Kizomba – taniec, który rozgrzewa! Wszystko na jego temat oraz spalonych kalorii!

Kizomba to zmysłowy, tajemniczy taniec. Charakteryzuje się bliskością z partnerem, głównie klatką piersiową. Nazywany inaczej, tańcem zmysłów, jest idealnym połączeniem subtelności z romantyzmem. Kojarzony z tańcem obu kochanków, uwodzi i zmusza do współpracy partnerów. Taniec, coraz bardziej znany jako sposób na rozpalającą zmysły rozgrzewkę, pozwala na zachowanie kondycji i jest idealnym odskokiem, od codziennych trosk i siłowni.

Afrykańskie tango

Kizomba jest tańcem, który wywodzi się z Wysp Zielonego Przylądka. Jest połączeniem różnych stylów tanecznych, ale jego podstawą, jest tango. Taniec ten, zyskał ogromną popularność w Portugalii. Rozmaicony o delikatne kołysanie biodrami i bliską obecnością partnera, pozwala na urozmaicenia i swobodną interpretacje. Urokiem samego tańca jest poczucie zmysłowości i zrelaksowania dla kobiety. Afrykańskie tango powstało w latach 70-tych i aktualnie podbija serca Europejek. Kobiety podczas tańca, wyglądają bardzo seksownie. W połączeniu z odpowiednim strojem i klimatem, taniec tworzy wspaniałe widowisko.

Dlaczego warto tańczyć Kimboze?

Kimboza jest spokojnym tańcem, ale wymagająca prawidłowej postawy. Dzięki 45 minutom tańca, troszczymy się nie tylko o serce ale także wpływamy, na zwiększenie wytrzymałości ciała. Poprzez utrzymanie prostej postawy, wzmacniamy mięśnie oraz eliminujemy wady oraz bóle kręgosłupa. Kimboza, jak każdy taniec, powoduje rozluźnienie pracy stawów, co sprzyja redukcji bólu w tych okolicach. Dodatkowo, ten sposób rozgrzewki jest bardzo relaksujący, pozwala cieszyć się chwilą, w objęciach swojego partnera. Kimboza zwiększa elastyczność, poprawia ogólną koordynacje ruchową i zwiększa świadomość własnego ciała. Może spalić nawet do 500 Kcal, podczas godziny tańca.

Kimboza YouTube

Kizomba, jest coraz bardziej rozpoznawalnym stylem tańca. Została ona, już na stałe, włączona w harmonogramy szkół tanecznych. Wykorzystywana w teledyskach muzycznych, cieszy się dużą popularnością na Youtube. Najlepsze filmy, mają po kilka milionów wyświetleń. Na wielu kanałach, możemy znaleźć nie tylko nagrania par, tańczących kizombe, ale także lekcje nauki, tego stylu tańca. Dla tych, którzy chcą Kizombe wykorzystać, jako rozgrzewkę i sposób na spędzanie wolnego czasu z partnerem, internetowe lekcje nauki, mogą być bardzo pożytecznym rozwiązaniem. Dodatkowo, warto obejrzeć filmy, nagrane przez pionierów, tego tańca, których w przeglądarkach filmowych, nie brakuje. Oprócz nauki kroków w domu, możemy zapisać się do szkoły na odpowiedni kurs taneczny. Jedną z popularniejszych szkół, która specjalizuje się w tańcu Kizomba, jest Salsa Libre. Szkoła Oli Leszczewicz, to często odwiedzane, przez zagranicznych instruktorów miejsce, które rozgrzewa uczestników spotkań i zaszczepia miłość, do latynoskich dźwięków.

Kizomba czy Bachata?

Bachata to taniec z Dominikany, która była tańczona, przez rolników i służbę. Dzisiaj, wyróżniamy dwa rodzaje, tego tańca. Dominikańska, wykorzystuje pracę stóp, natomiast sensualna, opiera się na bliskiej relacji z partnerem. Oba tańce, charakteryzują się zmysłowością i romantyzmem. Zarówno w Kabacie, jak i Bachacie, wyróżnia się praca bioder kobiety. O ile Kizomba, zmusza do przytulania się klatkami piersiowymi z partnerem, Bachata umożliwia odstęp, pomiędzy nimi. Kizomba, jest prostym, łatwym tańcem dla początkujących. Tańczy się ją 48 do 52 taktów na minutę. Standardowa lekcja Kizomby, zaczyna się od rozgrzewki, co jeszcze bardziej pobudza pracę całego organizmu. Jeśli masz już doświadczenie w tańcu, Bachata, będzie dla Ciebie prostszym tańcem. Kabata, wymaga bliskości, co osobom początkującym, może wywołać skrępowanie.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest