Odstający brzuch u pań – z czego wynika i jakie ćwiczenia wykonywać?

Odstający brzuch u kobiet jest często przyczyną wielu kompleksów. Musimy zadać sobie pytanie,czy nasza ocena własnego brzucha jest wyimaginowana i wynika z błędnego postrzegania samych siebie. Brzuch bardzo często może być naturalnie lekko odstający. Dlatego musimy zadać sobie pytanie co jest przyczyną odstającego brzucha i jak sobie z tym poradzić ?

W jaki sposób odchudzić nasz brzuch ? Zbytnio odstający brzuch staje się źródłem naszych zmagań i cierpienia,wygląda mało estetycznie, lecz do tego może również okazać się zagrożeniem dla zdrowia. Dlatego warto zająć się odchudzeniem brzucha nie tylko ze względów estetycznych, ale również i zdrowotnych.

Odstający brzuch – z czego wynika?

Odstający brzuch często jest rezultatem złego odżywiania się oraz małej aktywności fizycznej.Dużą rolę odgrywają tutaj nasze geny, u jednych problem odstającego brzucha jest wpisany w ich „życiorys”, u drugich nie. Jednak odstającego brzucha można i tak nabawić się nawet niekoniecznie mając skłonności genetyczne. To, co wypycha nasz brzuch to tkanka tłuszczowa, która rozrosła się wewnątrz brzucha. Tłuszcz jest bardzo szkodliwy dla naszego organizmu,doprowadza on do szeregu zmian metabolicznych w organizmie. Musimy rozpoznać czy mamy do czynienia z naturalnie odstającym brzuchem, czy raczej z podskórną tkanką tłuszczową,która gromadzi się w okolicach pępka.

Niewłaściwe odżywianie

Gdy problemem jest niewłaściwe odżywianie oraz nieprawidłowa praca naszego organizmu ,musimy z pewnością zwrócić uwagę na to co spożywamy na nasze menu . Gdy wykryjemy pokarmy, które nam szkodzą, najlepiej, gdy wyeliminujemy je z diety lub ograniczymy ich spożywanie. Możemy z powodzeniem sięgnąć po probiotyki, napoje sfermentowane lub inne środki,które pomogą nam w trawieniu pokarmu.

Tempo spożywania posiłków

Następną przyczyną, którą musimy zbadać jest tempo w jakim jemy posiłki. Jeśli zjadamy posiłki szybko i pochłaniamy przy tym duże ilości wody ,to również i to może być przyczyną wzdętego brzucha. Szczególnie napoje gazowane powodują wzdęcia. Dosyć popularną przyczyną odstającego brzucha jest poród, dotyczy to wszystkich kobiet, które rodziły. Wówczas mięśnie brzucha rozstępują się na boki i brzuch wygląda dosyć niekorzystnie. W medycynie fachowo nazywa się to „diastasis recti „ czyli rozstęp mięśni brzucha. Możemy znaleźć w internecie mnóstwo ćwiczeń ,które pomogą nam uzyskać dobrą kondycję brzucha po porodzie.

Problemy hormonalne

Problemy hormonalne,są również jedną z przyczyn odkładania się tkanki tłuszczowej ,zbyt wysoki poziom insuliny czy kortyzolu będą powodować tycie. Kortyzol to hormon stresu i gdy jesteśmy zestresowani,przemęczeni jego praca jest zaburzona i wtedy może powodować to odkładanie się tkanki tłuszczowej. Natomiast jeśli chodzi o zbyt wysoką insulinę, musimy zbadać jej poziom i upewnić się czy nie grozi nam cukrzyca.

Jakie ćwiczenia może wykonywać, by pozbyć się odstającego brzucha ?

Szczególnie polecane są treningi aerobowe i interwałowe. Ćwiczenia te powinny wzmacniać mięśnie brzucha i spuszczać powietrze z kłopotliwej dla nas „oponki „. Jednym z doskonałych ćwiczeń jest burpees, składa się ono z czterech części-przysiadu, poskoku,deski i pompki. Ćwiczenie to wykonujemy z wyciągniętymi rękami w górę ,robimy podskok następnie przysiad,schylamy się do deski i nasze nogi wyrzucamy w tył potem robimy pompkę i wracamy do pozycji wyjściowej. Podczas trwania tego ćwiczenia mięśnie brzucha cały czas są spięte i muszą być byśmy uniknęli wszelkich bólów w stawach i kręgosłupie. Zwolennicy tego ćwiczenia twierdzą jest to jedno z najlepszych ćwiczeń.

panthermedia A7909726 847x565 696x464

Reasumując nie przesadzajmy z oceną na temat naszego brzucha, brzuch naprawdę nie musi być wklęsły.Wszystko, co możesz zrobić to rozpoznać źródło problemu, które powoduje odstający brzuch i rozprawić się z nim..

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest