Podkłady oil-free jak działają? Doradzamy!

Tym typem podkładu z pewnością powinny zainteresować osoby przebywające na obszarach charakteryzujących się dużą wilgotnością. Szczególnie wilgotno może być w miesiącach letnich, dlatego to zwłaszcza wtedy powinniśmy sięgnąć po ten produkt. Uchroni nas to przed niekorzystnie wyglądającą skórą podczas upalnego dnia, tudzież powodujących pot dojazdów. Używanie tego typu podkładu przez cały rok może okazać się korzystne dla osób z typem skóry tłustej, wrażliwej lub trądzikowej. Osoby zwłaszcza z cerą tłustą uwielbiają ten produkt, ponieważ w końcu znalazły podkład, który redukuje się niekorzystnie wyglądającą świecącą się skórę w strefie T. W mniej wilgotnym okresie z tego podkładu śmiało mogą zrezygnować osoby z mieszanym bądź suchym typem skóry.

Podkład oil-free- kryteria przy doborze

Po zużyciu dobrej jakości podkładu tego typu nasza skóra będzie z jednej strony matowa z drugiej zaś olej, powodujący jej błyszczenie zostanie wchłonięty, powodując wrażenie czystości spowodowane brakiem połysku. Dany efekt przy odpowiednio dobranym podkładzie powinien utrzymać się przez cały dzień. Tego typu produkt nie spowoduje zatkania porów, jednocześnie maskując powstałe wcześniej powiększone pory, a zarazem jest lekki, dzięki czemu nasza skóra może swobodnie oddychać. Te wszystkie cechy sprawiają, że zmniejsza się ryzyko powstania jakichkolwiek wyprysków, czy też niedoskonałości. Najlepsze podkłady oil-free zawierają substancje, które dodatkowo poprawiają wygląd naszej skóry poprzez odżywienie jej. Niektóre podkłady tego typu zawierają m.in. tlenek cynku o właściwościach antybakteryjnych oraz przeciwzapalnych. Dzięki temu nasza skóra będzie bardziej promienna nie tylko po nałożeniu podkładu, ale również wieczorem już po zmyciu makijażu, gdy nasza skóra nie ma na sobie ani grama produktu.

Podkłady oil-free co powinny zawierać?

Najlepsze produkty powinny zapewnić nam, że skóra pozostanie matowa nawet wtedy, gdy temperatury są naprawdę wysokie. Na niektórych z podkładów przeprowadzono badania, które dowiodły, że produkt jest odporny na temperatury rzędu 30 stopniu. Wtedy będziemy mieli zapewnione wrażenie, że nasza skóra się zupełnie nie poci. Z kolei słabej jakości podkłady mogą wiązać się z nadmiernym wrażeniem ciężkości i matowości i zbyt schnący. Nienaturalnie płaski mat może wyglądać karykaturalnie. Idealne formuły pozwalają na uzyskanie skóry wyglądającej w różny sposób w zależności od ilości zużycia. Dobrej jakości produkty będzie zawierać kwas salicylowy, który będzie pochłaniał nam olej, z kolei kwas hialuronowy oraz sól sodowa sprawi, że pory z pewnością nie będą zatkane. Z kolei, jeżeli składzie mamy witaminę E mamy pewną ochronę przed szkodliwym wpływem środowiska, dzięki neutralizacji wolnych rodników. Dobry podkład, jeżeli tylko nam na tym zależy, powinien pokrywać wszelkie zaczerwienienia, cienie, czy blizny, a zarazem umożliwić uzyskanie efektu gładkiego płótna. Inna z właściwości powinna być blokowanie nadmiernej produkcji sebum. Dobrze również, jeżeli przy opisie produktu widnieje informacja, że jest on zatwierdzony przez dermatologów oraz nie zawiera parabenów.

Na rynku dostępny jest szereg podkładów typu oil-free. Mamy do wyboru zarówno te z lekką emulsją i właściwościami leczniczymi, jak i produkty idealne do zdjęć, takie, które doskonale matują. Warto zainwestować w choć jeden kosmetyk tego typu, zwłaszcza że nie kosztem nie jest zazwyczaj droższy od tradycyjnego podkładu. Zresztą największą reklamą powinny być opinie konsumentów. Same użytkowniczki produktów często na forach opisują, że tego typu kosmetyku potrzebowały i nie rzadko, przy tych o wysokiej jakości piszą, że użyłyby ich po raz kolejny. Zaopatrzenie się w taki produkt gwarantuje świeży makijaż o cudownym wykończeniu.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest