Nadchodzące wydarzenia sportowe – co warto oglądać?

Wprawdzie najważniejsze wydarzenia sportowe tego roku mamy za sobą, ale to nie oznacza, że miłośnicy wielu dyscyplin nie będą mieli co robić w tym roku. Igrzyska olimpijskie i mistrzostwa świata w piłce nożnej były ewidentnie tym, na co fani czekali. Sprawdźmy, co będą mogli oglądać w telewizji i podziwiać na stadionach i w halach w ostatnich miesiącach 2018 roku.

Rozgrywki piłkarskie

W Polsce nieustająco najbardziej popularną dyscypliną sportową pozostaje piłka nożna. Wprawdzie mistrzostwa świata już za nami, ale fani tego sportu nie będą mogli jesienią narzekać na nudę. Na pewno warto się zainteresować:

 • Rozgrywkami Ligi Mistrzów – w najbliższych tygodniach będziemy mogli dalej emocjonować się meczami najlepszych drużyn piłkarskich Starego Kontynentu. Fani Juventusu, FC Barcelony, Realu Madryt i wielu innych klubów mogą spodziewać się niezapomnianych widowisk piłkarskich. Co więcej – w tym roku w rozgrywkach możemy obserwować również wielu polskich piłkarzy.
 • Ligą Narodów UEFA – nowe rozgrywki, w których udział biorą reprezentacje poszczególnych krajów. Celem ich wprowadzenia było zastąpienie meczów towarzyskich spotkaniami o stawkę. Za nami już pierwszy mecz polskiej reprezentacji – zakończył się on remisem z Włochami.
 • Ligą Europy – tradycyjnie w każdy czwartek możemy oglądać zmagania grupowe drużyn, którym udało się dostać do fazy grupowej tych rozgrywek. Niestety, ale w tym roku po raz kolejny na tym etapie nie rywalizuje już żadna z polskich drużyn piłkarskich.
 • Klubowymi mistrzostwami świata – rozgrywki mają odbyć się pomiędzy 12 a 22 grudnia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Uczestniczyć w nich będą najlepsze na świecie drużyny grające w piłkę nożną.

Inne dyscypliny sportowe

Piłka nożna to nie wszystko. Sprawdźmy zatem, co będzie się działo w innych dyscyplinach sportowych w ostatnim kwartale 2018 roku:

PAŹDZIERNIK

 • Formuła 1 – w październiku na pewno nie będą się nudzić fani Formuły 1. Będą mogli oni obserwować zmagania najlepszych kierowców podczas trzech Grand Prix: Japonii, USA i Meksyku. Do oglądania wyścigów Formuły 1 wystarczy np. zakup pakietu MEGA SPORT w UPC, w którym dostępne są m.in. kanały Eleven.
 • Żużel – wiele atrakcji czeka na fanów żużla. Najważniejsze zawody, jakie odbędą się w październiku, to Grand Prix Polski i Grand Prix Australii.
 • Zapasy – pomiędzy 22. a 28. dniem miesiąca odbędą się mistrzostwa świata w tej dyscyplinie.

LISTOPAD:

 • Formuła 1 – w listopadzie odbędą się dwa Grand Prix – w Brazylii i Abu Dhabi. Będą to już ostatnie wyścigi tego typu w 2018 roku.
 • Hokej na trawie – 28 listopada rozpoczynają się mistrzostwa świata w tej dyscyplinie, które potrwają aż do połowy grudnia.
 • Piłka ręczna – w tym przypadku chodzi o mistrzostwa Europy kobiet, które rozpoczną się 29 listopada i również mają potrwać do połowy kolejnego miesiąca.
 • Skoki narciarskie – dyscyplina, w której Polacy odnoszą sukcesy. Nowy sezon rozpoczyna się właśnie w listopadzie i w dodatku w Polsce. Będzie to dokładnie 40. Sezon Pucharu Świata w Skokach Narciarskich mężczyzn. Inauguracja nastąpi 10 listopada w Wiśle, czyli mieście, z którego pochodzi Adam Małysz. W listopadzie odbędą się jeszcze poza tym dwa turnieje w Finlandii.

GRUDZIEŃ

 • Siatkówka – od 11 do 16 grudnia odbywać się będą klubowe mistrzostwa świata w siatkówce.
 • Skoki narciarskie – grudzień będzie oczywiście obfitować w wiele wydarzeń łączących się z tą dyscypliną. Konkursy Pucharu Świata odbędą się kolejno w Rosji, Niemczech i Szwajcarii. Natomiast 30 grudnia tradycyjnie rozpocznie się Turniej Czterech Skoczni – w niemieckim Obersdorfie. Reszta turnieju zostanie rozegrana już po nowym roku.

Wiele wydarzeń w 2018, a kolejne już w 2019

Ostatnie 3 miesiące 2018 roku zapewnią wiele atrakcji dla wszystkich fanów nie tylko piłki nożnej, ale również i innych dyscyplin. Po nowym roku będziemy obserwować kolejne konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich, a już w lutym wrócimy do zmagań najlepszych drużyn piłkarskich. Rok 2019 również będzie emocjonujący.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest