Od pośladków idealnych dzieli Cię … 5 kroków!

Prosta droga do pośladków idealnych

Zgrabne i jędrne pośladki – która kobieta o nich nie marzy. Większość kobiet chwalących się perfekcyjnymi pośladkami zawdzięcza je przede wszystkim diecie i systematycznemu wykonywaniu ćwiczeń fizycznych. Sprawdź, dzięki jakim ćwiczeniom Twoja pupa nabierze pożądanych kształtów.

Pamiętaj, że nawet najbardziej skutecznie ćwiczenia modelujące nie poprawią wyglądu naszych pośladków, jeśli będzie je okrywać widoczna warstwa zbędnej tkanki tłuszczowej. Trenerzy zalecają w takiej sytuacji włączenie przede wszystkim ćwiczeń cardio, które to stanowią podstawowe narzędzie treningowe do walki ze zbędną tkanką tłuszczową.

Gotowa? Do dzieła!

largeĆwiczenie nr 1

Stań w lekkim rozkroku, kolana lekko ugnij. Przenieś ciężar ciała do przodu, opierając dłonie na kolanie prawej nogi wysuniętej do przodu. Mocno napinając pośladek wypchnij lewą nogę w tył unosząc ją na wysokość bioder. W trakcie unoszenia nogi wykonaj wdech. Utrzymaj tę pozycję przez 1-2 sekundy, a następnie wykonując wydech powoli wróć do pozycji wyjściowej. Po wykonaniu zaplanowanej liczby powtórzeń lewą nogą powtórz ćwiczenie prawą.

 

 

Ćwiczenie nr 2

Klęknij obunóż, podeprzyj tułów na ramionach, dłonie ustaw na szerokość barków. Napnij mięśnie nóg i unieś zgiętą w kolanie prawą nogę w górę kierując piętę do sufitu. W trakcie unoszenia nogi wykonaj wdech. Utrzymaj tę pozycję przez 1-2 sekundy, a następnie powoli wróć do pozycji wyjściowej wykonując wydech. To samo powtórz dla drugiej nogi.

Ćwiczenie nr 3

Klęknij obunóż, podeprzyj tułów na ramionach, dłonie ustaw na szerokość barków. Napnij mięśnie nóg i unieś zgiętą w kolanie prawą nogę w bok na zewnątrz. W trakcie unoszenia nogi wykonaj wdech. Utrzymaj tę pozycję przez 1-2 sekundy, a następnie wykonując wydech powoli wróć do pozycji wyjściowej. To samo powtórz dla drugiej nogi.

 

large (1)Ćwiczenie nr 4

Połóż się na brzuchu, czoło oprzyj na dłoniach splecionych przed sobą. Nogi trzymaj w delikatnym rozkroku, stopy oprzyj na palcach. Napinając pośladki unieś obie nogi proste w kolanach w górę. Podczas unoszenia nóg wykonaj wdech. Wykonując wydech powoli wróć do pozycji wyjściowej.

 

Ćwiczenie nr 5

Połóż się na brzuchu, czoło oprzyj na dłoniach splecionych przed sobą. Zegnij nogi w kolanach pod kątem prostym. Napinając pośladki unieś obie nogi zgięte w kolanach w górę. Podczas unoszenia nóg wykonaj wdech. Wykonując wydech powoli wróć do pozycji wyjściowej.

 

PS. Pamiętaj o odpoczynku!

Mięśnie pośladkowe, jak każde mięśnie ludzkiego organizmu, męczą się i potrzebują odpoczynku i regeneracji. Dlatego też wskazane jest, by nie wykonywać ćwiczeń na tę partię ciała na następujących po sobie treningach, gdy nie są one oddzielone od siebie przerwą.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest