Jazda na rowerze- jakie korzyści ze sobą niesie?

Jazda na rowerze jest bardzo przyjemna. Pomaga szybko schudnąć, wyrzeźbić nogi, wzmacnia serce- ogółem są dobrym sposobem, by w przyjemny sposób uzyskać młode, atrakcyjne ciało. Dodatkowo jazda na rowerze poprawia kondycję.

Jazda na rowerze- korzyści dla zdrowia

Jazda na rowerze niesie ze sobą szereg korzyści nie tylko dla naszej figury, ale także dla naszego zdrowia. Pedałując łatwo wzmocnimy serce a także poprawisz ogólną kondycję organizmu. Ponadto przyczynisz się do sprawności układu mięśniowego i szkieletowego, unikniesz osteoporozy, a jeżdżąc na rowerze systematyczne sprawisz, że w przyszłości nie będziesz miał problemów z koordynacją ruchową i koncentracją. Czyli szereg zalet. Warto także wspomnieć, że jazda po terenie wyboistym to minus 700 kcal!

Przesiadka z samochodu na rower nie obciąża stawów, gdyż cały ciężar oparty jest na siodełku. Możesz spokojnie pedałować, wiedząc, że:

  • wysmuklasz uda i łydki
  • nie dopuszczasz do powstawania żylaków
  • gimnastykujesz kręgosłup
  • wentylujesz organizm gdyż dostarczasz tlenu do wszystkich komórek ciała
  • wzmacniasz odpowiednio mięśnie bioder, brzucha i grzbietu

Depositphotos 29874875 l 2015

Kiedy jeździsz na rowerze, najwięcej pracują stopy, uda oraz łydki. W ten sposób zmuszasz włókna mięśniowe do skurczy a te z kolei naczynka krwionośne, co zapobiega żylakom i zakrzepom. Dlatego jazda na rowerze polecana jest osobom zagrożonym tą chorobą.

Jazda na rowerze – korzyści dla figury

Podczas jazdy na rowerze aktywizują się mięśnie pleców, brzucha, ud a także przedramiona oraz biodra. Pedałowanie na rowerku jest więc polecane w każdym zestawie ćwiczeń; nieważne, czy pedałujesz na rowerku stacjonarnym czy na powietrzu. To idealny trening dla każdego.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest