Filmy Disneya czyli co warto obejrzeć z dzieckiem?

Filmy Disneya to już klasyk. Jednak nie bez powodu są one tak popularne. Nie są to typowo infantylne filmy, które dzieci oglądają z zainteresowaniem, a dorośli ziewają i liczą czas do końca. W tym przypadku, niezależnie od wieku, wszyscy mogą wciągnąć się w historię i oglądać film ze szczerym zaciekawieniem. Dlatego też kiedy dziecko prosi o wspólne obejrzenie filmu, jedna z produkcji Disneya będzie świetnym rozwiązaniem.

Jaki film wybrać?

Wybór filmów jest ogromny. Tak duży, że czasem ciężko się zdecydować. Pierwszą animowaną produkcją Walt Disney Animation Studios była „Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków”, a miało to miejsce już w 1937 roku. Można więc sobie wyobrazić jak dużo filmów ma nam do zaoferowania to studio animacyjne. Najłatwiej bajki Disneya podzielić na dwie kategorie: „stare” oraz „nowe”. W zależności od tego, czy chcesz aby Twoje dziecko poczuło się jak Ty w młodości, czy jednak obejrzało coś ze swoich czasów, możesz wybrać film z jednej lub drugiej kategorii.

Filmy „stare”

Pierwszym przedstawicielem tej kategorii jest wspomniana już wcześniej „Królewna Śnieżna i Siedmiu Krasnoludków”. Jest to klasyk gatunku, ponieważ uważa się, że właśnie ta bajka jest pierwszym amerykańskim pełnometrażowym filmem animowanym oraz co za tym idzie najstarszym zachowanym polskim dubbingiem, dlatego też koniecznie musisz pokazać ją swojemu dziecku jak i samemu ją obejrzeć. Obecnie jednak wersja polska dostępna jest z nową ścieżką dźwiękową z 2009 roku. Bajka oparta jest na baśni braci Grimm i opowiada dobrze znaną nam historię królewny znienawidzonej przez swoją macochę, która uciekając od niej trafia do domku krasnoludków.

Inne filmy, powstałe wiele lat temu które mogą spodobać się dzieciom to między innymi „Pinokio”, czyli historia chłopca z drewna, „Dumbo”, czyli opowieść o słoniu z wielkimi uszami, czy „Bambi” – film o jelonku i jego życiu w lesie. Jeśli Twoje dziecko jest fanem opowieści o księżniczkach, możesz obejrzeć z nim „Kopciuszka”, „Śpiącą Królewnę” lub „Piękną i Bestię”. Chłopców może zainteresować „Piotruś Pan”, albo „Księga Dżungli”. Pozycją, którą powinni obejrzeć wszyscy i zarówno chłopcom, dziewczynkom, jak również dorosłym na pewno przypadnie do gustu, jest „Król Lew”. Historia Simby, młodego lwa, nawiązująca do Hamleta Szekspira, złapała za serca tysiące widzów na całym świecie. Film był tak popularny, że w 2019 roku powstał jego remake.

Filmy „nowe”

Wzmianką o nowej wersji „Króla Lwa” przechodzimy do drugiej kategorii filmów Disneya – filmów nowych, powstałych stosunkowo niedawno. Jedną z takich bajek jest „Zaplątani”, historia inspirowana baśnią braci Grimm, opowiadająca historię Roszpunki, która została przez czarownicę zamknięta w wieży. Dużym zainteresowaniem cieszy się również film „Ralf Demolka” oraz jego druga część „Ralf Demolka w Internecie”. Dobrą propozycją będzie również „Zwierzogród” – historia króliczki Judy, która wyprowadza się do pokojowego miasta Zwierzogród. Bajki, które na pewno zainteresują dziewczynki to „Vaiana” oraz „Kraina lodu”, która w tym roku doczekała się kontynuacji.

Wybór filmów Disneya jest tak ogromny, że spokojnie całą zimę można nie odchodzić z dziećmi od telewizora. Nie ważne jakie zainteresowania ma Twoja pociecha, na pewno znajdziesz coś co jej się spodoba. Zarówno filmy „stare” jak i „nowe” są warte obejrzenia, o czym świadczy ich popularność na całym świecie. Cały czas pojawiają się również nowe produkcje Disneya więc bez obaw, jeśli uda Ci się obejrzeć wszystkie filmy, na nowe nie trzeba będzie długo czekać.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest