Paleo fitness – zasady, ćwiczenia i efekty

Dodano: 27.04.2019 06:04
Aktualizowano: 01.04.2019 17:35
Udostępnij

Czyli powrót do życia… naszych przodków! Jest to trening z użyciem ruchów i sposobu poruszania się zwierząt, wykorzystujący masę swojego ciała. Jego zaletami jest wysmuklenie sylwetki, poprawa postawy oraz wzmocnienie mięśni. Choć jeszcze mało znany może zaskoczyć nas efektami! Jest to coś nowego i zarazem interesującego!

Paleo fitness – zasady

Idealne dla osób lubiących być na czasie z nowymi treningowymi nowościami i ceniącymi sobie kontakt z naturą. Najważniejsze w wykonywaniu ćwiczeń jest skupianie się na prawidłowości ruchów. Główną zasadą jest powtarzanie tych czynności przy wykorzystaniu naszego ciężaru podczas czego wypracowujemy prawdziwą siłę jaką cieszyli się nasi przodkowie jak myśliwi i łowcy. To naturalny powrót do korzeni dający nam większą wydolność i wytrzymałość, ponieważ do treningu wykorzystujemy każdy mięsień i wszelaką siłę jaką posiadamy. Zwierzęta wykazują się zwinnością, płynnością ruchów i energią i tego właśnie należy używać podczas tego treningu. Plusem na pewno jest to, że nie wymaga dużych nakładów finansowych. Nie warto inwestować w drogie buty do trenowania, ponieważ częste skakanie i szybkość może prowadzić do ich częstszego psucia się. Wraz z częstszym wykonywaniem ćwiczeń powinniśmy dbać o zwiększanie się poziomu intensywności, powtórzeń, tempie oraz dystansie. Trening należy wykonywać co drugi lub co trzeci dzień by przyniósł zamierzone efekty.

Paleo fitness – ćwiczenia

Polegają one na powtarzaniu ruchów zwierząt. W Internecie znajdziemy mnóstwo filmów z zaprezentowanymi sposobami ich robienia.

Ćwiczenie 1
Wspinanie się po stopniach w górę i w dół wykorzystując do tego siłę rąk i nóg. Ważne, by stopnie na które się wspinamy były w miarę możliwości wysokie, wtedy zwiększamy intensywność i potrzebujemy użyć do tego więcej siły.

Ćwiczenie 2
Skakanie w przysiadzie na palcach z rękoma założonymi za głową. Wzmacniamy łydki a także poprawiamy w naszym utrzymywaniu równowagi. Należy być skupionym i nie starać się robić jak najszybciej, a jak najdokładniej.

Ćwiczenie 3
Bieganie przy wykorzystaniu siły rąk i nóg. Robimy to w pozycji „na czterech łapach” mocno odpychając się nogami od podłoża. Używamy do tego również siły rąk dla utrzymania postawy i wspieraniu nóg.

Ćwiczenie 4
Będąc plecami do podłoża staramy się iść na ugiętych nogach i wyprostowanych rękach. Ta pozycja również wymaga od nas poruszania się za pomocą rąk i nóg, ponieważ w przeciwieństwie do poprzedniego, używamy siły rąk a nogi tylko nam pomagają.

Paleo fitness – efekty

Główną zaletą dla której warto spróbować jest to, że redukuje tkankę tłuszczową na brzuchu na czym zależy wielu osobom. Wzmacnia plecy oraz nogi, angażuje wiele mięśni. Poprawie ulega również wytrzymałość i wydolność co mogą sobie cenić osoby lubiące bieganie. Na pewno jest to świetna metoda dla osób które chcą poprawić swoją sylwetkę. Ten sposób może być również odpowiedni dla osób chcących schudnąć ale tylko w połączeniu z odpowiednią dietą. Pamiętajmy że treningi mają wzmacniać ciało a ta metoda znajduje coraz więcej zwolenników którzy tworzą nowe, coraz ciekawsze ćwiczenia.

Zostaw komentarz
Odpowiedź na komentarz użytkownika

Zobacz również

Ćwiczenia na prosty kręgosłup – jak zniwelować wadę postawy?

09 stycznia 2022

Problemy z kręgosłupem są dziś powszechnym zjawiskiem. Przyczyniają się do tego: siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej, szkodliwe nawyki związane z postawą. Jeśli nie zadbamy odpowiednio o nasz kręgosłup – skutki mogą być opłakane. Bóle kręg...więcej

Zipro – przegląd najpopularniejszych urządzeń do ćwiczeń

19 grudnia 2021

Regularne wykonywanie ćwiczeń to podstawa dobrego zdrowia i samopoczucia. Obecnie każdy może włączyć do swojej codziennej aktywności trening na urządzeniach. Nie musisz odwiedzać siłowni, ponieważ większość takich sprzętów bez problemu ustawisz we wł...więcej

Prezent dla rowerzysty – najciekawsze propozycje z rowerowego sklepu internetowego!

19 grudnia 2021

Podarunek, który nawiązuje do pasji, zainteresowań czy hobby obdarowywanego to zawsze idealny wybór. Jeśli bliska Ci osoba uwielbia jazdę na rowerze, uprawia ją regularnie lub jest wyczynowcem, postaw na prezent związany z jednośladem. Sprawdź, co wa...więcej

Roller do masażu – sprawdzony sposób na regenerację ciała

07 grudnia 2021

Rolowanie mięśni i powięzi to metoda, którą pokochali zawodowi sportowcy oraz rehabilitanci. Wałki i piłki do masażu doskonale sprawdzają się także przy domowej fizjoterapii. Regularne automasaże pozytywnie wpływają na elastyczność stawów i mięśni, ł...więcej