Mata do akupresury – jak wybrać odpowiednią? Doradzamy!

Pomaga przy bólach kręgosłupa, szyi, rwie kulszowej, wspiera funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Z jej pomocą można wykonać masaż całego ciała i stóp. Te korzyści zapewnia mata do akupresury. Wystarczy poświęcić na leżenie 20 minut dziennie, aby pozbyć się dolegliwości. Przeczytaj, jaką matę wybrać do akupresury.

Akupresura – co to takiego?

Akupresura to metoda leczenia wywodząca z Chin, znana była już 7 tysięcy lat temu. Polega na dotykaniu, głaskaniu, uciskaniu lub opukiwaniu określonych miejsc na ciele człowieka. Jej zwolennicy uważają, że przez organizm przepływa życiodajna energia, która jeśli zostanie gdzieś zablokowana, oznacza nieprawidłowe funkcjonowanie danego narządu. Odblokowanie polega właśnie na ucisku wyznaczonych miejsc tzw. meridianów.

Mata do akupresury

Mata ta umożliwia samodzielne stosowanie masażu w domu. Najczęściej składa się z kilkunastu rzędów plastikowych krążków z kolcami w kształcie stożków, które skierowane są tak, aby pod wpływem ciężaru ciała, uciskały określone punkty akupresurowe i nerwowe np. wzdłuż linii kręgosłupa. Masaż pleców czy szyi może poprawić jakość funkcjonowania organizmu i przyczynić się do lepszego samopoczucia.

Na macie można się położyć – im większy nacisk, tym lepsze ukrwienie danego miejsca. Można także po niej chodzić – poprawia to ogólną kondycję nóg i krążenie. Najlepiej stosować matę wzdłuż kręgosłupa, aby złagodzić dolegliwości bólowe, ale też aby znormalizować pracę układu sercowo-naczyniowego, zrelaksować się, wyciszyć i uspokoić oddech lub pod kark, jeśli cierpimy na przewlekłe migreny – nacisk zmniejsza ból.

Mata do akupresury opinie

Nie wymaga dużo czasu, jest łatwa i można wykonywać ją w domu, jest bezpieczna. To tylko niektóre z zalet stosowania akupresury. Zwolennicy podkreślają także, że podczas zabiegu uwalniają się endorfiny – hormony szczęścia, dzięki którym ma się lepszy nastrój. Mata z kolcami pomoże również na bóle głowy. Osoby, które korzystają z maty stwierdzają, że leżenie na niej jest tak odprężające, że można nawet zapomnieć o bólu.

Ćwiczenia na macie

Matę do akupresury najlepiej stosować wieczorem, przed pójściem spać, ale równie dobrze sprawdzi się na poobiednią sjestę. Trzeba przyznać, że pierwsze chwile z matą nie będą przyjemne, ale z czasem organizm się przyzwyczai. Na początku można wykonywać zabieg w ubraniu, potem jednak należy wykonać go na gołe ciało.
Maty do akupresury nie powinno stosować się w czasie miesiączki, podczas ciąży lub w przypadku nadciśnienia. Przeciwwskazaniem są także stany zapalne i podrażnienia skóry oraz nowotwór.

Mata do akupresury czy warto?

Zastanawiasz się czy warto kupić taką matę? Oczywiście, że tak. Mata świetnie spełnia swoje zadanie, jest miłym sposobem na zakończenie dnia, świetnie odpręża. Jest to inwestycja w zdrowie i dobre samopoczucie.

Jaką matę wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych mat. Jaka jest ta najlepsza? Na początku można wybrać tą z niską ceną – to dobre rozwiązanie dla tych, którzy zrezygnują z akupresury po kilku dniach. Taka mata to po prostu pianka w poszewce z bawełny. I do tego kolce z tworzywa ABS, przymocowane do materiału za pomocą kleju.

Dla tych, którzy myślą o czymś lepszej jakości, poleca się matę Pranamat ECO, która wykonana jest z włókna kokosowego, lnu i bawełny. Włókno kokosowe idealnie dopasowuje się do ciała. Opatentowane kwiaty lotosu wbijają się w skórę na odpowiednią głębokość. Pranamat produkuje swoje maty w UE i daje na swoje produkty, aż 5 gwarancji. Działanie mat Pranamat ECO potwierdziły także badania kliniczne. Jeżeli chcesz cieszyć się matą dobrej jakości, to nie oszczędzaj na niej. Warto trochę zainwestować w dobre samopoczucie.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest