Pompki spidermana – sprawdź jak poprawnie wykonać oraz jakie efekty ze sobą niosą

Pompki są jednym z najbardziej popularnych ćwiczeń. Są znane każdemu kto przynajmniej od czasu do czasu trenuje na siłowni czy w domu. Do ich wykonywania nie potrzeba żadnego dodatkowego sprzętu. Pompki mogą być stałym elementem praktycznie każdego treningu. Mało tego, występują w wielu wersjach, dzięki czemu każdy może wybrać wariant odpowiedni dla siebie. Ciekawą alternatywą dla klasycznych pompek są pompki spidermana. Sprawdź czym się charakteryzują, jak je wykonać oraz jakie efekty za sobą niosą!

Jak poprawnie wykonać pompki spidermana?

Istnieje wiele rodzajów pompek. Wszystkim znane są na pewno pompki w wersji tradycyjnej. Jednak doświadczone osoby mogą wykonywać także pompki nieco bardziej skomplikowane. Należą do nich chociażby: pompki z szeroko lub wąsko rozstawionymi rękami, pompki z klaśnięciem czy też pompki z niesymetrycznym rozstawieniem ramion. Wśród pompek wymagających więcej sprawności fizycznej wyróżniają się pompki spidermana. Ich nazwa bierze się stąd, że osoba, która je wykonuje wygląda niemal identycznie jak znany z filmów człowiek pająk, który wspina się po ścianach budynków.

spider man pompki

Wykonanie tych pompek jest trudne i nieco bardziej wymagające, ale warto Spiderman Push Ups włączyć do systematycznego treningu. Podstawą wykonywania tych ćwiczeń są klasyczne pompki. Trzeba zacząć więc od przyjęcia pozycji określanej jako podpór przodem z wyprostowanym w łokciach rękami. Nogi natomiast muszą być ustawione w rozkroku, a stopy powinny mocno trzymać się podłoża. Jednak widoczna modyfikacją jest dodatkowy ruch jaki należy zrobić zarówno jedną, jak i drugą nogą. Robiąc klasyczne pompki i uginając ręce, jednocześnie trzeba do lewego łokcia przyciągać lewe kolano, a do prawego łokcia przyciągać prawe kolano. Taki właśnie ruch jest traktowany jako jedno powtórzenie. Aby ćwiczenia przynosiły oczekiwane efekty warto przy jednym podejściu wykonać około dziesięciu powtórzeń.

Jakie efekty przynosi regularne wykonywanie pompek spidermana?

Efekty, jakie przynosi trening z wykorzystaniem pompek spidermana są naprawdę zdumiewające. Oto najważniejsze korzyści płynące z wykonywania tego ćwiczenia:

  • angażują w wykonywanie ćwiczeń dużą grupę mięśni naszego organizmu. Aktywne są przede wszystkim mięśnie: prosty brzucha, naramienny, skośny, piersiowy większy oraz trójgłowy ramienia,
  • wzmacniają mięśnie, które w trakcie ćwiczeń muszą pracować o wiele ciężej niż w przypadku wykonywania innych, klasycznych pompek,
  • wzmocnienie kręgosłupa,
  • wzmacniają klatkę piersiową, dlatego też uzupełnienie treningu o pompki spidermana może być interesujące zwłaszcza dla kobiet,
  • pozytywnie wpływają również na utrzymywanie równowagi,
  • przyczyniają się do widocznej poprawy kondycji organizmu oraz do jego wzmocnienia,
  • efekty wykonywania ćwiczeń spidermana zauważalne są chociażby w ukształtowanych i wyrzeźbionych mięśniach, jak i osiągnięciu smukłej sylwetki oraz płaskiego brzucha.
  • Przy wykonywaniu regularnego treningu siła i wytrzymałość poprawiają się niemal z dnia na dzień.

Pompki spidermana to ciekawe ćwiczenie dla wszystkich, którzy pragną, aby ich trening był wymagający i jednocześnie przynosił większe efekty. Zdecydowanie warto rozważyć systematyczne wykonywanie tego ćwiczenia, a korzyści z niego płynące staną się naszym udziałem.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest