Motywujące cytaty sportowe, czyli jak zmotywować się każdego dnia!

Każdy zna to uczucie zmęczenia, rezygnacji czy wypalenia. Pęd codzienności powoduje, że coraz szybciej odczuwamy zmęczenie. Stajemy się niecierpliwi i zbyt długie oczekiwanie na zamierzone rezultaty powoduje, że szybko rezygnujemy. Często poszukujemy motywacji, która da nam siły do dalszego działania. Motywacją tą często są cytaty naszych wzorów, osób które już osiągnęły to do czego my dążymy. Szczególnie widać to w sporcie, ponieważ to dziedzina naszej codzienności, która szczególnie wymaga samozaparcia.

Po co właściwie motywacja w sporcie?

Sport jest wyjątkowym działem. Wymaga przede wszystkim zaangażowania dość sporego wysiłku, aby utrzymać regularność i nie poddawać się, gdy nie widzimy efektów na pierwszy rzut oka. Narastające zmęczenie i frustracja są głównymi powodami szybkiej rezygnacji z ćwiczeń. Większość osób uznaje w takim momencie, że sport nie jest dla nich, bo nie są tak dobrzy jak oglądani sportowcy czy znajomi. A prawda jest taka, że każdy ma chwile zwątpienia, nawet podziwiane wzorce. Na zdjęciach, zawodach czy w telewizji oglądamy efekt końcowy. Nie widzimy ile pracy i czasu włożyli w to, aby osiągnąć takie rezultaty. Tu właśnie doskonale sprawdzają się cytaty. Dodają nam sił i wiary, że osiągnięcie zamierzonych celów jest możliwe.

Czy tylko cytaty sportowców?

Motywacją dla nas są przeróżne osobowości. Powtarzamy słowa wypowiadane nie tylko przez wytrawnych sportowców, ale wiele osób które odniosły w życiu ogromny sukces. Może okazać się zaskoczeniem, że motywujące cytaty sportowe pochodzą z różnorodnych dziedzin i zostały wypowiedziane w zupełnie innym celu. A jednak doskonale się sprawdzają również w naszej codzienności. Poniżej znajduje się lista 20 popularnych cytatów motywacyjnych:

 1.  „Ból jest stanem przejściowym. Duma pozostaje na zawsze.”
 2.  „Tam, gdzie nie ma walki, nie ma siły.”
 3.  „Nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.”
 4.  „Treningi są jak mycie zębów. Nie myślę o nich. Po prostu to robię. Decyzja została podjęta.”
 5.  „Aby osiągnąć sukces pierwsze co musisz zrobić to zakochać się w ciężkiej pracy.”
 6. „Nigdy nie akceptuj cudzych ograniczeń. Jeśli jest coś, co chcesz zrobi
 7. , nie ma żadnego powodu, dla którego to miałoby Ci się nie uda”
 8. „Wiele ludzi biega po to, aby zobaczyć  kto jest najszybszy. Ja ścigam się po to, aby zobaczyć, kto ma najwięcej odwagi.”
 9. „Ból jest przemijający, a skutki rezygnacji pozostają na zawsze.”
 10.  „Im więcej potu na treningu, tym mniej krwi w boju.”
 11.  „Nie możesz flirtować ze swoim torem biegowym, musisz go poślubić .”
 12. „Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo. Zwyciężyć i osiąść na laurach to klęska.”
 13. „Mądry człowiek nie opłakuje przegranej, lecz szuka sposobu, aby wyleczyć odniesione rany.”
 14.  „Cudem nie jest to, że skończyłem. Cudem jest to, że miałem odwagę zacząć.”
 15.  „W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa – nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość.”
 16.  „Zanim coś osiągniesz, musisz czegoś od siebie oczekiwać.”
 17. „Jeśli nie robisz tego co jest najlepsze dla twojego ciała, jesteś tym, który pojawia się na samym końcu.”
 18.  „Świat to nie tylko słodycz. To bardzo podłe i paskudne miejsce i nie ważne jak twardy jesteś to przydusi cię do gleby, jeśli mu na to pozwolisz. Nic nie uderzy cię tak mocno jak życie. Nie ważne jak mocno bijesz, ale ile jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Na tym polega zwycięstwo! Jeśli wiesz, na co cię stać, rób to, na co cię stać . A jeśli nie jesteś tym, kim chcesz być, nie szukaj winy w innych, tak robią tchórze.”
 19. “Niektórzy mówią, że mam dobre podejście. Być może mam. Ale myślę, że musisz je mieć. Musisz wierzyć w siebie wtedy, gdy nikt inny w Ciebie nie wierzy – to czyni Cię wygranym już na początku.”
 20.  „Sukces to suma niewielkiego wysiłku powtarzanego z dnia na dzień.”
 21. „Motywacja jest tym, co pozwala zacząć. Nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać.”

Motywacja jest bardzo ważna dla każdego z nas, choć nie każdy się do tego przyznaje. Czasem znajdujemy motywację w sobie, a czasami potrzebujemy pomocy z zewnątrz. W tym momencie wyciągają do nas swoją rękę osoby, które podziwiamy i które są dla nas inspiracją. Ich historie pokazują, że jedyne ograniczenia znajdują się jedynie w naszych głowach.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest