangażowanie, dopasowanie treningu czy atmosferę zajęć. Wskazują również ile treningów odbyli pod opieką danej osoby oraz czy jest ona godna polecenia. W ten sposób możesz zobaczyć, jak trening wygląda „od środka” i czy to jest to, czego szukasz.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest