Platformy wibracyjne, a redukcja tkanki tłuszczowej?

Chęć pozbycia się zbędnych kilogramów i osiągniecie wymarzonej sylwetki często popycha nas do stosowania półśrodków lub metod, które obiecują szybkie, lekkie i przyjemne dotarcie do celu. Pomagają nam w tym reklamy, zachęcając nas do nabycia takich produktów. Jednym z nich, który wzbudza wiele kontrowersji jest platforma wibracyjna.

Czym jest i czy działa – platforma wibracyjna?

Głównym zadaniem platformy wibracyjnej jest wprawienie ciała w ruch, aby spotęgować efekty treningu. Producenci przekonują, że jest to sposób na zwiększenie pracy mięśni podczas wykonywanych ćwiczeń.

W założeniu chodzi o to, że drganie spowodowane używaniem platformy wibracyjnej, pozwala nam na dłuższe sesje treningu, a co za tym idzie – zwiększa ich wydajność, a w końcowym etapie – ich efekty.

Przyjrzyjmy się zatem bliżej obietnicom producentów. W internecie jest mnóstwo ofert, dzięki którym możemy nabyć platformę wibracyjną. Zgodnie z reklamą niektórych z nich, przez 15 minut jesteśmy w stanie spalić nawet 500 kalorii. Oczywiście jest to nieprawdą. Udowodniono, że maksymalnie możemy spalić 100 kalorii podczas sesji ćwiczeń z platformą wibracyjną.

Efekty platformy

Ponieważ podczas ćwiczeń wibracyjnych nasz organizm wykorzystuje wyłącznie naszą energię, co nie ma przełożenia na redukcję tkanki tłuszczowej w znacznych ilościach.
Jest to zatem wyłącznie dodatek do ćwiczeń. Jedynie odpowiednia dieta i trening są w stanie pomóc nam w pozbyciu się zbędnych kilogramów i osiągnąć wymarzony wygląd.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest