Co należy zabrać ze sobą na siłownię?

Wielu z nas regularnie zapomina różnych rzeczy na siłownię bez których trening jest niemożliwy bądź znacznie utrudniony. Warto również pamiętać o niebezpieczeństwach związanych z brakiem odpowiedniej higieny w miejscach tak pełnych bakterii jak siłownie.

Odpowiedni strój i buty

Nie chodzi tutaj o wytyczne modowe, które zmieniają się w każdym sezonie. Fajnie jest dobrze wyglądać, ale jeszcze lepiej jeśli ubrania noszone podczas treningów są stworzone z elastycznego i oddychającego materiału. Źle dopasowane mogą powodować swędzenie, wysypkę, a nawet poważne obrażenia. Szczególnie mowa tutaj o butach sportowych, których rozmiar i podeszwa musi spełniać określone kryteria.

Ręcznik

Niestety bardzo często sprzęty na siłowni aż kleją się od potu pozostawionego przez poprzednich użytkowników. Jest to nie tylko nieestetyczne, ale również może prowadzić do wielu infekcji. Dlatego jeśli nie jesteś fanem grzybicy czy innych chorób zawsze noś przy sobie ręcznik i czynnie go używaj.

Woda

Taki oczywisty element w torbie na siłownię zwykle jest też tym najczęściej zapominanym. Nawadnianie podczas ćwiczeń to podstawa dobrze wykonanego treningu ze względu na duży ubytek wody i elektrolitów wraz z potem.

Dezodorant

Nie ma znaczenia czy będzie to dezodorant w kulce czy w sprayu dopóki skutecznie maskuje przykry zapach potu. Naturalnie sam skład dezodorantu to już inna kwestia, której również należy się przyjrzeć.

Klapki

Podłogi pryszniców na siłowni są zwykle olbrzymim zbiornikiem bakterii powodujących grzybice. Dlatego też konieczne jest zabieranie ze sobą klapek na każdy trening, po którym planowane jest korzystanie z publicznych pryszniców.

Akcesoria

W przypadku treningu siłowego bardzo przydatne okaże się zabranie pasa do podnoszenia ciężarów czy rękawiczek ochronnych, które zapobiegną powstawaniu odcisków, pęcherzy i obtarć. Z kolei podczas treningu aerobowego niezwykle pożyteczny jest pulsometr, który pomoże osiągnąć jak najlepsze efekty w procesie odchudzania oraz poprawy wydolności układu krążenia.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest