Kaloryfer na brzuchu – jak go poprawnie zbudować? Które ćwiczenia wybrać?

Kaloryfer czyli sześciopak. W dzisiejszych czasach, każdy pożąda pięknie wyrzeźbionej figury. Liczba ludzi zainteresowanych sportem i zdrowym stylem życia ciągle rośnie. Karnety na siłownie mają coraz to inne ulgi i zachęcają do skorzystania.

Co trzeba robić, aby ćwiczenia działały?

Może się wydawać, że do posiadania sześciopaku prowadzi długa droga, pełna potu i krwi to poniekąd jesteśmy w błędzie. Na samym początku warto się zastanowić co zrobić, aby odpowiednio ćwiczyć. Później może się okazać, że droga jest o wiele krótsza niż się wydaje. Przekonanie, że codziennie trzeba wykonywać zabójcze treningi, także jest mylne. Według najlepszych trenerów sekretem jest systematyczność, ale również odpowiednia dieta i ćwiczenia kardio, dzięki którym uda się spalić zbędne kilogramy, to tak na początek. Następnie możemy zacząć rzeźbić.

Zasady rzeźby kaloryfera

Niestety największe szanse na sześciopak mają osoby szczupłe, jednak to nie wyklucza zupełnie osób grubszych. U osób szczupłych tkanka tłuszczowa nie przykrywa mięśni w okolicach pasa, dzięki czemu wystarczy kilka tygodni ćwiczeń i uzyskają one wyraźną rzeźbę brzucha. U osób z oponką wokół pasa, może być odrobinkę trudniej. Najpierw muszą one zrzucić kilka kilogramów, tak jak wcześniej pisałam poprzez ćwiczenia kardio, który jest konieczny aby pobudzić metabolizm i spalić zbędną tkankę tłuszczową. Należy wykonywać go minimum 3 razy w tygodniu w dni wolne od treningów brzucha. Początkowo powinien trwać 30 minut, potem stopniowo się wydłużać do 40 i 50 minut. W ramach treningu kardio można biegać, pływać, skakać na skakance, jeździć na rowerze i wiele ciekawych i miłych sportów, które mogą towarzyszyć spotkaniom z przyjaciółmi przy na przykład wycieczce.

Ważna jest również zbilansowana dieta. Musi być redukcyjna, a jednocześnie zawierać odpowiednią ilość białka czyli podstawowego budulca mięśni. Taką dietę może ułożyć trener lub dietetyk. Po treningach warto pić białko, które pozwoli szybciej zbudować mięśnie. Niezwykle ważny jest również, trening na mięśnie brzucha. Powinien się on składać z ćwiczeń angażujących wszystkie grupy mięśniowe w obrębie pasa: mięśnie proste, skośne i poprzeczne. Dzięki tym kilku rzeczom, nawet osoby z lekką nadwagą powinny dać radę i spełnić marzenie o kaloryferze.

Jak ćwiczyć aby szybko pojawił się kaloryfer na brzuchu?

Nie trzeba ćwiczyć dniami i nocami. Na początek wystarczy około 3 razy w tygodniu. Warto również robić sobie jednodniowe przerwy. Dobrym pomysłem jest też aby z każdym tygodniem zwiększać ilość wykonywanych powtórzeń.

Ćwiczenia na kaloryfer na brzuchu

Należy usiąść na podłodze z kolanami ugiętymi pod kątem około 90 stopni i wyprostować plecy. Kiedy już to zrobimy ramiona należy unieść przed siebie,napinając przy tym mięśnie brzucha. Następnie należy odchylić tułów lekko do tyłu i unieść ugięte nogi ok. 20-30 centymetrów nad ziemię. Później jednocześnie opuszczać tułów i nogi prostując je w kolanach. Ważne w tym ćwiczeniu jest zatrzymanie ruch gdy nogi będą pod kątem 45 stopni do podłoża, odcinek lędźwiowy doklejony do podłogi, a głowa i barki nad ziemią. Używając mięśni brzucha ponownie, w tym samym czasie trzeba ugiąć kolana i unieś tułów do góry. Trzeba powtarzać ruch naprzemiennie utrzymując stałe napięcie brzucha.

  • Kładziemy się na plecach, uginamy kolana i lekko rozszerz stopy. Umieszczamy dłonie po obu bokach głowy, szeroko rozchylając łokcie. Z wydechem unieść barki kilka centymetrów nad ziemię. Robiąc wdech opuszczamy barki. Przy tym ćwiczeniu pamiętać trzeba, aby cały czas spinać mięśnie brzucha, nie rozluźniaj ich nawet przy opuszczaniu.
  • Kładziemy się na plecach, uginamy nogi w kolanach i lekko rozszerz stopy. Ramiona wyciągamy wzdłuż ciała i unosimy kilka centymetrów nad ziemię. Unosimy również barki i głowę, napinając przy tym mięśnie brzucha. Następnie sięgamy prawą ręką do prawej kostki. Należy powtarzać ruch naprzemiennie.
  • Przyjmujemy pozycję płaską opierając się na przedramionach. Skręcając tułów, opuść jedno biodro nisko w kierunku ziemi. Następnie trzeba wrócić do pozycji wyjściowej, a następnie opuścić drugie biodro. Ćwiczenie trzeba wykonywać naprzemiennie.
  • Siadamy na podłodze z wyprostowanymi plecami i nogami. Trzymamy w obu rękach ciężarki. Uginamy nogi pod kątem 90 stopni i unosimy kilka centymetrów nad ziemię. Plecy odchylamy lekko do tyłu. Następnie skręcamy tułów, przenosimy ciężarek raz na jedną, raz na drugą stronę ciała. Nogi powinny być cały czas nad ziemią, plecy proste.

Jak widzimy kaloryfer jest dla każdego, tylko wystarczy odpowiednio do niego dążyć. Jeśli będziemy się trzymać kilku prostych zasad, powinny one zadziałać i po nie tak długim czasie jakby się mogło wydawać, możemy zobaczyć upragnione rezultaty.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest