Dieta GOLO — jak ją stosować? Zasady oraz jadłospis

Nic dziwnego, że Dieta GOLO była jedną z najczęściej wyszukiwanych diet zgodnie z raportem Google. Możliwość utraty wagi przy braku liczeniu kalorii i niepoleganiu na dietetycznych produktach brzmi kusząco. Ten artykuł pomoże wam zdecydować, czy ta dieta jest warta wypróbowania.

Dieta GOLO- podstawowe zasady

Czas trwania takiej diety w zależności od osobistych preferencji powinien trwać w przybliżeniu 30,60 lub 90 dni. Ścisłe liczenie kalorii nie jest wymagane, natomiast powinniśmy ograniczyć dzienny limit kaloryczny do maksymalnie 1800 kcal. Kolejną zasadą, którą powinniśmy przestrzegać, jest wykonywanie 15 minut najlepiej intensywnych ćwiczeń dziennie. Te dwie zasady są dość łatwe do przestrzegania. Cały sekret diety ma tkwić w suplemencie diety, jakim jest GOLO. Nie bez przyczyny od tego produktu wzięła się nazwa tego sposobu na odchudzanie. Suplement ten mamy brać przez cały czas trwania diety. Składa się on z 3 podstawowych czynnie działających składników. Pierwszym z nich jest- magnez, który jest minerałem pozwalającym m.in. zwiększyć odporność na insulinę u osób z cukrzycą. Dzięki czemu u osób z problemami z wagą z powodu tej chorobie może być pomocny.

Kolejnym z minerałów obecnych w suplemencie GOLO jest cynk. Istnieją już badania potwierdzające jego właściwości odchudzające. Nie mniej jednak ze spożywaniem cynku nie wolno przesadzać. W związku z tym, że cynk spożywamy wraz z m.in. czerwone mięso, nie powinniśmy przekraczać limitu 3 tabletek dziennie. Kolejnym z czynnie działających składników będzie chrom. Ma on przyczynić się do poprawy kontroli glukozy w naszym organizmie. Dodatkowo w suplemencie znajduje się szereg ziół mających poprawić kondycje zdrowa, jak i zapewnić schudnięcie. Ekstrakt z gardenii oraz liści Banaba, oraz ekstrakt z owoców jabłka mają zmniejszyć nasz apetyt, a tym samym wspomóc odchudzanie. Z kolei Berberyna Hcl oraz ekstrakt z kory Salacia mają wspomóc leczenie. Głównym czynnikiem przyczyniającym się do obniżenia wagi będzie w przypadku tej diety kontrolowanie poziomu insuliny.

DIETA GOLO- co jeść, jadłospis

Według lekarzy i farmaceutów, którzy są twórcami tej diety pokarmy, które spożywamy, niesą bez znaczenia. Powinniśmy spożywać posiłki, które nie będą znacznie podnosić poziomu cukru we krwi. Tego typu jedzenie ma zwiększyć metabolizm, wspomagając tym samym utratę wagi. Nasze posiłki powinny składać się z 4 grup produktów: białka, węglowodany- tutaj ważny jest dobór produktów niskocukrowych np.:. jagody, dynia, ziemniaki, czy, tłuszcze oraz warzywa. Produkty, których zużycie zaleca się ograniczyć do minimum to wysoko przetworzona żywność, jak również zboża, czerwone mięso i wszelkie produkty mleczne. W sytuacji, w której zdecydujemy się na przystąpienie do programu, otrzymamy dostęp do społeczności. Znajdziemy tam wiele cennych wskazówek oraz przykładowe jadłospisy, co ułatwi nam codzienne życie. Poniżej podajemy przykładowy dzienny jadłospis, aby nakreślić, jak wyglądałby taki sposób odżywiania.

  • ŚNIADANIE: jajecznica z rukolą, szpinakiem, pomidorami na oliwie z oliwek
  • DRUGIE ŚNIADANIE: omlet z jagodami z dodatkiem kakao
  • OBIAD: Pieczony kurczak z dodatkiem brązowego ryżu oraz brokuły z bułką tartą
  • KOLACJA:Łosoś z komosą ryżową, oraz smażonym z czosnkiem jarmużem z dodatkiem orzechów włoskich

Dieta ta pomimo szeregu zalet ma również potencjalne wady. Główną z nich jest kosztowność powiązana z ceną samego suplementu. Niektóre osoby mogą mieć kłopot z wymyślaniem kolejnych posiłków, jak również przygotowywaniem ich. Niektórzy mogą podchodzić sceptycznie do tej diety. Przyczyną takiej postawy może być nieliczna ilość badań potwierdzających jej skuteczność. Przy czym większość tych badań jest prowadzona przez samych twórców diety. Warto wziąć te wszystkie czynniki pod uwagę przed ostatecznym przystąpieniem do diety.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest