Opaska monitorująca aktywność – zakup warty swojej ceny?

Aktywność fizyczna jest dziś na plus. Nie służy jedynie poprawieniu formy, kondycji czy sylwetki. Konkretna dyscyplina wraz z regularnością ćwiczeń zmienia się w prawdziwą pasję. A prawdziwemu pasjonacie nie umknie nic, co może pomóc w doskonaleniu siebie, więc nie umknęły też smartbandy.

Kolejny gadżet

Opaski monitorujące aktywność cieszą się coraz większą popularnością. Czy wynika to bezpośrednio z ich przydatności? I tak i nie, opinie są różne. Na pewno w pełni wykorzystają je ludzie aktywnie uprawiający różnego rodzaju dyscypliny sportowe, bowiem to właśnie dla nich w głównej mierze są one przeznaczone. Zatem obojętnie czy to będzie trening na siłowni, pilates, jumping, bieganie, czy pływanie – w monitorowaniu przebiegu tych aktywności może się przydać opaska fitness. Opaski monitorujące aktywność dotarły do szerokiego grona odbiorców, bo przydać mogą się praktycznie każdemu.

Co w nich takiego fajnego?

Otóż są super-wygodne! Podczas gdy spoglądanie na smartfon w trakcie biegania, pływania, czy innych ćwiczeń może być uciążliwe, a nawet czasem niemożliwe, to opaski na rękę sprawdzają się świetnie. Są małe, lekkie i w formie zegarka, a to znaczy, że może mieć je ze sobą wszędzie. Nic więc dziwnego, że stały się bestsellerem ostatnich miesięcy. Pozwalają kontrolować wszystko, co dotyczy aktywności, jednocześnie dbając o zdrowie i ciągły rozwój użytkownika. Do ich głównych funkcji zalicza się liczenie kroków, spalonych kalorii, jakości snu, oraz monitorowanie pulsu. Niektóre z opasek mogą dodatkowo mogą zmierzyć ciśnienie, czy tętno, co jest dosyć istotne, ponieważ dzięki temu można dostosować idealne tempo i intensywność ćwiczeń. Potrafią także zliczyć serię konkretnych ćwiczeń np. przysiadów. Wszystkie te dane można później analizować dzięki specjalnej aplikacji, która na to pozwala. Co więcej, przypominają nawet najprostszy smartwatch, ponieważ umożliwiają także odczytywanie wiadomości, e – maili czy informacji o połączeniach, dzięki synchronizacji z telefonem. Ułatwia to sytuacje, w których nie można wyciągnąć komórki. Swoją drogą mają funkcje znalezienia jej, gdyby zawieruszyła się gdzieś w torbie.

Czy naprawdę warto?

Dziś dostępne są w wielu modelach od różnych producentów. Mogą wyglądać jak zwykła gumowa opaska, bądź elegancki drogi zegarek. Mieszczą się też w dużym przedziale cenowym, od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, dzięki temu są bardzo przystępne. Każdy może wybierać w cenie, kształcie i kolorze. Czy to jednak tylko kolejny nowy gadżety, czy faktycznie rzecz niezbędna? Dla tych, którzy chcą polepszyć swoje wyniki, dowiedzieć się ile kalorii już udało się spalić, czy ilość snu jest wystarczająca, na pewno tak. Dlatego warto zadać sobie pytanie, nie czy warto, ale czy jest potrzebna, oraz czy spełni swoją funkcję. Trzeba dopasować opaskę do rodzaju aktywności, bowiem niektóre funkcje mogą być zwyczajnie nieprzydatne. Dla początkujących, zwykły krokomierz, czy pomiar tętna w zupełności wystarczy. W przypadku osób zaawansowanych, należy spojrzeć na sprzęt wyższej jakości, o większym wyświetlaczu, który dostarczy dokładniejszych pomiarów. Profesjonaliści powinni zainwestować już w porządny sportowy zegarek. Jeśli ktoś po prostu uwielbia gadżety, a nie planuje nic więcej niż tylko dołączyć do grona posiadaczy takiego wynalazku, to może jednak lepszy będzie smartwatch?

Na co zwrócić uwagę?

Na pewno na wygląd – w końcu pełni poniekąd funkcje zegarka, musi więc wpasować się w gust i styl użytkownika. Aby w pełni wykorzystać taką opaskę, należy nosić ją praktycznie przez całą dobę, więc wygląd i wygoda mają tutaj znaczenie. Drugą sprawą będzie bateria. Większe wyświetlacze z pewnością ukrócą żywotność baterii, więc lepsze mogą okazać się te mniejsze. Po trzecie funkcje. Trzeba sprecyzować jaki typ informacji, czy aplikacji jest najbardziej przydatny. Do pływania poleca się oczywiście opaskę wodoszczelną, to jest ważne, ponieważ większość z nich odporna jest jedynie na drobne zachlapania.

Więc: zakup warty swojej ceny?

Zdecydowanie tak, jeśli regularnie uprawia się jakiś sport. Dla aktywnych, chcących pozostać „fit” opaska ta na pewno dodatkowo zmotywuje do działania, przypomni o podjęciu aktywności i wesprze po treningu. Z całą pewnością pomoże w prowadzeniu zdrowego trybu życia – a to jest jeszcze bardziej dziś na plus.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest