Mariusz Czerniewicz i jego trening. Jak zyskać piękną sylwetkę?

Praca nad ciałem to jego sposób na życie. Mariusz Czerniewicz w swoich mediach społecznościowych pokazuje, jak w rzeczywistości wygląda profesjonalna kulturystyka. Otwarcie pisze o ciężkich treningach oraz konsekwencji w diecie, których efektem jest zdrowe, umięśnione ciało. Sportowiec prowadzi także kanał na YouTubie- Teamnatural, na którym pokazuje swoje codzienne życie- począwszy od spożywanych posiłków po relacje ze swoją partnerką.

Mariusz Czerniewicz – kim jest?

Jeśli zawsze zastanawiało Was jak kulturyści osiągają efekt tych idealnie opalonych, gładkich ciał, które prezentują na zawodach- w materiałach Mariusza znajdziecie odpowiedź.

Mariusz Czerniewicz jest zdecydowanie postacią, która wzbudza sympatię swoją naturalnością i skromnością. Dzieli się swoją wiedzą na temat sportu, który wciąż wielu kojarzy się z dosyć hermetycznym środowiskiem. Pokazuje, że perfekcyjne ciało to cel możliwy do osiągnięcia praktycznie przez każdego. Warunkiem jest wola walki i odpowiednie nastawienie.

Mariusz Czerniewicz a trening

Mariusz w swoim treningu stawia na naturalność. Jego mięśnie to zasługa wielu lat podnoszenia ciężarów na siłowni. Nie korzysta i nie popiera wszelkiego rodzaju wspomagaczy, sterydów, które symulują wzrost masy mięśniowej, ciągnąc jednak za sobą dużo niebezpiecznych skutków ubocznych. Zaznacza także, jak duże znaczenie ma tutaj głowa i serce do uprawianego sportu. Ważna jest zmienność treningów, tak aby nie były zbyt monotonne, a ciało nie przyzwyczaiło się za bardzo do wykonywanych ćwiczeń.

Kolejna sztandarowa zasada to jakość, a nie ilość. Liczy się to jak wykonane zostanie konkretne ćwiczenie- nie jak wiele razy uda się je wykonać. Podkreśla, że lepiej zmniejszyć obciążenie by zrobić coś prawidłowo, niż prężyć się tylko po to, aby udowodnić coś sobie czy innym osobom na siłowni. Istotne jest również po-treningowe rozciąganie. Dlaczego? Jak pisze Mariusz- „ Bo mięsień bardziej plastyczny to mięsień silniejszy!”.

Mówi również o tym, jak ważne jest podejście indywidualne. Nie ma jednego planu treningowego, który byłby odpowiedni dla każdego. Jako trener udziela więc konsultacji przy doborze odpowiednich treningów.

Dla tych którzy wiedzą już co nieco na temat ćwiczeń siłowych, udostępnia w Internecie przykłady swoich treningów tuż przed zawodami, np;

 • 3 dni treningu siłowego i 3 dni aerobowego , 1 dzień przerwy od wysiłku, ewentualnie godzinny spacer z psem.
  Podział partii był następujący:
  1. Plecy
  2. Klatka + biceps
  3. Nogi
  4. Barki + triceps
  Aeroby były wykonywane 2 razy dziennie rano na czczo 20 minut biegu w tętnie 150 oraz bezpośrednio po popołudniowym treningu siłowym 55 minut na steperze lub rowerze w tętnie 120.

Sportowiec podchodzi do swojego stylu życia bardzo holistycznie, często wspomina, że najważniejsze to być po prostu szczęśliwym, zadowolonym człowiekiem. Dystans to podstawa.

Jak wiadomo istotnym elementem składającym się na piękną sylwetkę jest też dieta. Podejście Mariusza do tematu odżywiania wydaje się bardzo racjonalne. Na swoim Instagramie prezentuje zdrowe posiłki, które, jak pisze, mogą być również smaczne. Pod zdjęciem puszystego omletu z nutellą pisze „ Problemem w diecie nigdy nie jest czekolada, a brak umiaru w czerpaniu z niej radości. Restrykcje, które nakładamy na samych siebie, bądź robią to za nas „trenerzy”, to często kompletnie niepotrzebne poświęcenie (…). Kluczem jest świadome balansowanie kaloryki, makro i zachowanie normalnych relacji z żywieniem, w tym czekoladą włącznie.”.

W środowisku sportowców opinie na temat Mariusza, jego naturalnego podejścia do kulturystyki są zróżnicowane. Patrząc jednak z perspektywy obserwatorów oraz osób szukających wsparcia w zaplanowaniu diety i treningu, Mariusz Czerniewicz zasługuje na uwagę. Opinie internautów nie pozostawiają złudzeń- „Mario” motywuje, inspiruje i daje dobry przykład. Nie tylko swoją sylwetką, ale przede wszystkim podejściem do życia.

Jak zatem zyskać piękną sylwetkę według Mariusza Czerniewicza?

Zbalansowane odżywianie, konsekwentne treningi oraz pozytywne nastawienie to wszystkie składniki, które mogą okazać się receptą na wymarzony sukces.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest